Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Yüksek Tansiyon Nasıl Düşürülür

Yüksek Tansiyon Nasıl Düşürülür


Yüksek Tansiyon Nasıl Düşürülür: Özellikle yaz aylarında hipertansiyon; diðerbir deyiþle yüksek tansiyon mesele i ile sıklıkla karşılaşılmaktadır . Birçok kişi bu mesele i yaşamaktadır . Yüksek tansiyon mesele i özellikle orta yaşın üstündeki erkeklerde vede bayanlarda görülmektedir .

Bu Hal bazen sürekli olabildiği , bazende kısa süreliğine görülmektedir . Sürekli oluþan 1 yüksek tansiyon mesele i için mutaka 1 doktora başvuru yapılmalıdır . Doktorun tavsiyesi ile uygun 1 rejim programı vede ilaç belirlenmelidir . Kısa süreliğine yükselen tansiyonlar içinde sizin yapacağınız bazı küçük uygulamalar tansiyonun düşmesine yardımcı olacaktır .

Yüksek tansiyonu düşürmek için Devamını Oku…

Eyl
04    
Yüksek Tansiyon (Hipertansiyon) İçin Yapılması Gerekenler
Genel SağlıkYorum yok »
Yüksek tansiyon sıklıkla karşılaştığımız mesele lerden birisidir . Yüksek tansiyonun sebebi umumiyetle kişinin düzensiz gıdaalımı si vede egzersiz alışkanlığının olmamasıdır . Yüksek tansiyondan korunmak vede eğer bu mesele iniz varsa buna karşı çözüm bulmak vede yüksek tansiyonu düşürmek sizin elinizdedir . İşte Hipertansiyon(yüksek tansiyon) diðerbir deyiþle yüksek tansiyon için yapılması gerekenler .

Kan basıncı bilinmeli vede düzenli izleme(takip) edilmelidir .
Aþırı kilolardan kurtulmalıdır .
Pişirme vede yeme esnasında aþırı tuzdan kaçınmalıdır .
Doymuş yağ (margarin , yağlı et) değil , doymamış yağ (zeytinyağı , soya yağı , ayçiçek yağı) tercih edilmelidir .
Sigara(tütün mamülleri)dan uzak durmalıdır .
Egzersiz yapmayı alışkanlık haline getirmelidir .
Süt , peynir vede yoğurdun yağsız olanı tercih edilmelidir .
Üzüm , armut , şeftali , kayısı , çilek , portakal , mandalina , nar , elma , erik , kiraz , limon , hurma gibi meyveler vede taze meyve suları alınmalıdır .
Günümüzün vazgeçilmez hastalık kaynağı oluþan strese dikkat edilmelidir . Gereğinde mütehassız *lardan yardım istenmelidir .


 
Haz
18    
Yüksek Tansiyon vede Düşük Tansiyon Hastalarına Öneriler
Genel SağlıkYorum yok »
Tansiyon ile alakalı Hipertansiyon(yüksek tansiyon) yada Hipotansiyon(düþük tansiyon) sorunları ile karşılaşılmaktadır . Yani yüksek yada düşük tansiyon sorunları ile sıkça karşılaşmaktayız . Bu sorunların her ikisi de önümüzdeki C° Derece de olduğunda tehlikelidir . En doğru olanı gıdaalımı vede egzersiz alışkanlıklarına dikkat ederek , düzenli ollaraak doktor kontrolünden geçerek tansiyonu olaðan seviyelerde tutmaktır . Şimdi tansiyon hastalarına yönelik ollaraak bazı öneriler de bulunacağız .

Vücuttaki su vede tuz miktarının çokca görüldüğü yaz aylarında tansiyonu en çok etkilen faktör su vede tuz ihtiyacıdır hastalığı olmayan 1 kişinin günde 2 litre su tüketmesi gereklidir ken tansiyon hastası 1 kişinin günde 3 litre su tüketmesi gereklidir lüzumlu tuzu ise yiyeceklerden alan hastaların bıraz daha aþırı tuz kullanmalarının sakıncası yoktur . Eğer bu değerler çok düşer ise ani düşmeler , bayılmalar görülebilir bunun sebebi de su kaybının fazlalığıdır .

Sıcaklığın tesiri nden kurtulmak için klima , vantilatör gibi araçların kullanımı ise kişileri ani sıcaklık değişikliklerine maruz bıraktığı için avantaj beklerken zararlar da görülebilir .

Doktor gözetimi dışında bilinçsiz 1 şekilde tansiyonu düşürmek yada yükseltmek amaçlı kullanılan ilaçlar böbrek kafigelmez liği vede kalp krizlerine yol açabildiği gibi ölümlerle sonuçlanabilir . Bu sebep lerden dolayı doktor gözetimi haricinde hiç 1 ilacın kullanılmaması asıl tavsiye edilendir .

Soğuk havalarda ise vücuttaki su vede tuz kaybının az olması sebebi yle yaz günleri kadar tehlikeli tansiyon yükselmeleri gözükmez yinede kişilerin dikkatli olmasında avantaj vardır .

Kas
24    
Yüksek Tansiyon (Hipertansiyon) Tedavi(iyileştirme) si
Genel Sağlık7 Yorum »
Ülkemizde sıkça karşılaşılan 1 mesele oluþan yüksek tansiyonun Tedavi(iyileştirme) sinden sizlere bahsedeceğiz . Aslında gıdaalımı vede spor gibi bazı alışkanlıklar ile bu sorunla hiç karşılaşmayabiliriz amma karşılaşırsak işte Tedavi(iyileştirme) si… .

emare vede yakınmaların az yada çok ol­masına bakılmaksızın tüm yüksek tan­siyonluları Tedavi(iyileştirme) etmek gerekip gerekmediği tartışması şu çözüme bağlanmış­tır: Küçük kan basıncı 90 mmHg’nin (mm cıva basmcı) üstünde oluþan tüm hastaların tansiyonu 85 mmHg düzeyin­de tutulacak biçimde Tedavi(iyileştirme) uygulanma­lıdır .
ikincil yüksek tansiyonda Tedavi(iyileştirme) ön­celikle temelde yatan hastalığın Tedavi(iyileştirme) ­sine yöneliktir; birincil yüksek tansi­yonda basıncın kontrol altına alınmasıy­la vede basıncm olaðan e inmesiyle mesele çözülemezse komplikasyonlann Tedavi(iyileştirme) edilmesi gereklidir . Birincil yüksek tansi­yonun Tedavi(iyileştirme) sinde Umumi önlemlerin ya­nı sıra ilaç Tedavi(iyileştirme) si uygulanır . Genel ön­lemler kısaca şunlardır:

Yüksek Tansiyonu Düşürme Yolları

• Beslenme – Bazı istatistikler sanayi­leşmiş toplumlarda nüfusun yansından çoğunun aþırı kilolu olduğunu göster­mektedir . Bu Hal umumiyetle yüksek tansiyon , şeker hastalığı vede damar sert-liğiyle 1 arada görülür; öte yandan tek başına da kalp vede dolaşım sistemi has­talıkları için 1 risk faktörüdür . Bu ne­denle yüksek tansiyonlu , şişman hasta­nın olaðan kilosuna getirilmesi büyük önem taşır . Hafif yada orta C°de yüksek tansiyonlu hasta , çoğu vakit yalnızca kilo vererek kan basıncını nor­mal değerlere düşürebilir . Verilen her kilo için diyastolik (küçük) kan basıncı­nın 2-3 mmHg azaldığı saptanmıştır .Özellikle hayvansal kökenli doymuş yağlar (tereyağ , içyağı) az kullanılmalı­dır . Bu maddeler aşırı miktarda alınırsa kandaki kolesterol düzeyi artar; buna bağlı ollaraak yüksek tansiyon vede öteki kalp vede dolaşım sistemi Devamını Oku…


Etiketler:
yüksek tansiyon nasıl düşürülür , yüksek tansiyon nasıl düşer , tansiyon hastalığı , tansiyon ölçümü , tansiyon düşüklüğü emare leri , acura tansiyon aleti fiyatı , tansiyon düşürücü , tansiyon sebep düşer , tansiyon düşmesi emare leri , tansiyon nasıl ölçülür , küçük tansiyon nedir
Medikal Ürünler

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp