Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Rahim Mantarı ve Tedavisi

Derideki mantar hastalığının rahim(vajina) bölgesinde görülmesidir .

Rahim(uterus) Mantarının Sebep leri

Rahim(uterus) mantarının ana sebebi 1 mantar türü oluþan candida albicans tır . Sağlıklı kadınlarda , olaðan ollaraak ağız içinde bulunan 1 mantardır . Bu hastalığın emare si , kaşıntıyla 1 arada al renkli 1 akıntıdır . Elden geldiğince mantarlı bölgeyi kaşımamak vede hastalığın başka bölgelere de bulaştırmamak gereklidir . Kirli çamaşırlar iyi yıkanmalı vede durulama suyunda da dezenfekte ilaçlar kullanılmalıdır . Rahim(uterus) mantarına sebep oluþan candida albicans mantarı çok bulaşıcıdır , bu sebep le kişisel temizliğinize önem vermeli vede diğer bölgelere de bu rahatsız edici mantar hastalığını bulaştırmamak için dikkatli olmalısınız .

Rahim(uterus) Mantarı Tedavi(iyileştirme) si için tavsiyeler

Temiz 1 kabın içine 100 gram kadar vazelin , yarım kahve fincanı kükürt vede bu karışımı merhem haline getirecek kadar suyla 1 arada karıştırılıp , mantarlı bölgeye günde 2 kez uygulanır .

Rahim(uterus) Mantarının Bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si için Gereken Şifalı Bitkiler

Çörek otu , Kasnı ağacı (şeytan aksi ) , Ada Çayı , Beş parmak otu , Kekik , Bal

Rahim(uterus) Mantarının Bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si için karışımın hazırlanışı:

Çörek otunun taneleri sert 1 zeminde dövülerek ezilir . Ezilen taneler on beş dakika süre ile kaynar suda demlenir . Süzülerek elde edilen sıvı dinlendirildikten sonra , Tedavi(iyileştirme) süresince günde üç fincan içilir .

Kasnı ağacının kökleri 1 saat süre ile suda kaynatılır . Süzülerek elde edilen sıvı banyo suyuna karıştırılır . Hazırlanan bu karışımla günde 2 kez oturak banyosu yapılır .

Ada çayı , kekik otu yada beş parmak otu yirmi dakika süre ile kaynar suda bekletilir . Süzülerek elde edilen sıvı , şerbet kıvamına gelinceye kadar bal ile tatlandırılarak karıştırılır . Hazırlanan şerbetten Tedavi(iyileştirme) süresince günde üç bardak ısıtılarak içilir .

İlgili Konular ;

- Vajinal mantar nasıl Tedavi(iyileştirme) edilir ?
- Vajinal mantarın emare leri nelerdir ?
- Vajinal mantar nasıl teşhis edilir ?
- Vajinal mantar cinsel yolla bulaşır mı ?
- Vajinal mantarın sebep leri nelerdir ?
- Vajinal mantar sık görülen 1 mesele mu ?
- Hamilelik döneminde vajinal mantarlara daha sık mı rastlanır ?


Sağlık Haberleri

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp