Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Termometre Nerede Satılır

Termometre Nerede Satılır


Termometre Nerede Satılır , alakalı mağazalarda satılmaktadır . Bu ürünlerin belli 1 fiyatları yoktur .

Termometre Nerede Satılır

Bir cismin sıcaklığı ölçmeye yarayan alete termometre denir . Termometreler; civalı , etil alkollü yada metal termometre meydana gelebilir . Termometredeki hazne civa yada alkol gibi sıvılarla doldurulur . Bu hazne , 1 maddeye daldırıldığında yada madde ile temas ettiğinde o maddenin tanecikleri haznenin camına çarpar . Bu halde önce madde vede cam arasında , daha sonra cam vede haznedeki sıvı arasında efor aktarımı gerçekleşir . Enerji aktarımı neticesinde haznedeki sıvının taneciklerinin hareket enerjileri artarsa bu tanecikler daha hızlı hareket eder vede tanecikler arasındaki mesafe artar .

Bu artış neticesinde tanecikler arasındaki mesafe artar . Bu artış neticesinde tanecikler hazneye sığmaz vede cam borudaki hacmi doldurmaya başlar vede sıvı seviyesi yükselir . Benzer şekilde haznedeki sıvının taneciklerinin hareket enerjileri azaldığında tanecikler arasındaki mesafe azalır vede cam borudaki sıvı seviyesi düşer . Termometreden okunan değer , termometrenin temas ettiği maddenin sıcaklığı ollaraak kaydedilir . Bu değer termometrenin temas ettiği maddenin taneciklerinin vasati kinetik enerjileri ile ilişkili ollaraak yükselir yada düşer .

Etiket: felix ateş ölçer ,dijital ateş ölçer fiyatları ,philips ateş ölçer ,ateş ölçer çeşitleri ,weewell dijital alın termometre ,elite termometre ,dijital termometre nedir ,araç içi termometre ,kraft ateş ölçer ,braun ateş ölçer 6023 ,alarmlı termometre ,en ucuz kulaktan ateş ölçer ,ısı ölçer termometre ,braun thermoscan irt 3020 ateş ölçer ,mekanik termometre ,problu termometre ,termometre satış ,termometre nerede satılır ,elite ateş ölçer ,timpanik termometre

Medikal Ürünler

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp