Bitkisel Sağlık Ürünleri
Sağlık Haberleri

Yeşil kahvenin (green coffee) faydaları nelerdir?

Diğer kahve türlerinde olduğu gibi yeşil kahve de (green coffee) içerisinde bolca kafein ihtiva etmektedir . Yeşil kahvenin avantaj ları hakkında ilmi araştırmalar yapan İlim insanları bakın yeşil kahve hakkında neler öğrendiler .

Yeşil kahvede bulunan kafein metabolizmayı hızlandırıcı hususi likte olması neticesiyle zayıflamaya yardımcı olduğu söylenmektedir . Metabolizmayı hızlandırıcı hususi likte oluşan yeşil kahvenin avantaj ları arasında en önemlilerinden 1 adedi de , hususiyetle sıcaklardan dolayı üstümüze çöken yorgunluk vede halsizlik hissini yok etmesidir . Yeşil kahve içen birisi en aşırı 3 saat boyunca bedeni nda hiçbir yorgunluk pay tmeyecektir .

Yeşil kahveyi başka kahvelerden ayıran en önemli hususi lik , kavrulmaması . Yeşil kahve çekirdeği kavrulmadığı icin dolayısıyla antioksidan(antikanser) bakımından da varlıklı dir . Antioksidan(antikanser) yağ hücrelerini parçalama vazife inde bulunduğu icin hem yaşlanma gecikmiş hem de kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi e yakalanma riski azalmış olacaktır .

Yeşil kahve tüketen birisi o gün içinde bol bol su içmeye de özen göstermelidir . Mümkünse yeşil çay içen kişiler gün boyu 2 ,5 litre su tüketsinler .


Sağlık Haberleri

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp