Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Bel Fıtığı Kemeri

Bel Fıtığı Kemeri


Bel Fıtığı Kemeri .Nükleoplasti disk (bel-boyun) fıtığı Tedavi(iyileştirme) si için geliştirilmiş ameliyat dışı girişimsel 1 yöntemdir . Nükleoplasti , mana ollaraak diskin merkezinde yer alan jel kıvamındaki madde oluþan nükleus pulpozus un çıkarılmasıdır .Detaylı veri yi yazımızda bulabilirsiniz .

Bel Fıtığı Kemeri
Diskin dış yüzünü anulus adı verilen 1 kemer sarar . Bel fıtığı bu kemerin açılması vede nükleusun dışarıya fırlayarak sinirlere baskı yapmasıyla oluşur . Nükleoplasti uygulaması disk oluþan bölgede kesik oluşturmayı gerektirmez . Bu işlem için özel geliştirilmiş 1 iğne görüntüleme yöntemi eşliğinde diske yerleştirilir . Bu iğnenin içinden geçirilen 1 elektrot disk içine ulaştırılır . Bu elektrot yardımıyla ısı oluşturularak diskin içindeki jel kıvamındaki madde çıkarılır .

Nükleoplasti nasıl uygulanır ?
Nükleopasti merkezimizde , ameliyathane koşullarında fluoroskopi adı verilen görüntüleme yöntemi eşliğinde uygulanmaktadır . İşlem sırasında Rahatsızkiþi yüz üstü yatar . Hastanın işlem sırasında rahatsızlık pay tmemesi vede gevşemesini sağlamak için sedasyon uygulanır (yüzeysel uyutma) . Bu şekilde Rahatsızkiþi işlem sırasında ağrı duymaz vede herhangi 1 rahatsızlık pay tmez . Ayrıca işlemin yapılacağı bölgeye bölgesel anestezik ilaç (mevzi uyuşturucu) da yapılır . İşlem tamamen steril koşullarda vede tek kullanımlık gereç ile gerçekleştirilir .

İşlem ne kadar sürer ?
Nükleoplasti yaklaşık 30-45 dakika süren 1 işlemdir .

İşlem sonrası ne yapılmalıdır ?
İşlemin yapıldığı hastalar operasyon günü vede sonrasındaki 48 saat içinde dinlenmelidir . İlk hafta araba kullanmak , ağırlık kaldırmak vede eğilmek gibi beli zorlayıcı aktivitelerden kaçınılmalıdır . İşlemden 2 hafta sonra fizik Tedavi(iyileştirme) ye başlanabilir .

Nükleoplastinin riskleri vede yan etkileri nelerdir ?
Nükleoplasti Umumi ollaraak güvenli 1 işlemdir . Ancak , tüm işlemler gibi nükleopastinin de 1 takım yan etkileri meydana gelebilir . En sık görülen yan etki , geçici ağrıdır . Enfeksiyondan korunmak için işlem steril koşullarda vede tek kullanımlık gereç ile yapılır . İşlem görüntüleme eşliğinde yapıldığından daha ciddi komplikasyon görülmez .

Etiketler:
bel fıtığı kemeri ,ortopedik oturma minderi ,thrıve masaj aleti ,masaj aleti ile zayıflama ,aeg masaj aleti ,koltuk masaj minderi ,acura ac 640 ,vücut şekillendirici korse ,masaj aleti tavsiye ,ortopedik koltuk yastığı ,ayak masaj terliği ,masaj aleti markaları ,homedics masaj aleti ,medisana ayak masaj aleti ,proslim twin zayıflama kemeri ,masaj koltuğu ankara ,rock masaj aleti ,şarjlı zayıflama kemeri ,ortopedik oturma simidi ,voit zayıflama kemeri
Medikal Ürünler

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp