Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Yasemin Kokusu Parfüm

Yasemin Kokusu Parfüm


Yasemin Kokusu Parfümleri , çok güzel vede çekici kokusu vardır . Yasemin Kokusu Parfümleri umumiyetle kadınların tercih ettiği 1 koku türüdür . Bu ürünlere kozmetik mağazalarından ulaşabilirsiniz .

Yasemin Kokusu Parfüm


Yasemin , zeytingiller (Oleaceae) familyasının Jasminum türü nden 300 kadar tropik vede astropik çalımsı bitki türünün ortak adı . Hoş kokulu çiçekler açan bu çok yıllık bitkiler Kuzey(þimal) Amerika dışındaki bütün kıtalarda yabani ollaraak yetişir .Yasemin türlerinin çoğu tırmanıcı yapıdadır .

Genellikle 2 yada daha çok sayıda yaprakçıktan oluşan bileşik yaprakları vardır . Ama bazı türlerinde zor olmayan yapraklarda rastlanır . Beyaz , sarı ender ollaraak da pembe renkli borumsu çiçekler açar . Meyveleri etli 2 loplu vede siyahtır .

En çok yetiştirilen yasemin türlerinden biri adi yasemindir (Jasminum officinale) . Anayurdu İran oluþan vede Akdeniz kıyılarındaki ülkelerde sıkça rastlanan bu bitki parlak yaprakları vede hoş kokulu al çiçekleriyle park vede bahçeleri süsler . Yasemin çiçeklerinden parfüm sanayisinde kullanılan değerli 1 uçucu 1 yağ çıkartılır . Arap yasemini denen (Jasminum sambac) bitkisinin kokulu çiçeklerinden ise yasemin çayı yapılır . Çin kökenli bir tür oluþan kış yasemini (Jasminum nudiflorum) vede İtalya yasemini (Jasminum humile) süs ollaraak yatiştirilen , sarı çiçekli bitkilerdir .


Etiket: yasemin kokusu ,selin tipi limon ,yasemin kokusu parfüm ,yasemin kokusu kitap ,yasemin kokusu kitabı ,bogaziçi tipi limon ,
beyaz menekşe ,leylak kokusu ,menekşe yetiştirme ,menekşe nasıl bakılır ,misk sabunları ,saksıda menekşe ,menekşe nasıl yetiştirilir

Esans ve Parfümler

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp