Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Anneler Günü Tarihi

Anneler Günü Tarihi


Anneler Günü Tarihi , Ülkemizde her yıl Mayıs ayının 2 . Pazar gününe denk gelen Anneler Günü , anneleri mesut etmek vede onları sevgi , saygıyla anmak amacıyla kutlanıyor .

Anneler Günü Tarihi


Anneler Günü , sadece ülkemizde değil Dünya nın 1 çok ülkesinde aynı yada farklı tarihlerde kutlanıyor . Bu özel günde çocuklar , annelerini daha çok sevindirmek vede mesut etmek için hediyeler yada özel ziyaretlerle ellerinden geleni yapmaya çalışırlar .

Anneler Gününün Tarihçesi

Anneler Günü çok eskiden eski Yunan vede Roma tanrıçaları için düzenlenirdi . Yakın tarihte ise Anneler Günü nün ilk ortaya çıkışı Amerika da Anna Jarvis isimli kişinin annesini kaybetmesi üzerine başladı . Anna Jarvis , 1908 yılında annesini kaybettikten sonra ilk ollaraak sadece kendi çevresinde bu kutlamayı başlattı . Daha sonra 1915 yılında Amerikan Kongresi nin de tasdik vermesiyle tüm ülke çapında Mayıs ayının 2 . Pazar günü Anneler Günü ollaraak kutlanmaya başlandı . Daha sonra bu özel gün tüm Dünya ya aynı yada farklı tarihlerde kutlanmaya başlandı .

Anneler Günü , Türkiye de 1955 yılından beri kutlanıyor .


Etiketler: anneler günü tarihi , anneler günü için şiir , doğum günü kutlama mesajı , anneler günü kartı , doğum günü oyunları , doğum günü pasta resimleri , atatürk ün doğum günü , anneler günü etken likleri , anneler günü kartları , anneye doğum günü sözleri , sevgililer günü şarkısı , sevgililer günü erkek hediyeleri , sevgililer günü şiiri , dünya kadınlar günü mesajları , doğum günü dilekleri , doğum günü pastası resimleri , doğum günü için hediye , doğum günü için hediyeler , en güzel doğum günü şarkısı , doğum günü pastaları resimleri , ablaya doğum günü mesajları , anneler günü için şiirler , kadınlar günü ile alakalı şiirler , ayna doğum günü , kızımın doğum günü , doğum günü menüleri , baba doğum günü mesajları , sevgililer günü özel hediye , sevgililer günü özel hediyeler , en güzel doğum günü şarkılarıHediyelik ve İlginç Ürünler

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp