Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Ayçiçeği faydaları nelerdir?

Mütehassız Rejimisyen Nesrin Artan , ayçiçeğinin ihtiva ettiği antioksidan(antikanser) vede minerallerin sağlığımı için oldukça avantaj lı olduğunu , ayçiçeğinin iyi yağlardan biri olmasından dolayı sıklıkla tüketilmesi gerektiğini daha önce yapılmış oluþan 1 araştırmaya dayanarak dile getirdi . Mütehassız rejimisyenin ayçiçeğinin avantaj ları nelerdir , suali na karşılık yapmış olduğu açıklama ise şöyle;

Rejimisyen Nesrin Artan , ay çiçeğinden elde edilen ay çekirdeğinin başta kalp hastalıkları vede kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi olmak üzere mütenevvi kronik hastalıklara karşı savaştığını vede hastalıkların görülme riskini azalttığını söylemektedir . Bedenin işlevini yerine getirmesi için lüzumlu oluþan vitamin vede mineraller bolca ay çekirdeğinde bulunmaktadır .

Ay çekirdeği aynı zamanda göz sağlığını da korumaktadır . Görme kayıplarının yaşanmasına sebebiyet veren maküler yozlaþma da ay çekirdeği sayesinde mani lenmektedir . Ay çekirdeğinde bulunan Gıda öğeleri hücreleri koruduğu için özellikle kadınların sağlığını korumaktadır .

Ay çekirdeği iyi kolesterol oluþan HDL


Sağlık Haberleri

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp