Bitkisel Sağlık Ürünleri
Şifalı Taşlar

Akuamarin Yüzük

Akuamarin Yüzük


Akuamarin Yüzük , değerli taşlardan meydana gelen 1 takı türüdür . Bu takılar Türkiye genelinde üretilmekte vede satılmaktadır . Bu yüzüklere alakalı mağazalardan ulaşabilirsiniz .

Akuamarin Yüzük


Akuamarin , deniz renginde , Aleni gök mavisi renginde , şeffaf yada yarısaydam 1 taştır . Ona bu rengi veren , içinde eser miktarda bulunan demirdir . Uçuk renkli olanlar , renklerin koyulaşması icin bazen ısıtılır . Halk arasında Sakin Taş ollaraak da bilinir .
Her ne kadar sakin taş denilse de Cesaret Taşı ollaraak adlandırılır . Onu taşıyana yada takana hususiyetle ölüm zıttı nda cesaret verdiği söylenmektedir .

Akuamarin deniz suyu anlamına gelir . Büyük vede temiz kristal parçaları halinde çıkarılır . İşlenmiş haliyle yüzük , kolye , broş gibi takılarda kullanılmaktadır . Değerini arttıran hususi likleri; şeffaflık derecesi , içinin temizliği vede en önemlisi renginin koyuluk derecesidir .

Etiket: turmalin taşı fiyatları ,turmalin taşı avantaj ları ,akuamarin ,akuamarin taşının hususi likleri ,akuamarin taşı ,akuamarin yüzük ,akuamarin havuz ,akuamarin taşı fiyatı ,akuamarin kolye ,akuamarin taşının avantaj ları ,akuamarin tesbih ,akuamarin taşının fiyatı ,Ametrin ,Amozonit ,Angelit ,Apatit , Alev Opal ,aventurin ,yıldız taşı ,aventurin taşı

Şifalı Taşlar

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp