ALZHEİMERI ÖNLEYEN YİYECEKLER | Bitkizane | Bitkisel Ürünler
15 yıl

ALZHEİMERI ÖNLEYEN YİYECEKLER

ALZHEİMERI ÖNLEYEN YİYECEKLER

                   

 

 

Alzheimer tedavisi zor olan ve kesin tedavi sağlanamayan bir rahatsızlıktır. Alzheimerı önleyen yiyeceklerin tüketilmesi hastalığa karşı korunma sağlaması açısından önem taşır.

 

Günlük aldığınız fruktoz, yani meyve şekeri miktarı 25 gramın altında olmalı. Bir tane kurutulmuş incir 23, portakal 6, şeftali 6, muz 7, elma 9.5, taze kayısı taze 1.3, kuru kayısı ise 16.5 gramdır. Meyve şekeri fazla alınırsa zararlı olabilir. Bir insan önerilen miktarın ortalama olarak 3 katından fazlasını kullandığı için bu durumun çok yaygın ve ciddi bir sorun olduğunu söyleyebiliriz.

Açlık insulin seviyenizi 3’ün altında tutun. Bu endirekt olarak fruktoz ile bağlantısı olan bir durumdur ve kesinlikle insulin direncine yol açar. Diğer şekerler, tahıllar ve yetersiz egzersiz yapmak da bu durumu etkiler.

B12 düzeyi yüksek besinler tüketerek Alzheimer’a yakalanma riskinizi azaltabilirsiniz. Besin değeri yüksek folik asit yönünden zengin bir diyetle beslenin. Sebzeler tartışmasız biçimde folik asitin alınabileceği en uygun besin kaynağıdır. Bu nedenle taze sebzeleri her gün çiğ olarak tüketmekte fayda var.

Çok sıkı vejetaryen diyetlerin Alzheimer riskini yükselttiği, Omega-3 yönünden zengin diyetlerin ise bu riski düşürdüğü görülmüştür.

Civayı bedeninizden uzaklaştırın ve civadan kaçının. Diş amalgamları civanın en yoğun kullanıldığı uygulamalardan biridir. Bunların çıkarılma operasyonundan önce çok sağlıklı bir bünyeye sahip olmak gerekir. Diş amalgamlarını çıkarması için bütüncül yaklaşıma sahip diş doktorları tercih edilmelidir.

Yaban mersini tüketin. Antosiyanin ve antioksidan içeriği bakımından zengin olan yaban mersini Alzheimer ve diğer birçok nörolojik hastalığa karşı koruma sağlar. Yalnız fruktoz içermesi nedeniyle fazla tüketilmemesine dikkat edilmeli.

 

 

%100 Doğal Ürünlerimiz İçin Tıklayınız...


Ürününüz Sepetinize Eklendi
Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp
Yukarı Çık
Kapat

Bayramınız Mübarek Olsun

bayram Tebriği