Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Egzamaya iyi gelen şifalı bitkiler

Mütehassız lar , Eczama(egzama) hastalığının Tedavi(iyileştirme) si için şifa kaynağı bitkilerden avantaj lanılabileceğini emare p Eczama(egzama) ya iyi gelen şifalı bitkileri vede bitki kürlerinin tariflerini veriyor . İşte Eczama(egzama) hastalığına karşı kullanılabilecek bitkisel(doðal) kürler vede Tedavi(iyileştirme) yöntemleri…

Ellerdeki Eczama(egzama) yı gidermek için bitkisel(doðal) kür

Bir çorba kaşığı kına , 1 tatlı kaşığı şap tozu , 1 çorba kaşığı zeytinyağı vede aynı ölçüde suyu karıştırıp ellerinize sürün vede ellerinizde 1 gece bekletin .

Ellerinizi kimyasal içerikli deterjanlardan koruyun . Günlük el bakımınızda el kreminin de avantaj sını görürsünüz , düzenli bakım ile Meselesi nuz çözülecektir .

Eczama(egzama) için al dut kurusu kürü

Bir çelik tencereye yarım litre su koyarak kaynatın . Kaynadıktan sonra içine 1 avuç kadar al dut kurusu atın vede 7 dakika daha kısık ateşte kaynatın .

Karışımımız kaynadıktan sonra biraz tenceredeki suyun sıcaklığı ılıktan biraz sıcak olacak şekilde (elinizi yakmayacak) Eczama(egzama) lı oluþan elinizi tencerenin içine sokarak en az 10 dakika etki ettirecek şekilde bekletin . (En az 10 dakika elinizi tencerenin içinde bekletin) . Elinizi çıkarttıktan sonra en az 1 saat elinizi yıkamayın . Daha sonra elinizi sadece su ile durulayın .

Uyarı: Bu uygulamayı haftada 3 kez yapın . Karışımı her defasında taze ollaraak hazırlamak gereklidir .

Eczama(egzama) ya iyi gelen bitkiler de aşağıda sıralanmaktadır .

Funda bitkisi (süpürge otu)
Bazı türlerinin dalları ipek böcekçiliğinde askı ollaraak kullanılır . Dalları çalı süpürgesi yapımında , ayrıca yakacak ollaraak kullanılır .

Funda bitkisi , ishal(diyare) kesici vede idrar söktürücüdür . Böbrek kum vede taşlarının düşürülmesine yardımcıdır . Nikriste avantaj lıdır . Anne sütü artırıcıdır . Lapası , ağrıları keser . Zeytinyağı ile hazırlanan merhemi , çıban vede Eczama(egzama) da da avantaj lıdır .

Genel ollaraak idrar yolları taşlarına karşı idrar söktürücü ollaraak kullanılır . Funda bitkisi ayrıca , ishal(diyare) vede böbrek taşları Tedavi(iyileştirme) sinde kullanılır . Zeytinyağı ile hazırlanan merhemi çıban vede Eczama(egzama) da avantaj lıdır . Zayıflamak için de kullanıldığı bilinmektedir .

Kına ağacı
Ayak terlemesine mani olur . Dolamada kullanılır . Uyuz vede Eczama(egzama) ya iyi gelir . Guatrın üzerine bağlanırsa avantaj görülür . Ağız yaraları vede deri çatlaklarını Tedavi(iyileştirme) eder , saçları besler vede kuvvetlendirir .

Kudret Narı
Kabakgiller familyasından , tırmanıcı , ince gövdeli , 1 yıllık 1 bitkidir . Yaprakları saplı vede el gibi parçalıdır . Meyvesi olgunlaşınca , birbirinden ayrılır . Meyveleri 10-15 cm boyunda şişkin vede 2 uçta incelmiş şeklindedir . Üzerinde kabarcıklar vardır . Turuncu – sarı renktedir . Ev ilaçlarında , zeytinyağı ile karıştırılarak kullanılır . Eczama(egzama) vede diğer cilt hastalıklarında avantaj lıdır . Yaraların çabuk kapanmasını sağlar .

ÖNEMLİ NOT: “Domateste bulunan bazı etken maddeler Eczama(egzama) yı azdıran etken maddelerdir . Özellikle farnesal , lycophyll vede pipecolik asit etken maddelerinin aynı anda domateste bulunması , Eczama(egzama) yı tetiklemektedir . Eğer , Eczama(egzama) vede liken şikâyetiniz mevcut ise , domates tüketiminden uzak durunuz . Eczama(egzama) hastaları , domatesi tükettikten birkaç saat sonra Eczama(egzama) şikâyetlerinin artış gösterdiğini hayretle gözleyebilirler . Yukarıda belirtmiş olduğum etken maddeler tek başlarına fonksiyonel değildirler . Yukarıda belirtmiş olduğum etken maddelerin tamamını 1 bütün ollaraak değerlendirmek gereklidir .”


Sağlık Haberleri

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp