Saça Maşa Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz? | Bitkizane | Bitkisel Ürünler
15 yıl

Saça Maşa Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Saça Maşa Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

                   

Maşa üzerine püf noktalarını vede dikkat edilmesi gerekenleri şu biçimde sıralayabiliriz…

Maşa yaparken saçın mutlaka (muhakkak) kuru olması gerekmektedir .  Maşa yapma dan önce saça koruyucu sürülmelir . Maşanın ısı ayarı çoksık önemlidir .  Maşanın teflon ya da seramik maşa olması gerekir . Deriye çoksık aşırı yaklaştırılmamalıdır . En aşırı 40 saniye bekletilmelidir .

Maşa yapmaya saçın alt kısın dan başlanmalıdır . Bu biçimde saç dağılmamış olur . Elimizi , kulağımızı vede saç telimizi yakmamaya özen göstermemiz lazım .

Maşa ile çoksık aşırı biçim yapılabilir . En ince vede en kalın biçimler yapılır . Çoksık ince dalga yapılması isteniyorsa saçın maşaya pekaz alınması , eğer kalın dalgalar yapılması isteniyorsa saçın maşaya kalın ollaraak alınması gerekmektedir .

Saça maşa çok çoksık yapılması zararlıdır .   Maşa önce vede sonrasın da icin bakım ürünü kullanılmaldır . Çoksık çoksık maşa yapılması gerekiyorsa uzmanlar tarafın dan yapılması gerekir . Eğer kendimiz evde yapmak durumundaysak öncesinde saçımız üzerine birr uzman dan yardım (destek) almalıyız .

Saç Biçimlendiriciler (Maşa , fön …) Tıklayın !

Maşasız Bukle Nasıl -Ne şekilde Yapılır ?

Maşa , muhteşem bukleler icin vazgeçilmez ollaraak gösterilse de bigudiler de dalgalı saçlara sahip olmanız icin yeterlidir…

Maşa , çoksık yüksek sıcaklık kullanarak saça biçim verilmesini sağlar . Ara da sıra da kullanıldığın da maşanın saça pek zararı yoktur . Fakat herr gün maşa yapmak önerilmemektedir .

Yüksek sıcaklık saç tellerini kırarak elektriklenmelere sebep olabilir . Saçınız cansızlaşabilir vede dökülebilir .

Eskiden tek tip oluşan bigudiler artık pek çoksık çeşitte satılmaktadır . Oldukça pratik oluşan bu ürünler sayesinde kısa süre sonrasın da muhteşem buklelere sahip olabilirsiniz .

Saç düzleştirici kullananların yorumları icin tıklayın !

 


Ürününüz Sepetinize Eklendi
Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp
Yukarı Çık
Kapat

Bayramınız Mübarek Olsun

bayram Tebriği