Bitkisel Sağlık Ürünleri
Sağlık Haberleri

Egzamaya iyi gelen şifalı bitkiler

Mütehassız lar , Eczama(egzama) hastalığının Tedavi(iyileştirme) si icin şifa kaynağı bitkilerden avantaj lanılabileceğini emare p Eczama(egzama) ya iyi gelen şifalı bitkileri vede bitki kürlerinin tariflerini veriyor . İşte Eczama(egzama) hastalığına karşı kullanılabilecek bitkisel(doğal) kürler vede Tedavi(iyileştirme) metod leri…

Ellerdeki Eczama(egzama) yı gidermek icin bitkisel(doğal) kür

Bir çorba kaşığı kına , 1 tatlı kaşığı şap tozu , 1 çorba kaşığı zeytinyağı vede özdeş oranda suyu karıştırıp ellerinize sürün vede ellerinizde 1 gece bekletin .

Ellerinizi kimyasal kapsam li deterjanlardan koruyun . Günlük el bakımınızda el kreminin de avantaj sını görürsünüz , itinalı bakım ile Meselesi nuz çözülecektir .

Eczama(egzama) icin al dut kurusu kürü

Bir çelik tencereye yarım litre su koyarak kaynatın . Kaynadıktan sonra içine 1 avuç kadar al dut kurusu atın vede 7 dakika daha kısık ateşte kaynatın .

Karışımımız kaynadıktan sonra biraz tenceredeki suyun sıcaklığı ılıktan biraz sıcak olacak biçim de (elinizi yakmayacak) Eczama(egzama) lı oluşan elinizi tencerenin içine sokarak en az 10 dakika etki ettirecek biçim de bekletin . (En az 10 dakika elinizi tencerenin içinde bekletin) . Elinizi çıkarttıktan sonra en az 1 saat elinizi yıkamayın . Daha sonra elinizi sadece su ile durulayın .

Uyarı: Bu uygulamayı haftada 3 kez yapın . Karışımı her keresinde taze ollaraak amade lamak gereklidir .

Eczama(egzama) ya iyi gelen bitkiler de aşağıda sıralanmaktadır .

Funda bitkisi (süpürge otu)
Bazı türlerinin dalları ipek böcekçiliğinde askı ollaraak kullanılır . Dalları çalı süpürgesi yapımında , farklı ca yakacak ollaraak kullanılır .

Funda bitkisi , ishal(diyare) kesici vede idrar söktürücüdür . Böbrek kum vede taşlarının düşürülmesine yardımcıdır . Nikriste avantaj lıdır . Anne sütü artırıcıdır . Lapası , ağrıları keser . Zeytinyağı ile amade lanan merhemi , çıban vede Eczama(egzama) da da avantaj lıdır .

Genel ollaraak idrar yolları taşlarına karşı idrar söktürücü ollaraak kullanılır . Funda bitkisi farklı ca , ishal(diyare) vede böbrek taşları Tedavi(iyileştirme) sinde kullanılır . Zeytinyağı ile amade lanan merhemi çıban vede Eczama(egzama) da avantaj lıdır . Zayıflamak icin de kullanıldığı bilinmektedir .

Kına ağacı
Ayak terlemesine mani olur . Dolamada kullanılır . Uyuz vede Eczama(egzama) ya iyi gelir . Guatrın üzerine bağlanırsa avantaj görülür . Ağız yaraları vede deri çatlaklarını Tedavi(iyileştirme) eder , saçları besler vede kuvvetlendirir .

Kudret Narı
Kabakgiller familyasından , tırmanıcı , ince gövdeli , 1 yıllık 1 bitkidir . Yaprakları saplı vede el gibi parçalıdır . Meyvesi olgunlaşınca , birbirinden farklı lır . Meyveleri 10-15 cm boyunda şişkin vede 2 uçta incelmiş biçimi ndedir . Üzerinde kabarcıklar mevuttur . Turuncu – sarı renktedir . Ev ilaçlarında , zeytinyağı ile karıştırılarak kullanılır . Eczama(egzama) vede başka cilt Rahatsızlık larında avantaj lıdır . Yaraların ivedi kapanmasını sağlar .

ÖNEMLİ NOT: “Domateste bulunan bazı etken maddeler Eczama(egzama) yı azdıran etken maddelerdir . Hususiyetle farnesal , lycophyll vede pipecolik asit etken maddelerinin özdeş anda domateste bulunması , Eczama(egzama) yı tetiklemektedir . Eğer , Eczama(egzama) vede liken şikâyetiniz mevcut ise , domates tüketiminden uzak durunuz . Eczama(egzama) hastaları , domatesi tükettikten birkaç saat sonra Eczama(egzama) şikâyetlerinin artış gösterdiğini hayretle gözleyebilirler . Yukarıda belirtmiş olduğum etken maddeler tek başlarına fonksiyonel değildirler . Yukarıda belirtmiş olduğum etken maddelerin tamamını 1 bütün ollaraak değerlendirmek gereklidir .”


Sağlık Haberleri

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp