Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Koyu Mavi Safir

Koyu Mavi Safir


Koyu Mavi Safir , Çok Değerli Taşlardan Biridir . Bu Taşlardan Çeşitli Takılar , Yüzükler , Kolyeler , Eşyalar Dekoratif Eşyalar Üretilmektedir . Fiyatları Ürüne Göre Değişmektedir .

Koyu Mavi Safir

Dünyanın en değerli taşlarından biri oluþan safir taşı; sert , ısılara dayanıklı vede umumiyetle mavi renktedir . En kıymetlisi berrak vede derin mavi olanıdır . Mavinin koyu tonları vede lacivert safirler çok yaygın olsa da , pembe , kırmızı , turuncu , sarı vede yeşil gibi çeşitli renklerde safirler de mevcuttur . Safir , bayanların yanı sıra erkekler tarafından da alaka gören çok nadir taşlardandır .

Çok değerli 1 taş olması safiri aranılır 1 hale getirmiştir . Bugün malum en büyük safir; 563 karat büyüklüğündeki Hindistan Yıldızı’dır . Bu taş , New York Doğal Tarih Müzesi’nde teşhir edilmektedir . 330 karat büyüklüğe sahip oluþan 1 diğer safir ise Asya’nın Yıldızı adlı taştır vede Washington DC’de sergilenmektedir .

Dünyada en değerli vede ünlü safirler Hindistan’dan çıkmışlardır . En iyi mavi safirler; Burma , Sri Lanka vede Hindistan’da çıkarılmaktadır . Tayland , Avustralya vede Nijerya kaynaklı safirler koyu mavidir . Neredeyse siyahmış izlenimi verirler . Bunlara “gece mavisi safirler” de denilmektedir . ABD’de üretilen safirlerde ise çekici , metalik mavi 1 ton ağır basmaktadır . Bunlar dışında Kamboçya , Brezilya , Kenya , Malawi vede Kolombiya diğer safir kaynaklarıdır .

Safir taşı için kalp vede böbrekleri kuvvetlendirdiği , vücuttaki tüm salgı bezlerini harekete geçirici özelliği bulunduğu söylenir . Psikolojik ollaraak ise; inancı güçlendirerek kişiye güven verdiğine , şefkat duygusu vererek ruhsal duyarlılığını artığına , özgürlük hissi verdiğine , sezgiyi kuvvetlendirip konsantrasyonu artırdığına inanılır . Aşkta bağlılığı sağladığı vede yanlış davranışları mani lediğine inanılır .


Etiket: koyu mavi safir , yakut bileklik , granit seramik nedir , granit mezar fiyatları , mavi safir taşı , yeşil yakut , kayrak taşı , nasıl döşenir , lal kolye , muğla kayrak taşı , opal taşı fiyatları , ametist takılar , kayrak taşı döşeme ,mensur granit , kayrak taşı ankara ,bergama gri granit , topaz rengi , granit mezar modelleri , kayrak taşı kaplama , choyang yeşim taşı , ametist taşı tesbih

Şifalı Taşlar

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp