Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Erkekler İçin Yüz Bakımı

Erkekler İçin Yüz Bakımı


Erkekler İçin Yüz Bakımı Nasıl Yapılır Püf Noktaları – Erkekler için cilt bakımı aþırı önemsenmeyen amma dikkat edilmesi gereken konulardan birisidir .Detayları Aşağıda Yer Almaktadır .

Erkek bakımı deyince akla ilk gelen tıraştır; çünkü tıraş , çoğu erkek için daha genç , daha yakışıklı vede temiz görünme anlamını taşırken , 1 yandan da cilt bakımı için büyük önem taşır . Pürüzsüz 1 tıraş vede nemlendirilmiş yumuşak 1 cilt , her erkeğin sahip olmak isteyeceği 1 görüntüdür . Erkeklerin cildi kadınların cildine oranla daha kalın vede dayanıklıdır . Fakat erkek cildi sakal vede tıraş yüzünden daha çok yıprandığından , bakımına daha da önem gösterilmesi gerekmektedir . Aynı zamanda tıraş esnasında vede sonrasında oluşabilecek yaralanma vede tahrişler de hem istenmeyen 1 görüntüdür hem de acı verdiğinden uygun yöntemlerle Tedavi(iyileştirme) edilmelidir .

Islak vede kuru tıraş , her ikisi de cildi kurutur . Özellikle ıslak tıraşta diðerbir deyiþle tıraş bıçağı ile tıraşta kıl kökleri daha çok travmaya maruz kalır . Bunun neticesinde kıl dönmeleri vede Enfeksiyon lar ortaya çıkar . Bu cildi hem rahatsız eder hem de dış etkenlere karşı hassaslaştırır . Tıraş öncesi vede tıraş bakımı kadar tıraş sonrası bakım da büyük önem taşımaktadır . Birçok erkek dezenfektan ollaraak kolonya yada alkollü after shave kullanır; bu cilde avantaj dan çok zarar verir . Çünkü alkol hücre öldürücü tesiri ile tıraşta meydana gelen olası kesiklerin iyileşmesini geciktirir . Bu sebep le , tıraştan sonra cilt tipine uygun 1 after shave hem cildi dinlendirir , hem de besler .

Erkeklerin her gün tıraş olmaları , 1 bakıma ciltlerindeki ölü deri katman sının temizlenmesini sağlayarak hücre oluşumunu vede cildin yenilenmesini canlandırır . Ancak yüzlerinin üst kısmındaki deri katman sı soyulmadığı için zamanla sertleşerek matlaşır . Tıraş esnasında özen gösterilmezse yüzün koruyucu katman sından mahrum edilen cilt kurur , gerginleşir , soğuğa karşı dayanıksızlaşır vede gerginliğini kaybeder . Kızarıklıklara , kimi vakit kıl dönmesine sebep olur . Bir de akneleri varsa , tıraş birçok sıkıntıya yol açar . Cilt dış etkenlere daha açık hale gelir . Bu sebep le erkeklerin de ciltlerine özen gösteren esas bakım alışkanlıkları edinerek bunu sürdürmeleri , ciltlerinin ömür boyu genç görünmesini sağlayacaktır . Cilt bakımı sadece tıraşla sınırlandırılmamalıdır çünkü erkek cildi kadın cildine göre daha kalın olduğundan vede hormonal yapısı sebebi yle daha çok yağ ürettiğinden , erkek cildinin de düzenli temizlik vede bakıma ihtiyacı vardır . Her şeyden önce cilt tipinize uygun ürünler seçerek bunları düzenli kullanmalısınız .


Etiketler:   erkekler için yüz bakımı , zor olmayan manikür , erkek yüz bakımı nasıl yapılır , acısız tüy alma , yüz bakımı için neler yapılmalı , en tesirli selülit Tedavi(iyileştirme) si , ender saraç selülit Tedavi(iyileştirme) si , profesyonel manikür seti , manikür takımı , yüz bakımı için doğal yöntemler , manikür çeşitleri , elektrikli manikür pedikür seti , quick manikür , megep güzellik vede saç bakım hizmetleri , manikür pedikür gereç leri , manikür pedikür makinesi , manikür masası
Medikal Ürünler

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp