Bitkisel Sağlık Ürünleri
Sağlık Haberleri

Rahim Mantarı ve Tedavisi

Derideki mantar hastalığının rahim(vajina) bölgesinde görülmesidir .

Rahim(uterus) Mantarının Sebep leri

Rahim(uterus) mantarının ana sebebi 1 mantar türü oluşan candida albicans tır . Sağlıklı kadınlarda , olağan ollaraak ağız içinde bulunan 1 mantardır . Bu hastalığın emare si , kaşıntıyla 1 arada al renkli 1 akıntıdır . Elden geldiğince mantarlı bölgeyi kaşımamak vede hastalığın farkli bölgelere de bulaştırmamak gereklidir . Kirli çamaşırlar iyi yıkanmalı vede durulama suyunda da dezenfekte ilaçlar kullanılmalıdır . Rahim(uterus) mantarına sebep oluşan candida albicans mantarı çook bulaşıcıdır , bu sebep le şahsi temizliğinize önem vermeli vede başka bölgelere de bu rahatsız edici mantar hastalığını bulaştırmamak icin dikkatli olmalısınız .

Rahim(uterus) Mantarı Tedavi(iyileştirme) si icin tavsiyeler

Temiz 1 kabın içine 100 gram kadar vazelin , yarım kahve fincanı kükürt vede bu karışımı merhem haline getirecek kadar suyla 1 arada karıştırılıp , mantarlı bölgeye günde 2 kez uygulanır .

Rahim(uterus) Mantarının Bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) si icin Gereken Şifalı Bitkiler

Çörek otu , Kasnı ağacı (şeytan aksi ) , Ada Çayı , Beş parmak otu , Kekik , Bal

Rahim(uterus) Mantarının Bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) si icin karışımın amade lanışı:

Çörek otunun taneleri sert 1 zeminde dövülerek ezilir . Ezilen taneler on 5 dakika zaman ile kaynar suda demlenir . Süzülerek elde edilen likit dinlendirildikten sonra , Tedavi(iyileştirme) zaman since günde 3 fincan içilir .

Kasnı ağacının kökleri 1 saat zaman ile suda kaynatılır . Süzülerek elde edilen likit banyo suyuna karıştırılır . Amade lanan bu karışımla günde 2 kez oturak banyosu yapılır .

Ada çayı , kekik otu yada 5 parmak otu yirmi dakika zaman ile kaynar suda bekletilir . Süzülerek elde edilen sıvı , şerbet kıvamına gelinceye kadar bal ile tatlandırılarak karıştırılır . Amade lanan şerbetten Tedavi(iyileştirme) zaman since günde 3 bardak ısıtılarak içilir .

Alakalı Konular ;

- Vajinal mantar neşekilde Tedavi(iyileştirme) edilir ?
- Vajinal mantarın emare leri nelerdir ?
- Vajinal mantar neşekilde teşhis edilir ?
- Vajinal mantar cinsel yolla bulaşır mı ?
- Vajinal mantarın sebep leri nelerdir ?
- Vajinal mantar sık görülen 1 mesele mu ?
- Hamilelik döneminde vajinal mantarlara daha sık mı rastlanır ?


Sağlık Haberleri

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp