Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Tetra otunun faydaları nelerdir?

Kimilerinin duman ağacı ollaraak da tanıdığı tetra ağacının iri vede kırmızı yaprakları sağlığımız için önemli avantaj lar yaratmaktadır . Tetra ağacının yapraklarının vücut sağlığımız için sağladığı bu avantaj ları meraklıları için paylaşıyoruz . Ancak , tetra yaprağı katiyetle çay ollaraak içilmemelidir . Çünkü bu şekilde ciddi zehirlenmelere yol açar .

Tetra yaprağı cilde sürülerek yaralara kompres yapılırsa , cilt üzerinde oluşan bu yaralar kısa sürede geçer . Açık yaralara da damar büzücü tesiri ile avantaj sağlar . Mikrop kırıcı vede Enfeksiyon giderici özelliği ile de malum tetra yaprağı tozu tozunu 1 ,5 litre suda 10 dakika kaynatmalı vede cilt üzerinde kullanmalısınız .

Tetra otunun aynı zamanda akıntı vede kanamaları durdurma tesiri de vardır . İshal , kanlı basur , ülser , sedef gibi hastalıklara bitkisel(doðal) çözüm aranıyor ise tetra yaprağı oldukça avantaj lı olacaktır . Aynı zamanda bu bitkinin irinli Sivilce(akne) (akne) leri vede diş etinde husule gelen cerahat vede Enfeksiyon ları giderici tesiri de bulunmaktadır .

Tetra yaprağının avantaj ları


Sağlık Haberleri

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp