Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

En Tasarruflu Isıtıcı

En Tasarruflu Isıtıcı


En Tasarruflu Isıtıcı: TSE den En tasarruflu ısıtıcı ya son söz . Isıtıcı markası Vecta nın yüzde 80 efor tasarrufu sağladıkları iddiasıyla alevlenen En tasarruflu elektrikli ısıtıcı tartışmasına son noktayı TSE koydu .Daha Aþırı Veri İçin Makaleyi Okuyunuz .

TSE , yüzde 80 efor tasarrufu sağladığı söylenen Vecta markalı ürüne Vesika verilmediğini açıkladı . TSE’ye bugüne kadar tasarruf ölçümü için herhangi 1 başvuru da yapılmamış . . .
Doğalgaza vede elektriğe gelen yüklü zamlarla cüzdanları kış ortasında erimeye başlayan vatandaşın gözü kulağı elektrikli ısıtıcı firmalarından Önümüzdeki günlerde müjdeli habere çevrildi . Ancak sektör son günlerde yeni buluş değil , efor tasarrufunu belgeleyecek “standart” kavgasıyla uğraşıyor . Olaylarla şöyle gelişti:
Baytek Isı Teknolojileri , moleküler ısı transferi sistemiyle yüzde 80 ısı tasarrufu sağladığını savunduğu Vecta marka ısıtıcıyla pazara hızlı 1 giriş yaptı . Nano teknoloji ile üretilen Vecta markalı buluşuyla dünya piyasasından da büyük pay almayı umut eden firma , vatandaşın yoğun ilgisiyle karşılaştı .
BÖYLE TASARRUF İMKANSIZ
 Ancak bu buluşa , sektörün önemli isimlerinden UFO firmasından itiraz geldi . UFO Başkan Vekili Abdullah Yeşil , Vecta markalı sobaların yüzde 80 efor tasarrufu sağlaması halinde , UFO’nun tüm mal varlığını Mehmetçik Vakfı’na bağışlamaya hazır olduklarını açıkladı . Yeşil , “TSE belgesi mevcut deniyor . Ancak TSE’nin bundan haberi yok . Tüketici yanıltılıyor vede kandırılmaya çalışılıyor” açıklamasında bulundu .
BELGELERİMİZ VAR
 Baytek Üst Yöneticisi İsmet Başgül ise UFO’nun iddialarına karşılık TSE’den aldıkları muayene deney raporunu kamuoyuna açıkladı . Başında “özel deney” ibaresi bulunan raporda marka adının üzerinin kara kalemle karalandığı dikkat çekti . Firma bu durumu , “Rakiplerimize duyduğumuz saygı vede ticari itibarlarını zedelememek” şeklinde açıkladı .

VECTA’YA BELGE VERMEDİK
 Türk Standartları Enstitüsü (TSE) BUGÜN’e yaptığı açıklamada , iddiaların aksine Vecta markalı ürüne herhangi 1 TSE belgesi vermediklerini , üstelik bu marka adı altında herhangi 1 firmanın hiçbir başvurusunun da kayıtlarında yer almadığını bildirdi . Konuya ilişkin veri veren TSE yönetimi , BUGÜN’e şu açıklamaları yaptı:
FARKLI MARKA FARKLI TEST
 “Baytek Isı Teknolojileri AŞ , Vecta için değil , başka 1 markalı ürünü oluþan Palmek için “özel deney” başvurusunda bulundu . Yapılan başvuru Palmek cihazının , 1 saat vede 24 saatlik sürelerde ne kadar efor harcadığının test edilmesiydi . TSE bu testi yaptı vede neticesini firmaya teslim etti . Söz konusu testte , ürünün tasarruflu olup olmadığı değil , sadece belirli sürede ne kadar efor tükettiği ölçüldü . Bir cihaz az efor tüketebilir . Ancak odayı ısıtmayabilir . Tasarruf için ısıtması vede az efor tüketmesi gereklidir ki bunun için bambaşka 1 testin yapılması gereklidir .”

SORUŞTURMA GELEBİLİR
 TSE yetkilileri , Vecta’nın sunduğu vesikanın sadece 1 ölçümün neticesini anlatım eden 1 rapor olduğunu , bunun katiyen kalite belgesi yada tasarruf belgesi ollaraak lanse edilemeyeceğini emare rlerken , “Konuyu araştırıyoruz . Eğer bu şekilde TSE adı reklamlarda yer almışsa , haksız marka kullanımı sebebi yle firmalara ceza verilebilir” dediler . Yetkililer , Enstitü’ye bugüne kadar başka firmalardan da efor tasarrufunun ölçümü talebiyle hiçbir talep gelmediğini de bildirdiler .
AYAKLI UFO’NUN TSE’Si YOK
Enstitü yetkilileri , TSE belgesinin zorunlu değil , isteğe bağlı ollaraak alındığını emare rlerken , UFO firmasının sadece duvara monte edilen modelleri için TSE belgesi verildiğini , ayaklı modellerine ise TSE belgesi verilmediğini bildirdiler .

Ayaklı modellere Avrupa standartları çerçevesinde , güvenlik eksikliği sebebi yle Vesika verilemediğini belirten yetkililer , “Bu ürünlerde termostat olduğu için fiş takılı olduğu halde cihaz belirli 1 ısı seviyesine gelince sönüyor . Standart , güvenlik açısından sürekli yanmasını istiyor . Aksi halde sönmüş sanılan cihazın yeri değiştirilerek koltuk yada perdeye yakın bırakılıp evden gidilebilir . Bu da yangına yol açabilir . Dolayısıyla güvenlik riski Vesika verilmesini mani liyor” dediler .


Etiketler: en tasarruflu ısıtıcı , dış yer ısıtıcı , ısıtıcı çeşitleri , veito ısıtıcılar , quartz ısıtıcı , infrared ısıtıcı fiyatları , ekonomik ısıtıcılar , petek ısıtıcılar , konvektör ısıtıcılar , duvar ısıtıcıları , demirdöküm fanlı ısıtıcı , sanayi tipi ısıtıcı , raks ısıtıcı , elektirikli battaniye , maximus ısıtıcı , termostatlı ısıtıcı , myso ayak ısıtıcı
Medikal Ürünler

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp