Bitkisel Sağlık Ürünleri
Medikal Ürünler

Erkekler İçin Yüz Bakımı

Erkekler İçin Yüz Bakımı


Erkekler İçin Yüz Bakımı Neşekilde Yapılır Püf Noktaları – Erkekler icin cilt bakımı aşırı önemsenmeyen amma dikkat edilmesi gereken konulardan birisidir .Detayları Aşağıda Yer Almaktadır .

Erkek bakımı deyince akla ilk gelen tıraştır; çünki tıraş , çoğu erkek icin daha genç , daha yakışıklı vede temiz görünme manasını taşırken , 1 yandan da cilt bakımı icin büyük önem taşır . Pürüzsüz 1 tıraş vede nemlendirilmiş yumuşak 1 cilt , her erkeğin sahip olmak isteyeceği 1 görüntüdür . Erkeklerin cildi kadınların cildine oranla daha kalın vede dayanıklıdır . Fakat erkek cildi sakal vede tıraş yüzünden daha çook yıprandığından , bakımına daha da önem gösterilmesi gerekmektedir . Özdeş zamanda tıraş esnasında vede sonrasında oluşabilecek yaralanma vede tahrişler de hem istenmeyen 1 görüntüdür hem de acı verdiğinden uygun metod lerle Tedavi(iyileştirme) edilmelidir .

Islak vede kuru tıraş , her ikisi de cildi kurutur . Hususiyetle ıslak tıraşta diğerbir deyişle tıraş bıçağı ile tıraşta kıl kökleri daha çook travmaya maruz kalır . Bunun neticesinde kıl dönmeleri vede Enfeksiyon lar ortaya çıkar . Bu cildi hem rahatsız eder hem de dış etkenlere karşı hassaslaştırır . Tıraş öncesi vede tıraş bakımı kadar tıraş sonrası bakım da büyük önem taşımaktadır . Birçok erkek dezenfektan ollaraak kolonya yada alkollü after shave kullanır; bu cilde avantaj dan çook zarar verir . Çünki alkol hücre öldürücü tesiri ile tıraşta meydana gelen olası kesiklerin iyileşmesini geciktirir . Bu sebep le , tıraştan sonra cilt tipine uygun 1 after shave hem cildi dinlendirir , hem de besler .

Erkeklerin her gün tıraş olmaları , 1 bakıma ciltlerindeki ölü deri katman sının temizlenmesini sağlayarak hücre oluşumunu vede cildin yenilenmesini canlandırır . Ancak yüzlerinin üst kısmındaki deri katman sı soyulmadığı icin zamanla sertleşerek matlaşır . Tıraş esnasında itina gösterilmezse yüzün koruyucu katman sından mahrum edilen cilt kurur , gerginleşir , soğuğa karşı dayanıksızlaşır vede gerginliğini kaybeder . Kızarıklıklara , kimi vakit kıl dönmesine sebep olur . Bir de akneleri varsa , tıraş birçok sıkıntıya yol açar . Cilt dış etkenlere daha Aleni hale gelir . Bu sebep le erkeklerin de ciltlerine itina gösteren esas bakım alışkanlıkları edinerek bunu sürdürmeleri , ciltlerinin ömür boyu genç görünmesini sağlayacaktır . Cilt bakımı sadece tıraşla sınırlandırılmamalıdır çünki erkek cildi kadın cildine göre daha kalın meydana geldiğinde n vede hormonal yapısı sebebi yle daha çook yağ ürettiğinden , erkek cildinin de itinalı temizlik vede bakıma ihtiyacı mevuttur . Her şeyden önce cilt tipinize uygun ürünler seçerek bunları itinalı kullanmalısınız .


Etiketler:   erkekler icin yüz bakımı , zor olmayan manikür , erkek yüz bakımı neşekilde yapılır , acısız tüy alma , yüz bakımı icin neler yapılmalı , en tesirli selüloid Tedavi(iyileştirme) si , ender saraç selüloid Tedavi(iyileştirme) si , profesyonel manikür seti , manikür takımı , yüz bakımı icin natural metod ler , manikür çeşitleri , elektrikli manikür pedikür seti , quick manikür , megep güzellik vede saç bakım hizmetleri , manikür pedikür gereç leri , manikür pedikür makinesi , manikür masası
Medikal Ürünler

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp