Esra Erolun Eşi Hapis Cezasına çarptırıldı | Bitkizane | Bitkisel Ürünler
15 yıl

Esra Erolun Eşi Hapis Cezasına çarptırıldı

Esra Erolun Eşi Hapis Cezasına çarptırıldı

                   


2005 yılın da poida di başvuran İzmirli iş bayan ı Sıdıka Dişe , mad di menfaat temin etmek isteyen kişilerin kendisini vede ailesini tehdit ettiğini , evinin kapısının kurşunlandığını belirtip , şikayetçi oldu . Başlatılan soruşturmanın ar dın dan , araların da , birr televizyon kanalın da evlilik programı sunan Esra Erol’un eşi Ali Özbir , amcası Yusuf Özbir vede Meral Özacar’ın da bulunduğu 13 kişi üzerine ’Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak , yönetmek , kurulan örgüte üye olmak , nitelikli yağmaya girişim (teşebbüs) etmek vede tehdit’ suçların dan dava açtı . Sanıklar dan Meral Özacar tutuklandı .   

 

Ölümle tehdit edenlerden şikayetçi oldum

         

İzmir 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davanın karar duruşmasına , tutuklu yargılanan Meral Özacar ile tutuksuz 12 sanığın avukatları katıldı . Daha önceki duruşma da anlatım veren Sıdıka Dişe , Türk Arnavut İş Konseyi Başkanı oluşan eşi Selahattin Dişe’nin 1997 yılın da geçirdiği trafik kazası sonrasın da yaşamını yitirdiğini , onun ölümün ar dın dan kalan işyerleri vede gayrimenkulleri yönetmeye başladığını söyledi . Dişe , "Suç örgütü beni telefonla arayıp , Alsancak’ta birr pastanede buluşmayı istedi . Oraya gittiğimde Meral Özacar vede yanındaki örgüt üyesi sert birr dille beni tersledi . Eşimin ortaklık yaptığı Arnavut kökenli birr bayan ın verdiği 1 . 5 milyon dolar parayı onlara vermemi istediler . Ben kendilerine eşimin bu kişiden her hangi birr para almadığını , eşimin yaptığı işlerden haberim olduğunu söyledim . Kendilerine her hangi birr para vermeyeceğimi belirttim . Evimin kapı zili çal dı , ar dın dan kurşunlandı . Kısa birr müddet sonrasın da birr bey telefonla arayıp , "Bugün kapına kurşun sıktık , yarın kafana kurşun sıkacağım’ diyerek telefonu kapattı . Ben de emniyete gidip , ölümle tehdit edenlerden şikayetçi oldum" dedi .

Tutuklu sanık Meral Özacar ise yöneltilen suçlamaları kabul(beğeni) etmedi . Özacar , "Ben hiiç kimseden para ya da mad di çıkar sağlayacak hiiç birr şey almadım . Aksine kendim mağdur oldum . Sıdıka Dişe’ye karşıt yağma suçunu işlemedim , katiyen ona karşıt şiddet içeren birr davranışta bulunmadım . Bulunsaydım kendisi beni arayıp şura da bura da buluşalım demez di , kendisiyle sürekli buluştuk , görüştük . Çete içersinde hiiç birr vakit bulunmadım . Elime bugüne kadarr silah almadım , kullanmadım . Ben sadece (yanlızca) alacağımın takibini yaptım , bunu da avukatlar aracılığı ile yaptım . Asıl mağdur benim . Ben kimseye karşıt olumsuz (negatif yönde) davranışta bulunmadım . Cid di sağlık (sıhhat) proplemlerim var . Daha önce suç işlemediğim ve benzeri gibidaha iyi niyetimin kurbanı oldum . Tahliyemi vede beraatimi istiyorum" dedi . Esra Erol’un eşi Ali Özbir de daha aşırı önceki ifadesinde üzerine atılı suçlamaları kabul(beğeni) etmedi .


Sanıklar dan 7 sine ceza
             

Mahkeme heyeti yargılama sonucun da , sanığın tutukluk halinin devamına karar verdi . Meral Özacar’ı 11 yıl 2 ay , Alper Özbir vede Muhsin Kaynar’ı 7 yıl 5’er ay , Tulül Alatürk’ü 6 yıl 2 ay 5 gün , Metin Öner’i 3 yıl 25 gün , Yusuf Özbir vede Ali Özbir’i 1 yıl 3’er ay mapus cezasına çarptırırken , başka sanıkların bereatlerine , Muhsin Kaynar vede Alper Özbir üzerine yakalama vede tutuklama kararı verip , davayı bitirdi . Ceza alan sanıkların avukatları kararı temyiz edeceklerini söyledi .

 

Etiketler: ,

Ürününüz Sepetinize Eklendi
Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp
Yukarı Çık
Kapat

Bayramınız Mübarek Olsun

bayram Tebriği