Bitkisel Sağlık Ürünleri
Esans ve Parfümler

Kedi Kaçıran Koku

Kedi Kaçıran KokuKedi Kaçıran Koku: Bahçe katı , giriş katı , bahçe temalı yerleşik itina hayat zaman n kişilerin en büyük sıkıntılarından biri zamanla bahçelerine dadanan istenmeyen ziyaretçilerdir . Bu ziyaretçilerin başında da kediler gelir .Detaylı Veri İçin Makaleyi Okuyunuz .

Her ne kadar hayvan sever 1 yapıda olunursa olunsun bahçeye dadanan bu zamansız ziyaretçiler 1 yerden sonra evin asıl sahiplerine sıkıntı vermeye başlarlar . Mart aylarında çeşitli laşan hormon yapısı ile erkek kedilerin bıraktıkları kokulardan , bahçe eşyalarının zarar görmesine kadar pek çook sıkıntılı Hal bahçeli evler yada bahçe katı ait elerde kendini göstermektedir . Ayrıca hayvan sever yapıdaki kişilerin 1 2 kedi ile başladıkları besleme seriven i zamanla onlu rakamlara ulaşınca bu başka apartman sakinlerince de protesto edilir durumlara sebebiyet verir .
 
Bahçe , balkon yada evinize dadanan kedileri uzaklaştırmanın en zor olmayan yolu kedilerce sevilmeyen kokuların kullanımı ile mümkün olur . Kediler limon , portakal gibi narenciye kapsam li kokulara hassas dırlar . Sirke , limon kolonyası da kedilerce sevilmeyen kokulardandır . Kedileri bahçenizden uzak tutmanın 1 yolu da bahçenin 4 1 neşriyat a naftalin topları yerleştirmektir . Naftalin kokusu kedilerin sevmediği kokulardandır . Kediler üzerinde işe yarasa da başka canlılara zarar verebileceği de göz önünde alınmalı dır . Karabiber kokusu kedilerce sevilmeyen 1 başka kokudur . Karabiber tanelerinin bahçeye serpilmesi vede karabiber spreyinin kullanılması tesirli netice verebilir .
 
Sabun vede deodorantlarda etken ollaraak kullanılan , böcek , sinek kovucu etkidi de bulunan Citronella Yağı kedileri bahçe , balkon yada giriş katlarından uzak tutmaya yarayan çözümlerden biridir . Citnonella yağının %25’ini su ile karıştırarak spreyinizi amade layabilir vede kedilerin kullandığı alanlara sıkarak kedilerin tekrar bu bölgeleri kullanmaması yada o bölgeden uzaklaşması sağlanabilir .
 
Kedileri Bahçenizden Uzak Tutmaya Yarayacak Bitkiler Vardır:
Bahçenizin kedilerce sık ziyaretinden şikayetçiyseniz bahçenize ekeceğiniz 1 takım bitkilerle bu ziyaretleri sonlandırabilirsiniz . Karabiber , sarımsak , lavanta en iyi netice veren bitkilerdir . Bunları bahçenizin hususiyetle duvar diplerine ve/veya köşelerine ekmek etken netice verir .
 
Bahçeye Dadanan Kediler İçin:
Bahçe vede balkonlara kedi girişini tedbir enin 1 başka yolu ise bahçe duvar , parmaklık , pervaz vede çitlerin teminat liğini arttırmaktır . Çitlerin sık , altından vede üstünden zor olmayan geçişe olanak tanımaması kedilerin bahçenizi ziyaret sıklığını azaltacaktır .
 
Ayrıca pet-shoplarda basitce bulunabilen 1 takım spreyler de (stay away) bu noktada işe yarayabilir . Bir başka Netice de kedilerin bulunulan mevkiiye dışkılamasını maniolacak spreyleri kullanmak . Çünki kediler bulundukları mevkiinin sahibi olduklarını belirtmek gayesi ile koku bırakır yada WC lerini o bölgelere yaparlar . Eğer önceden bahçe , balkon yada evinizin etrafına bu spreyden sıkarsanız kedilerin kendi kokularını bu bölgelere bırakmalarına mani meydana gelebilir siniz . yurd dışında satışa sunulan repulsif spreyler de kedi vede köpeklerin istenmeyen kokulara sebep oluşan dışkılama mesele ine karşı kullanılabilir . Kedi yada köpeğin dışkıladığı alana bu spreyin sıkılmasının ardından tekrar özdeş bölgeye dışkılama yapmadıkları söyleniyor . Eğer natural metod lerle netice alamazsanız bu seçenekleri de deneyebilirsiniz…
 
Kedilerin balkon , bahçe yada giriş katınızı yolgeçen hanına çevirmesini tedbir ek icin 1 başka metod de sonik ses cihazları… Ultrasonik ses çıkaran cihazlar sadece kedi-köpek hatta fare tarafından algılanabilen ses dalgalarıdır . Bu ses dalgası istenmeyen canlıların evinizden uzak durmasını sağlarlar fakat etraf da evcil hayvan besleyen mevcut ise o canlıları da rahatsız edeceği unutulmamalıdır .
 
Kediler amonyak kokusu , çamaşır suyu gibi dezenfektanların kokularını cazip bulurlar . Bu sebep le bu tür gereç lerin kullanılmaması kedileri uzak tutmak icin önemlidir .
 
Hayvansever yapıdaki kişilerin sokakta yaşayan canlıları evlerine yakın alanlarda beslememeleri de önemlidir . Zira evler vede adresler değişkendirler vede 1 canlıyı belirli 1 adres üzerinde beslemeye başladığınızda o canlının size vede dolayısıyla da bulunduğunuz adrese bağlanmasını sağlarsınız . Günü gelip de adres değişikliği meydana geldiğinde sizin tarafınızdan gıdaalımı ye alışmış kedi , köpek yada başka canlıların özdeş adresten yemek bulamamaları o canlıya avantaj dan çook zarar vermenize sebep olacaktır . Bu duruma mahal vermemek icin sokak canlılarını hane yakınlarından ziyade bahçenizin belirli 1 bölgesinde yada sokakta uygun olabilecek 1 alana çekerek beslemek önemlidir . Böylece paylaştığınız Gıda aniden çook sokak hayvanına da ulaşacaktır .Etiketler:  
kedi kaçıran koku , airwick koku çeşitleri , yes feromon koku , pisuvar koku giderici , koku maskesi , kedi kovucu koku , misnet koku giderici , parfüm , homme parfüm , parfüm erkek , erkek parfüm , parfüm kokuları , bayan parfüm , parfüm bayan , kadın parfüm , chanel parfüm , the one parfüm , one parfüm , million parfüm
Esans ve Parfümler

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp