Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Kolay hamile kalmak için ne yapmak gerekir?

Pek çok mütehassız , erkeğin üstte olduğu klasik misyoner pozisyonunun bebek sahibi olabilmek açısından en tesirli pozisyon olduğunu düşünebilir . Ancak bu konuda gerçek tıbbi vede güvenilir veriler bulunmaz .

Misyoner pozisyonu erkek cinsel organının en derine inebildiği vede spermleri rahime en yakın yere bırakabildiği pozisyon ollaraak düşünülür . Hatta boşalma anından sonra kadın kalçasını 1 yastıkla yükselterek spermlerin rahime daha zor olmayan ulaşabilmelerini sağlayabilir .

Diğer olasılıklar

- Kadın dizlerinin üzerinde dururken erkeğin arkadan yaklaşarak birleşmenin sağlandığı pozisyon da gebe kalmak için uygundur . Bu pozisyonda da spermler oldukça derine kadar ilerleyebilir .

- Yan yana uzanarak birleşmenin sağlanması özellikle kilolu çiftler açısından hem rahat hem de bebek sahibi olmak için en uygun pozisyonlar arasında yer alır .

Kalçaya yastık koymak

Cinsel ilişki sona erdikten sonra kadının mümkünse sırtüstü yarım saat kadar uzanması hatta kalçasını 1 yastık yardımı ile yükseltmesi spermlerin vücudun içinde ilerlemelerine yardımcı olur . Ancak mütehassız lar , idrar yolu enfeksiyonları yüzünden cinsel ilişkiden hemen sonra banyoya gerektiği görüşündeler . Çünkü idrar yolu enfeksiyonları gebe kalma olasılığını yok denecek kadar aza indirir .

Orgazmın gebe liğe tesiri

Bebek sahibi olabilmek için erkeğin doyuma ulaşması en önemli şartlardan biridir . Yapılan son araştırmalar ise ilişki esnasında kadının orgazma ulaşması ile ortaya çıkan kasılmalar spermlerin hızlı ilerleyebilmesini sağlıyor vede gebe kalma olasılığını artırıyor .

Kadın üstteyse

Hamile kalma olasılık ini azaltan cinsel ilişki pozisyonlarını deneyerek bebeğin türü yetini tahmin etmek mümkün müdür ? Bu konuda ilimsel veri olmamakla 1 arada yaşanan tecrübeler kadınların üstte olduğu pozisyonların kız bebek sahibi olmaya daha uygun olduğunu gösteriyor diyebiliriz .


Sağlık Haberleri

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp