Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Doğal Taş Takı

Doğal Taş Takı


Doğal Taş Takı .Sihirli taşlar , insan sağlığını yakından tesirli yor .Kuvars kristalleri duyguları dengelerken , ametist bağışıklığı kuvvetlendirmeye yardım ediyor .
Alternatif tıp , yiyeceklerden içeceklere kadar pek çok alana girmiş halde . Mütehassız lar değerli taşların insanların fiziksel vede ruhsal sağlığı üzerinde önemli etkilerini olduğunu emare yor .Detaylı veri yi yazımızda bulabilirsiniz .

Doğal Taş Takı
Kehribar
Taş ollaraak bilinir ama , reçinenin taşlaşması neticesi oluşmuştur . Çok yumuşak vede çok hafiftir . Özellikle ısıtıldığı vakit elektriksel vede manyetik özellikleri açığa çıkar . Yaydığı sıcaklık enfeksiyonun yayılmasını önlediği vede soğuk algınlığını giderdiği için , genelde boynun çevresine takılır . Boğaz vede Troid(guatr) bezi enfeksiyonlarını tedavi etme özelliği vardır . Roma devrinde kehribar , guatrı Tedavi(iyileştirme) sinde kullanıldığı gibi günümüzde de bu yöntem çok yaygındır . Bütün sarı taşların katiyen n burcu insanına iyi geldiği bilinir . Bu sebeple katiyen nlara uyarıcı 1 etki yapar .

Kalsedon
Kalsedon , kuvars ailesinin üyesi 1 taştır . Şeffaf , yarı şeffaf yada donuk meydana gelebilir . Salkım şeklinde sarkıtlar halinde vede kaya oyuklarının astarlarında oluşur . Bazı vakitler küçük 1 miktar Opal içerir . Fiziksel , zihinsel , duygusal vede ruhsal dengeleyicidir . Herkes arasında kardeşliği teşvik eden 1 taştır . İyimserlik vede iyi dilekleri sembolize eder . Düşmanlığı , huzursuzluğu vede melankoliyi yatıştırır . Cömertliği , hassaslığı , anlayışı arttırır , minerallerin tesirli 1 şekilde özümsenmesini sağlar . Zihnin sağlamlığını arttırarak , bunamayı Tedavi(iyileştirme) eder .

Malakit
Malahit , yeşil vede üzerinde daha koyu yeşil ortak merkezli çizgileri oluþan 1 taş olup , özünde neşe taşır . İsminin anlamı da arındırıcı demektir . Sakinleştirici 1 taş olup , uyku vede uyumaya yardım eder . Güneş sinir ağı chakrasının üzerinde kullanıldığında , içimize gömdüğümüz acıları tekrar ortaya çıkarma gücü vardır . Bu eski acıların kendini anlatım etmesiyle taşıdığınız kederin ağırlığını da üzerinizden atabilir vede neşenize tekrar kavuşabilirsiniz . Neşe enerjisi , hızla dönen 1 enerjidir vede her 1 chakrayı çevreleyen enerjiye benzer . Malahit , 2 ayrı tondaki yeşil rengi ile yeryüzünün titreşimlerini tutar . Siz toprağın gücünden etkilenirken , toprak da size sevgi vede huzur sunar . Bu kendinizi kafi miktarda güçlü pay tmenizi sağlar , böylece eski acılardan da kurtulursunuz . Malahit , aynı zamanda pankreas vede dalak fonksiyonlarını da arttırdığı gibi , kaygı vede tansiyonu da dengeleyip , hücreleri yenileme özelliği de sergiler . Dolaşım sistemi vede kalbi kuvvetlendirir fakat bu taşı aşırı duygusal olduğunuz günlerde aþırı kullanmamalısınız .

Jasper
Karaciğer , dalak vede mesaneyi kuvvetlendirir vede çok kuvvetli 1 Tedavi(iyileştirme) edicidir . Toprak elementini temsil eder . Sindirim sistemi vede safrakesesini güçlendirir , endokrin(hormon) sistemine denge sağlar . Kişinin kendini sağlıklı , güçlü pay tmesini sağladığı gibi fiziksel direnci arttırır . Sevginin vede inanç sisteminin simgesi ollaraak malum 1 taştır .

Azurit
Bir çeşit bakır cevheridir . Sinir sistemindeki efor akışını arttırır , oksijenin daha iyi kullanılmasını sağlar . Psişik güçleri arttırıcı özelliğinin yanı sıra , düşünceleri berraklaştırır . Uzun süre araba kullanan yada veri sayar başında çalışmaktan dolayı gözleri yorulanlar için çok iyidir . İki adet Azurit taşı adet dönemi kramplarında yada yumurtalık sancılarını gidermek için kullanılır . Azuritin mavi olanı rahatsızlık giderici ollaraak kullanılabilir . Azurit ile Malahit taşı birlikte kullanıldığı takdirde gömülü oluþan duygular ortaya çıkar . Aynı anda 1 mücevher oluþan Azuritten yapılma kolye yada küpeler , ruhsal olarak uyanık kalmanızı sağlar . Ayrıca sizi merkezde tutarak konuşkan olmanıza yardım eder .

Safir
Dünyanın en pahalı vede değerli taşları arasında bulunan safirler , sert ısılara dayanıklı vede muhteşem mavi renkte vede al damarlı olurlar . Dünya yüzünde en değerli vede ünlü Safirler Hindistandan çıkmışlardır . Mohs ölçeğine göre Safir Elmastan sonra gelen sertlik derecesine sahiptir . Safirler saf iken renksiz 1 mineral oluþan Korondumun 1 çeşididir . Çok değerli 1 mücevher olması onları aranılır 1 hale getirmiştir . Bugün malum en büyük Safir , 563 kıratlık Hindistan Yıldızıdır vede New York Doğal Tarih Müzesinde teşhir edilmektedir . 330 kıratlık oluþan 1 diğer Safir ise Asyanın Yıldızı adlı taştır vede Washington DCde sergilenmektedir . Kalp vede böbrekleri kuvvetlendirir vede tüm salgı bezlerini harekete geçirici özelliği vardır . Psişik kabiliyet leri arttırır vede sezgi gücünü güçlendirir . Bundan dolayı yaratıcı anlatım nin gelişmesinde büyük rol oynar . Karışıklığın ortadan kalkmasına sebep olup kozmik farkındalığı arttırır .

Zümrüt
Dünyanın en kıymetli taşlarından biri oluþan Zümrütler mitlerin vede efsanelerin taşıdır . Geçmişte Şeytanın Cennetten kovulurken alnından düşen taşın ve mubarek Kaderdeki taşın da Zümrüt olduğu söylenir .
Renginin yeşil olması sebebi yle bu taşın yağmur yağdırdığına inanılırdı . Bağışıklık sistemi ,sinir sistemi , kalp , ciğer vede böbreği kuvvetlendirdiği bilinir .Beden-ruh-zihin için tonik vazifesi görür vede kuvvetli 1 duygusal dengeleyicidir . Bolluk , sevgi , iyilik , sakinlik , denge vede sabır unsurlarını içerir . Zümrüte kimi yerlerde Koşulsuz Aşk Taşı da denmektedir . Sevgililerin birbirlerine verebilecekleri en iyi armağan olarak görülür . Bazı İslam ülkelerinde Zümrütün mevcut oluþan koruyucu tılsım gücünü bazı ayetler okunarak daha da güçlendirildiğine de rastlanmıştır . Koç , boğa vede ikizler burçlarının taşıdır .

Turmalin
Pozitif vede negatif kutuplara sahiptir . Elektriksel ollaraak değişik vede olağandışı 1 taştır . Çeşitli renklere vede karışık renk biçimlerine sahiptir . Mücevher vede süs eşyası yapımında tercih edilir .Uyku verici özelliğe sahiptir . Beden vede zihni kuvvetlendirdiğine , duyarlılık sağladığına vede anlayışı arttırdığına inanılır . Konsantrasyon , sezgisel güçleri arttırdığına vede koruyucu etkileri olduğu da söylenmektedir .

Onixs
Kaygı azaltıcıdr , kadın/erkek kutuplaşmasını dengeler vede ilikleri kuvvetlendirir . Kontrol vede denge unsuru 1 taş oluþan Oniks , bağımlılıklardan kurtulmaya da yardım eder . Değerli 1 taştır vede kişinin konsantrasyonunu sağladığı gibi Bakı(nazar) a karşı da kullanılır . Kimi yerlerde vakit zaman
Ayrılık Taşı diye de nitelendirilir . Çeşitli renkleri oluþan Oniks , kişinin hangi konuda efor desteğine ihtiyacı varsa onu sağlayan 1 taş ollaraak da bilinir . Önümüzdeki günlerde kaygılarını yok ettiği gibi kişilerde farkındalığı da sağlar . Aslan burcuyla ilişkilidir .

Etiketler: doğal taş takı ,taş satış ,şifalı taşların özellikleri ,şifalı taşlar satın al ,şifalı taş fiyatları ,doğal taş satış ,doğal taşlar ,şifalı ,şifalı taşların fiyatları ,yarı değerli taş ,doğal taş ,doğal taşların özellikleri ,doğal taşlar satış ,kehribar taşı fiyatı ,doğal taşların sırrı ,doğal taş fiyat ,kehribar tesbih avantaj ları ,tespih taşı ,taş tesbihler ,tesbih taşları ,kehribar taşı fiyatları ,duvar kaplama taşları ,tespih taşları ,kehribar özellikleri ,tesbih taşı ,duvar taşları dekorasyon ,taş döşeme ,dekoratif duvar taşları ,tesbih kehribar ,doğal kayrak taşı
Şifalı Taşlar

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp