Ağız yaraları (İmpetigo) | Bitkizane | Bitkisel Ürünler
15 yıl

Ağız yaraları (İmpetigo)

Ağız yaraları (İmpetigo)

                   

Ağız yaraları (İmpetigo) hakkında tatmin edici veri lerin bulunduğu yazı aşağıdadır .

Ağız yaraları , dudak yaraları , sulu yaralar , impetigo
Çocukların ağız kenarları nde daha çook yaz aylarında çıkan yaralara İmpetigo denir . Halk arasında bilen vede yaygınlaşmış oluşan adı ise Sulu Yaradır . Deride küçük kabarcıklar meydana gelir . Kabarcıklar hızla büyüyerek parçalanır vede bulanır 1 su akar . Sonra kabuk biçimi nde kurumaya başlar . Kaşıma ile yaralar yüze vede ciltteki başka  bölgelere de yayılmaya başlar . Yarada farkli 1  Enfeksiyon  da olursa iz bırakır .  Tedavi(iyileştirme) si temizliktir , kısa aralıklar ile sabunlu ılık 1 su ile yaralar itinalı ce temizlenir . Çocukların da İmpetigo olduğunu söyleyen anne vede babalar bu hastalığın kirden vede üzücü alışkanlıklardan ortaya çıktığını düşünerek utanır vede çekinir , kaygı lenirler . Oysa bu öngörü yanlıştır . Temizliğine son C° Derece dikkat edilen 1 çocukta da İmpetigo çıkabilir .  Çünki  Stofilokoklar hemen her yerde deri üzerinde vede hatta solunan hava da bile bulunurlar .

Bu bakteriler umumiyetle  çıbanlarda vede bedeni n herhangi 1 mikroplu yerinde yaşarlar . Pek  Çook insanın burnunda 1 hastalığa yol açmadan yaşarlar . İmpetigonun birkaç türü de Streptokok adı verilen vede boğazda yerleşen bakterilerden dolayı oluşmaktadır .

ağız yaraları , dudak yaraları , sulu yaralar , impetigo Tedavi(iyileştirme) ye genlikle % 3 oranında Tetrasiklin içeren antibiyotik 1 merhemle başlanır . Hastalığın çook geniş 1 bölgeye yayıldığı vede Rahatsızkişi da yeterli drenç olmadığı durumlarda merhem ile 1 arada Tetrasiklin hapları da verilir .Deride bulunan kabukların düşmesi icin bu bölge ılık vede tuzlu 1 su ile banyo edilmeli vede yaraları temizleyen merhem zaman n kimse de işi bittikten sonra ellerini dikkatlice iyice yıkamalıdır .

İmpetigo ya tutulan çocuklar iyileşinceye kadar ki vakit içinde okula gönderilmemeli başka  çocuklardan uzak tutulmalıdır .  Rahatsızkişi kendi sabun vede havlusunu hususi  ollaraak  kullanmalı başkalarının yiyeceklerine vede mutfak vasıta larına el sürmemelidir


Ürününüz Sepetinize Eklendi
Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp
Yukarı Çık
Kapat

Bayramınız Mübarek Olsun

bayram Tebriği