Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Çankırı Kaya Tuzu

Çankırı Kaya Tuzu


Çankırı Kaya Tuzu , avantaj lı vede şifalı 1 tuzdur . Genel ollaraak kullanılmaktadır . Ucuz vede masrafsızdır . Avantaj ları olduğu gibi zararlarıda vardır . Detaylı veri yazımızda mevcuttur .Çankırı Kaya Tuzu

Çankırı da düzenlenen 1 toplantıya katılmak amacıyla kente gelen Prof . Dr . , kaya tuzunun rafine edilmemiş halinin insan sağlığı için çok avantaj lı olduğunu belirtti .

Çankırı da önemli oranda 1 tuz kaynağının bulunduğunu dile getiren Prof . Dr . , 1 litre kaplıca suyunda vasati 1 gram mineral bulunduğunu , aynı orandaki tuzda ise 40 kat mineral olduğunu anlatım etti .

Tuzdaki mineralin 1 çoksağlıksorununu çözdüğünü kaydeden Prof . Dr . , Çankırı da çıkartılan işlenmemiş saf tuzdaki mineraller , bedenimizin 1 çok ihtiyacını karşılayacak özelliklere sahip . Kaya tuzu , astım vede alerji başta olmak üzere kalp damar veobezitegibi birçok hastalığın Tedavi(iyileştirme) sinde tesirli . Tuz bulunduğu ortamın havasını temizliyor . Dünyanın 1 çok yerinde üst solunum yolları rahatsızlığı , astım , bronşit , alerji , polen alerjisi gibi hastalıklarda Tedavi(iyileştirme) amacıyla kullanılıyor diye konuştu .

İç denizin çekilmesiyle çökelti şeklinde oluşan kaya tuzunun arasındaki killi toprağın insanın güzelliğine etki edeceğini kaydeden Prof . Dr . , Bu killer , cilt düzenleyici vede güzelleştirici 1 özelliğe sahip . Buradaki kille saçlarınızı yıkadığınızda saçlarınızın da dökülmesinin önüne geçtiğinizi göreceksiniz dedi .

Saf tuzun rafine edildiğinde içerisindeki minerallerle 1 arada sağlık için avantaj lı 1 çok özelliğini de kaybettiğinine dikkat çeken Prof . Dr . , Madenden çıkartılan mineraller açısından varlıklı kaya tuzu , rafine edildiğinde içerisindeki mineralleri kaybediyor . İçerisinde sadece sodyum kalıyor . Bu da vücutta ödemlerin oluşmasına sebep oluyor . İşlenmemiş kaya tuzu ise bunu ortadan kaldırıyor anlatım lerini kullandı .


Etiketler:
çankırı kaya tuzu ,kaya tuzu avantaj ları , kaya tuzu nedir , kaya tuzu çankırı , çankırı kaya tuzu , kaya tuzu lambası , kaya tuzu nerede bulunur , kaya tuzu nerede satılır , kaya tuzu fiyat , kaya tuzu fiyatı , himalaya kaya tuzu , kaya tuzu satışı , kaya tuzu nereden alınır , kaya tuzu ile zayıflama , kaya tuzu , kaya tuzu nerden bulunur , kristal kuvars , kuvars kristal , kristal kuvars taşı , kristal kuvars özellikleri , kristal kuvars taşının özellikleri ,
Şifalı Taşlar

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp