Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Kitap Bastırmak İstiyorum

Kitap Bastırmak İstiyorum


Kitap Bastırmak İstiyorum , hakkında teferruat lı veri yazımızda yer almaktadır . Makalemizi inceleyerek teferruat lı veri ye sahip meydana gelebilir siniz .Kitap Bastırmak İstiyorumBir kenarından birleştirilerek dışına kapak takılmış diðerbir deyiþle ciltlenmiş , (kağıt , parşörmen vb . gereç den üretilmiş) üzeri baskılı sayfaların toplamıdır . Bir "eser" yada 1 eserin 1 bölümüne de kitap dendiği olur . Elektronik formatta yayınlanan kitaplara ise e-kitap denir . Kütüphanecilikte , dergi , bültengazete gibi süreli yayınlardan ayırdetmek için monograf ollaraak da adlandırılır yada gazete gibi süreli yayınlardan ayırdetmek için monograf ollaraak da adlandırılır .

Kitabın yapısı vede unsurları


Kitabın türü yada amacına bağlı ollaraak (örn . ansiklopedi , sözlük , ders kitabı , vb .) yapısı değişse de kitabın Umumi unsurları şunlardır:

1 . Kapak (sert yada karton cilt , ilüstrasyon , tasarım)
2 . biyografiler
3 . İç kapak sayfası (kitabın adını , yazarını , bazen ayrıca yayıncısı , yayın yeri vede tarihini içerir)
4 . Künye sayfası
5 . (bazen) İthaf sayfası
6 . İçindekiler
7 . kısaltmalar
8 . harita , resim vb . listesi
9 . takdim
10 . Önsöz
11 . giriş
12 . ana içerik , kısımlar vede bölümler
13 . sonuç
14 . ek(ler)
15 . tablolar
16 . notlar (dipnotları sayfalı değilse)
17 . kaynakça
18 . Dizin daima sonda yer alır .
19 . kronoloji

Kitapların korunma vede bakımı


19 . yy dan itibaren , Sanayi Devriminin doğal neticesi ollaraak , selüloz esaslı endüstriyel kağıt üretimi yaygınlaştı . Bu tür kağıt , dokuma-lif esaslı kağıttan çok daha ucuz olduğu için her türden kitabın Umumi okuyucuya büyük miktarlarda vede ucuz sunulmasını sağlamakla beraber , asit içerdiği için zamanla bozulmaktadırlar . Dolayısıyla , fakat 1950 lerde ortaya çıkan asitsiz (acid-free) yada alkalin kağıda basılmamış kitaplar yokolma tehlikesi altındadır vede asitten arındırma işlemi gereksinirler .

Kitaplar tercihen aþırı ışık , özellikle de doğrudan güneş ışığı almamalıdır . Normalin üstünde ısı vede nem de kitaplara zararlıdır .


Etiketler:
kitap bastırmak istiyorum ,kitap bastırmak istiyorum , ayşe öner kitap , seriven kitap isimleri , kitap satış rakamları , kitap arama motoru , catia kitap , ücretsiz dinsel kitap , kpds kitap tavsiyesi , kpss kaynak kitap , internetten kitap almak , internetten kitap alma , ingilizce kitap isimleri , internetten kitap siparişi , çocuk kitap adları , ingilizce kaynak kitap , dinsel kitap siteleri , kitap yurud , kitap yurdu eu , kitap satış noktaları , kitap çıkartmak istiyorum ,
Kitap

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp