Bitkisel Sağlık Ürünleri
Medikal Ürünler

Yüksek Tansiyon Nasıl Düşürülür

Yüksek Tansiyon(hipertansiyon) Neşekilde Düşürülür


Yüksek Tansiyon(hipertansiyon) Neşekilde Düşürülür: Hususiyetle yaz aylarında hipertansiyon; diğerbir deyişle Yüksek Tansiyon(hipertansiyon) mesele i ile sıklıkla karşılaşılmaktadır . Birçok kişi bu mesele i yaşamaktadır . Yüksek Tansiyon(hipertansiyon) mesele i hususiyetle orta yaşın üstündeki erkeklerde vede bayanlarda görülmektedir .

Bu Hal bazen Daima olabildiği , bazende kısa zaman liğine görülmektedir . Daima oluşan 1 Yüksek Tansiyon(hipertansiyon) mesele i icin mutaka 1 doktora başvuru yapılmalıdır . Doktorun tavsiyesi ile uygun 1 rejim programı vede ilaç belirlenmelidir . Kısa zaman liğine yükselen tansiyonlar içinde sizin yapacağınız bazı küçük uygulamalar tansiyonun düşmesine yardımcı olacaktır .

Yüksek Tansiyon(hipertansiyon) u düşürmek icin Devamını Oku…

Eyl
04    
Yüksek Tansiyon(hipertansiyon) (Hipertansiyon) İçin Yapılması Gerekenler
Genel SağlıkYorum yok »
Yüksek Tansiyon(hipertansiyon) sıklıkla karşılaştığımız mesele lerden birisidir . Yüksek Tansiyon(hipertansiyon) un sebebi umumiyetle kişinin itinasız gıdaalımı si vede egzersiz alışkanlığının olmamasıdır . Yüksek Tansiyon(hipertansiyon) dan korunmak vede eğer bu mesele iniz varsa buna karşı Netice bulmak vede Yüksek Tansiyon(hipertansiyon) u düşürmek sizin elinizdedir . İşte Hipertansiyon(yüksek tansiyon) diğerbir deyişle Yüksek Tansiyon(hipertansiyon) icin yapılması gerekenler .

Kan basıncı bilinmeli vede itinalı izleme(takip) edilmelidir .
Aşırı kilolardan kurtulmalıdır .
Pişirme vede yeme esnasında aşırı tuzdan kaçınmalıdır .
Doymuş yağ (margarin , yağlı et) değil , doymamış yağ (zeytinyağı , soya yağı , ayçiçek yağı) tercih edilmelidir .
Sigara(tütün mamülleri)dan uzak durmalıdır .
Egzersiz yapmayı alışkanlık haline getirmelidir .
Süt , peynir vede yoğurdun yağsız olanı tercih edilmelidir .
Üzüm , armut , şeftali , kayısı , çilek , portakal , mandalina , nar , elma , erik , kiraz , limon , hurma gibi meyveler vede taze meyve suları alınmalıdır .
Günümüzün vazgeçilmez Rahatsızlık kaynağı oluşan strese dikkat edilmelidir . Gereğinde mütehassız *lardan yardım istenmelidir .


 
Haz
18    
Yüksek Tansiyon(hipertansiyon) vede Düşük Tansiyon(hipotansiyon) Hastalarına Öneriler
Genel SağlıkYorum yok »
Tansiyon ile alakalı Hipertansiyon(yüksek tansiyon) yada Hipotansiyon(düşük tansiyon) sorunları ile karşılaşılmaktadır . Yani yüksek yada Düşük Tansiyon(hipotansiyon) sorunları ile sıkça karşılaşmaktayız . Bu sorunların her ikisi de önümüzdeki C° Derece de meydana geldiğinde tehlikelidir . En doğru olanı gıdaalımı vede egzersiz alışkanlıklarına dikkat ederek , itinalı ollaraak doktor kontrolünden geçerek tansiyonu olağan seviyelerde tutmaktır . Şimdi tansiyon hastalarına yönelik ollaraak bazı tavsiye ler de bulunacağız .

Beden taki su vede tuz miktarının çokca görüldüğü yaz aylarında tansiyonu en çook etkilen etken su vede tuz ihtiyacıdır hastalığı olmayan 1 kişinin günde 2 litre su tüketmesi gereklidir ken tansiyon hastası 1 kişinin günde 3 litre su tüketmesi gereklidir lüzumlu tuzu ise yiyeceklerden alan hastaların bıraz daha aşırı tuz kullanmalarının sakıncası yoktur . Eğer bu değerler çook düşer ise ani düşmeler , bayılmalar görülebilir bunun sebebi de su zayii nın fazlalığıdır .

Sıcaklığın tesiri nden kurtulmak icin klima , vantilatör gibi vasıta ların kullanımı ise kişileri ani sıcaklık değişmeler ine maruz bıraktığı icin avantaj beklerken zararlar da görülebilir .

Doktor gözetimi dışında iradesiz 1 biçim de tansiyonu düşürmek yada yükseltmek gaye lı kullanılan ilaçlar böbrek kafigelmez liği vede kalp krizlerine yol açabildiği gibi ölümlerle netice lanabilir . Bu sebep lerden dolayı doktor gözetimi haricinde hiiç 1 ilacın kullanılmaması asıl tavsiye edilendir .

Soğuk havalarda ise bedende ki su vede tuz zayii nın az olması sebebi yle yaz günleri kadar tehlikeli tansiyon yükselmeleri gözükmez yinede kişilerin dikkatli olmasında avantaj mevuttur .

Kas
24    
Yüksek Tansiyon(hipertansiyon) (Hipertansiyon) Tedavi(iyileştirme) si
Genel Sağlık7 Yorum »
Ülkemizde sıkça karşılaşılan 1 mesele oluşan Yüksek Tansiyon(hipertansiyon) un Tedavi(iyileştirme) sinden sizlere bahsedeceğiz . Aslında gıdaalımı vede spor gibi bazı alışkanlıklar ile bu sorunla hiiç karşılaşmayabiliriz amma karşılaşırsak işte Tedavi(iyileştirme) si… .

emare vede yakınmaların az yada çook ol­masına bakılmaksızın bütün yüksek tan­siyonluları Tedavi(iyileştirme) etmek gerekip gerekmediği münakaşa sı şu çözüme bağlanmış­tır: Küçük kan basıncı 90 mmHg’nin (mm cıva basmcı) üstünde oluşan bütün hastaların tansiyonu 85 mmHg düzeyin­de tutulacak biçimde Tedavi(iyileştirme) uygulanma­lıdır .
ikincil Yüksek Tansiyon(hipertansiyon) da Tedavi(iyileştirme) ön­celikle temelde yatan hastalığın Tedavi(iyileştirme) ­sine yöneliktir; birincil yüksek tansi­yonda basıncın kontrol altına alınmasıy­la vede basıncm olağan e inmesiyle mesele çözülemezse komplikasyonlann Tedavi(iyileştirme) edilmesi gereklidir . Birincil yüksek tansi­yonun Tedavi(iyileştirme) sinde Umumi tedbir lerin ya­nı sıra ilaç Tedavi(iyileştirme) si uygulanır . Genel ön­lemler kısaca şunlardır:

Yüksek Tansiyon(hipertansiyon) u Düşürme Yolları

• Beslenme – Bazı istatistikler sanayi­leşmiş toplumlarda nüfusun yansından çoğunun aşırı kilolu olduğunu göster­mektedir . Bu Hal umumiyetle Yüksek Tansiyon(hipertansiyon) , Şeker Hastalığı(diabet) vede damar sert-liğiyle 1 arada görülür; öte yandan tek başına da kalp vede dolaşım sistemi has­talıkları icin 1 risk etken üdür . Bu ne­denle Yüksek Tansiyon(hipertansiyon) lu , şişman hasta­nın olağan kilosuna getirilmesi büyük önem taşır . Hafif yada orta C°de Yüksek Tansiyon(hipertansiyon) lu hasta , çoğu vakit sadece kilo vererek kan basıncını nor­mal değerlere düşürebilir . Verilen her kilo icin diyastolik (küçük) kan basıncı­nın 2-3 mmHg azaldığı saptanmıştır . Hususiyetle hayvansal kökenli doymuş yağlar (tereyağ , içyağı) az kullanılmalı­dır . Bu maddeler aşırı miktarda alınırsa kandaki kolesterol düzeyi artar; buna bağlı ollaraak Yüksek Tansiyon(hipertansiyon) vede öteki kalp vede dolaşım sistemi Devamını Oku…


Etiketler:
yüksek tansiyon neşekilde düşürülür , Yüksek Tansiyon(hipertansiyon) neşekilde düşer , tansiyon hastalığı , tansiyon ölçümü , tansiyon düşüklüğü emare leri , acura tansiyon aleti fiyatı , tansiyon düşürücü , tansiyon sebep düşer , tansiyon düşmesi emare leri , tansiyon neşekilde ölçülür , küçük tansiyon nedir
Medikal Ürünler

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp