Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Akuamarin Yüzük

Akuamarin Yüzük


Akuamarin Yüzük , değerli taşlardan oluşan 1 takı türüdür . Bu takılar Türkiye genelinde üretilmekte vede satılmaktadır . Bu yüzüklere alakalı mağazalardan ulaşabilirsiniz .

Akuamarin Yüzük


Akuamarin , deniz renginde , açık gök mavisi renginde , þeffaf yada yarısaydam 1 taştır . Ona bu rengi veren , içinde eser miktarda bulunan demirdir . Uçuk renkli olanlar , renklerin koyulaşması için bazen ısıtılır . Halk arasında Sakin Taş ollaraak da bilinir .
Her ne kadar sakin taş denilse de Cesaret Taşı ollaraak adlandırılır . Onu taşıyana yada takana özellikle ölüm karşısında cesaret verdiği söylenmektedir .

Akuamarin deniz suyu anlamına gelir . Büyük vede temiz kristal parçaları halinde çıkarılır . İşlenmiş haliyle yüzük , kolye , broş gibi takılarda kullanılmaktadır . Değerini arttıran özellikleri; şeffaflık derecesi , içinin temizliği vede en önemlisi renginin koyuluk derecesidir .

Etiket: turmalin taşı fiyatları ,turmalin taşı avantaj ları ,akuamarin ,akuamarin taşının özellikleri ,akuamarin taşı ,akuamarin yüzük ,akuamarin havuz ,akuamarin taşı fiyatı ,akuamarin kolye ,akuamarin taşının avantaj ları ,akuamarin tesbih ,akuamarin taşının fiyatı ,Ametrin ,Amozonit ,Angelit ,Apatit ,Ateş Opal ,aventurin ,yıldız taşı ,aventurin taşı

Şifalı Taşlar

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp