Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Küçük Tansiyon Yüksekliği

Küçük Tansiyon Yüksekliği


Küçük Tansiyon Yüksekliği .Kan basıncınızın , rahat 1 ortamda en az 15 dk dinlendikten sonra ölçüldüğünde 3 ölçümün 140 /90 dan yukarı olması sizin hipertansiyonunuz (yüksek tansiyon) olduğunu gösterir vede öncelikli ollaraak rejim (tuz kısıtlanması) Tedavi(iyileştirme) si verilir .Detaylı veri yi yazımızda bulabilirsiniz .

Küçük Tansiyon Yüksekliği
İdeal kan basıncı değerleri yaklaşık ollaraak 120/70 tir . Eğer rejim Tedavi(iyileştirme) sine rağmen kan basınçlarınız hala yüksek seyrediyorsa , o vakit ilaç Tedavi(iyileştirme) sine başlanır vede bu Tedavi(iyileştirme) de yine sizin kan basıncınızı en uygun düzeylerde tutacak şekilde ayarlanması gereklidir . Başlanılan ilacın sürekli vede düzenli kullanılması gereklidir . Hipertansiyonun en sık sebebi esansiyel hipertansiyondur (yaklaşık %95) . Diğer %5 inin sebebi sekonder Hipertansiyon(yüksek tansiyon) (ikincil hastalıklara bağlı) sebep leridir . Sekonder Hipertansiyon(yüksek tansiyon) özellikle genç yaştaki kişilerde Hipertansiyon(yüksek tansiyon) saptanmasını gerektirir . Sekonder Hipertansiyon(yüksek tansiyon) sebep leri arasında , böbrek damarlarında darlık , böbrek hastalığı , bazı endokrinolojik hastalıklar (cushing sendromu , Conn sendromu , feokromasitoma vs .) sayılabilir . Sürrenal bez (böbrek üstü bezi) aldesteron , kortizol , adrenalin vede noradrenalin gibi hormonları üretir . Sürrenal bezde saptanan 1 adenom , hormon salgılayan hücrelerden kaynaklanabileceği gibi hormon salgılamayan (nonfonksiyone adenom) adenom da meydana gelebilir . Hormon salgılayan adenomu oluþan hastalarda , hormon tipine bağlı ollaraak değişik bulgulara vede hipertansiyona sebep meydana gelebilir . Küçük tansiyonun yüksek olması da sizin tansiyon hastası olduğunuzu gösterir ki , sizin büyük tansiyonunuz da sınırda . Bu şikayetleriniz kan basıncı yüksekliği sebebi yle olabileceği gibi , başka 1 sebep de (enfeksiyon gibi) hem tansiyon yüksekliğine , hem de bu şikayetlerinize sebep meydana gelebilir . Bir doktora başvurmanız vede değerlendirilmenizde avantaj var .

Etiketler: küçük tansiyon yüksekliği ,tansiyon nasıl yükseltilir ,en iyi tansiyon aleti ,microlife tansiyon ,en iyi tansiyon aletleri ,sarımsak tansiyon ,tansiyon bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) ,tansiyon yükselten yiyecekler ,tansiyon düşüklüğünün sebep leri ,tansiyon düşürücüler ,yüksek tansiyon düşürme ,yüksek tansiyon düşürmek ,tansiyon yükselten gıdalar , hamilelikte tansiyon düşmesi ,microlife tansiyon aleti ,hamilelikte yüksek tansiyon , hamilelikte yüksek tansiyon ,tansiyon düşmesinin emare leri ,tansiyon ölçüm aleti ,küçük tansiyon sebep yükselir ,tansiyon holter ,holter tansiyon ,tansiyon aletlerinin fiyatları ,yüksek tansiyon Tedavi(iyileştirme) ,tansiyon baş ağrısı ,tansiyon ölçüm aletleri ,tansiyon dengeleyici ,tansiyon holteri ,yüksek küçük tansiyon ,tansiyon ilaç isimleri
Medikal Ürünler

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp