Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Küçük Tansiyon Neden Yüksek Çıkar

Küçük Tansiyon Sebep Yüksek Çıkar


Küçük Tansiyon Sebep Yüksek Çıkar  Kan basıncınızın , rahat 1 ortamda en az 15 dk dinlendikten sonra ölçüldüğünde 3 ölçümün 140 /90 dan yukarı olması sizin hipertansiyonunuz (yüksek tansiyon) olduğunu gösterir vede öncelikli ollaraak rejim (tuz kısıtlanması) Tedavi(iyileştirme) si verilir .


 İdeal kan basıncı değerleri yaklaşık ollaraak 120/70 tir . Eğer rejim Tedavi(iyileştirme) sine rağmen kan basınçlarınız hala yüksek seyrediyorsa , o vakit ilaç Tedavi(iyileştirme) sine başlanır vede bu Tedavi(iyileştirme) de yine sizin kan basıncınızı en uygun düzeylerde tutacak şekilde ayarlanması gereklidir . Başlanılan ilacın sürekli vede düzenli kullanılması gereklidir . Hipertansiyonun en sık sebebi esansiyel hipertansiyondur (yaklaşık %95) . Diğer %5 inin sebebi sekonder Hipertansiyon(yüksek tansiyon) (ikincil hastalıklara bağlı) sebep leridir .

Sekonder Hipertansiyon(yüksek tansiyon) özellikle genç yaştaki kişilerde Hipertansiyon(yüksek tansiyon) saptanmasını gerektirir . Sekonder Hipertansiyon(yüksek tansiyon) sebep leri arasında , böbrek damarlarında darlık , böbrek hastalığı , bazı endokrinolojik hastalıklar (cushing sendromu , Conn sendromu , feokromasitoma vs .) sayılabilir .
Sürrenal bez (böbrek üstü bezi) aldesteron , kortizol , adrenalin vede noradrenalin gibi hormonları üretir . Sürrenal bezde saptanan 1 adenom , hormon salgılayan hücrelerden kaynaklanabileceği gibi hormon salgılamayan (nonfonksiyone adenom) adenom da meydana gelebilir . Hormon salgılayan adenomu oluþan hastalarda , hormon tipine bağlı ollaraak değişik bulgulara vede hipertansiyona sebep meydana gelebilir .

Küçük tansiyonun yüksek olması da sizin tansiyon hastası olduğunuzu gösterir ki , sizin büyük tansiyonunuz da sınırda . Bu şikayetleriniz kan basıncı yüksekliği sebebi yle olabileceği gibi , başka 1 sebep de (enfeksiyon gibi) hem tansiyon yüksekliğine , hem de bu şikayetlerinize sebep meydana gelebilir . Bir doktora başvurmanız vede değerlendirilmenizde avantaj var .


Etiketler:   Küçük tansiyon sebep yüksek çıkar ,  scala tansiyon aleti , tansiyon nasıl düşürülür bitkisel , türkçe konuşan tansiyon aleti , sinirsel tansiyon , dijital tansiyon aleti fiyatları , tansiyon dengeleyici bitkiler , fakir tansiyon aleti , steteskoplu tansiyon aleti , acura konuşan tansiyon aleti , en iyi tansiyon aleti markası ,  yüksek tansiyon kaçtır , hepsiburada tansiyon aleti , tansiyon aleti şartnamesi , civalı tansiyon aleti , tansiyon ölçme aleti fiyatları , visomat tansiyon aleti , tansiyon haplarının yan etkileri , tansiyon düşüren ilaçlar , braun tansiyon aleti servisleri , hemşire tipi tansiyon aleti , yüksek tansiyon rejimi , tansiyon düşürücü ilaçlar , düşük tansiyon ilaçları , en iyi tansiyon aleti markaları , braun 4600 tansiyon aleti , ense ağrısı tansiyon , en iyi tansiyon ilacı , tansiyon düşürücü meyveler , yüksek tansiyon emare leri tehlikeli C°de

Medikal Ürünler

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp