Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Defne yaprağının faydaları nelerdir?

Her birimizin en az 1 kerede olsa adını duymuş olduğumuz defne yaprağı , yemeklere ayrı 1 lezzet kattığı kadar mütenevvi hastalıklarında takat ı olmaktadır . Boyu 2 metreyi bulan vede Akdeniz kıyılarında yetişen defne bitkisi , yaz kış yeşil kalan 1 bitki olduğu için dünyada ölümsüzlüğün sembolü ollaraak kabul edilmiştir . Kendi küçük amma marifetleri büyük oluþan defne yaprağının avantaj ları hakkında veri sahibi olmak için doğru adrestesiniz .

Defne yaprağının avantaj ları

 

Defne yaprağını birçok kişi mutfakta kullanır . Yemeklerinize apayrı 1 koku vede lezzet katması için yemek pişerken defne yaprağını yemeğin içine salabilirsiniz . Bu sayede hem yemekleriniz oldukça lezzetli olur hem de sağlığınız için avantaj lı olur .

Defne yaprağının malum en büyük avantaj sı ateş düşürücü özelliğidir . Sizin yada ailenizdekilerin ateşi yükseldiği vakit çareyi defne yaprağında bulabilirsiniz .

Defne yaprağının malum 1 diğer avantaj ları ise; vücuda rahatlık hissi vermesi , terletmesi , hazmı kolaylaştırması , sinirsel ağrıları dindirmesi , idrar vede adet söktürmesidir .


Sağlık Haberleri

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp