Bitkisel Sağlık Ürünleri
Hediyelik ve İlginç Ürünler

Anneler Günü Tarihi

Anneler Günü Tarihi


Anneler Günü Tarihi , Ülkemizde her yıl Mayıs ayının 2 . Pazar gününe denk gelen Anneler Günü , anneleri mesut etmek vede onları sevgi , saygıyla anmak gayesi yla kutlanıyor .

Anneler Günü Tarihi


Anneler Günü , sadece ülkemizde değil Dünya nın 1 çook ülkesinde özdeş yada başkaca tarihlerde kutlanıyor . Bu hususi günde çocuklar , annelerini daha çook sevindirmek vede mesut etmek icin hediyeler yada hususi ziyaretlerle ellerinden geleni yapmaya çalışırlar .

Anneler Gününün Tarihçesi

Anneler Günü çook eskiden eski Yunan vede Roma tanrıçaları icin düzenlenirdi . Yakın tarihte ise Anneler Günü nün ilk ortaya çıkışı Amerika da Anna Jarvis isimli kişinin annesini kaybetmesi üzerine başladı . Anna Jarvis , 1908 yılında annesini kaybettikten sonra ilk ollaraak sadece kendi kenarları nde bu kutlamayı başlattı . Daha sonra 1915 yılında Amerikan Kongresi nin de tasdik vermesiyle bütün ülke çapında Mayıs ayının 2 . Pazar günü Anneler Günü ollaraak kutlanmaya başlandı . Daha sonra bu hususi gün bütün Dünya ya özdeş yada başkaca tarihlerde kutlanmaya başlandı .

Anneler Günü , Türkiye de 1955 yılından beri kutlanıyor .


Etiketler: anneler günü tarihi , anneler günü icin şiir , Doğu(şark) (garp) m günü kutlama mesajı , anneler günü kartı , Doğu(şark) (garp) m günü oyunları , Doğu(şark) (garp) m günü pasta resimleri , atatürk ün Doğu(şark) (garp) m günü , anneler günü etken likleri , anneler günü kartları , anneye Doğu(şark) (garp) m günü sözleri , sevgililer günü şarkısı , sevgililer günü erkek hediyeleri , sevgililer günü şiiri , dünya kadınlar günü mesajları , Doğu(şark) (garp) m günü dilekleri , Doğu(şark) (garp) m günü pastası resimleri , Doğu(şark) (garp) m günü icin hediye , Doğu(şark) (garp) m günü icin hediyeler , en güzel Doğu(şark) (garp) m günü şarkısı , Doğu(şark) (garp) m günü pastaları resimleri , ablaya Doğu(şark) (garp) m günü mesajları , anneler günü icin şiirler , kadınlar günü ile alakalı şiirler , ayna Doğu(şark) (garp) m günü , kızımın Doğu(şark) (garp) m günü , Doğu(şark) (garp) m günü menüleri , baba Doğu(şark) (garp) m günü mesajları , sevgililer günü hususi hediye , sevgililer günü hususi hediyeler , en güzel Doğu(şark) (garp) m günü şarkılarıHediyelik ve İlginç Ürünler

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp