Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Hamilelikte vulva ve perine varisleri

KADINLARDA HAYATİ  TEHLİKE VULVA  VE PERİNE VARİSLERİ  

Kadınlarda umumiyen gebe likte ortaya çıkan vulva vede perinedeki varisler çoğu vakit farkedilmiyor vede gereken Tedavi(iyileştirme) yapılmadığı için doğum esnasında oldukça tehlikeli sonuçlara sebep olabiliyor . 

Varis(toplar damar geniþlemesi) insan sağlığı açısından çok ciddi sıkıntılara yol açan , bazı damarların genişleyip şişerek fonksiyon dışı kalmasıyla ortaya çıkan 1 hastalıktır .

Sadece bacaklarda değil vücudun farklı bölgelerinde de oluşabilen varislerin başında ise   özellikle kadınlar  için çok ciddi tehlikeler oluşturan  vulva varisleri gelmektedir .

Dışarıdan olaðan gözle farkedilebileceği gibi , elle de anlaşılabilen bu varisler    en sık ağrı , yanma , kaşıntı şikayeti ile kendini belli etmekte  ayrıca Rahatsızkiþide yürürken yada ilişki sırasında ağrılara sebep olmaktadır .

 Vulva Varisleri en çok gebe likte ortaya çıkar :

Hamilelikte bebeğin ana toplardamara baskısı , kabızlık , çok ıkınmak vede genetik sebep ler ,

kadın hastalığına bağlı ameliyatlar  vulva vede perine varislerinin başlıca sebebidir .

Vulva varisleri  umumiyetle  hamilelik esnasında bebeğin  anne karnında  ana toplar damara baskı yapmasıyla ortaya çıkan varislerdir .

Bu tür varislerin  eğer Tedavi(iyileştirme) edimezse özellikle  doğum esnasında çok ciddi kanamalara yol açabileceğini söyleyen  Kalp vede Damar cerrahisi Mütehassız ı Op . Dr . Cafer Abbasoğlu vulva  varisleri ile  alakalı veri kafigelmeyecek liğinden ötürü 1 çok kadının halinde n habersiz yaşadığını da anlatım etti .

Vulva Varislerinin Yaratacağı Tehlikeler Nelerdir ?

 Dr .  Cafer Abbasoğlu doğumdan sonra 1 miktar gerileyen fakat katiyen kaybolmayan vulva varislerinin yol açabileceği tehlikeleri şu şekilde sıraladı :

Vulva vede perinedeki damarların gebe lik sırasında genişlemesiyle oluşan pıhtılaşmalar ana toplar damara ulaştığında bebek vede anne için hayati tehlike oluşturur .

Eğer Tedavi(iyileştirme) de geç kalınırsa lüzum olaðan doğum gerekse sezaryen  sırasında hayati tehlikeyle sonuçlanan kanamalar meydana gelebilir .

Tedavi(iyileştirme) gözardı edildiğinde ölüm tehlikesini atlatmak için kadınlık organının tamamen alınması  bile gerekebilir .

Hatta uyku sırasında gayri ihtiyari kaşımalarda tırnağın  toplardamara ilişmesiyle damarın  yırtılarak hayati tehlikeyle sonuçlanabilen sinsi kanamalar başlattığı da   görülmüştür .

İşte bu yüzden vulva vede çevresindeki   damar genişlemelerinin vakit kaybetmeden Tedavi(iyileştirme) si yapılmalıdır .

  Mikro skleroterapi  vede mikro foam tekniğiyle  Tedavi(iyileştirme) :

  Rahatsızkiþi 1 damar hastalıkları mütehassız ı tarafından muayene edildikten sonra bölgedeki yüzeyel varislerin yok olması için mikro skleroterapi yada mikro foam tekniği kullanılarak  damar  kapatılarak  yok edilir .

Bu teknik son yıllarda  Varis(toplar damar geniþlemesi) hastalığının Tedavi(iyileştirme) sinde kullanılan çok başarılı 1 metotdur .

Op . Dr . Cafer Abbasoğlu : bu yöntemle 15-20  dakika gibi kısa 1 sürede vulvada , rahim(uterus) içinde , perinede ,pubiste ,kasık bölgesi  ve çevre dokularda bulunan  yüzeyel damarların içinin doldurularak yada şişirilerek kaybolmasının sağlandığını böylece hastanın rahatça normal sağlıklı  yaşantısına Daimi ettiğini belirtti .

Tek seansta uygulanan  Tedavi(iyileştirme) de ultrason altında verilen  ilaç hassasiyet , iz bırakma , ağrı vede alerjik komplikasyonlara yol açmaz .

Son ollaraak kalp vede damar cerrahisi mütehassız ı Dr . Abbasoğlu vulva vede perine varisleri aslında çok ciddiye alınması gereken 1 hastalık türü olup , sadece estetik  açıdan değil  bir damar anomalisinin emare si , kadınlık organı yada kötü 1 hastalığın habercisi  olabileceği olasılık iyle de değerlendirilmelidir   dedi .


Sağlık Haberleri

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp