Akut ve Kronik Böbrek İltihabı Tedavisi | Bitkizane | Bitkisel Ürünler
15 yıl

Akut ve Kronik Böbrek İltihabı Tedavisi

Akut ve Kronik Böbrek İltihabı Tedavisi

                   

 


Böbrek iltihabı böbreklerin iç kısmında oluşan iltihaplanmadır. Belirti olarak şiddetli ağrı oluşumu görülebilmektedir. Böbrek iltihabını tedavi etmek için öncelikle oluşan iltihabın çeşidini bilmek gerekmektedir. İltihabın çeşidi bulunduktan sonra tedavi yöntemleri uygulanmaya başlanabilir.

 

 

Akut Böbrek İltihabı Tedavisi

Vücutta oluşan sıvı kaybı azaltılmaya çalışılır. Özellikle tuz içermeyen diyetler uygulanır. İltihaplanmaya sebep olan bakteri ve mikrobu giderecek ilaç tedavisi uygulanır. Tedavi süreci başladıktan bir hafta sonra hastaya idrar tahlili yaptırılır. İdrar durumu normal düzenine girene kadar hastaya yatak istirahatı verilir.

 

 

Kronik Böbrek İltihabı Tedavisi

 

Kronik böbrek iltihabının tedavisi uzun süreli ve sonuç alınması güç bir süreçtir. Bu sürecin uzunluğu ve güçlük durumu hastalığın böbreğe verdiği zararla doğru orantılıdır. Ayrıca bu hastalığın ilerleme süreci yavaş bir şekilde seyretmektedir. Hasta vücudunda oluşan azot oranındaki artışı azaltmak için uygun diyet uygulanır. Hastanın kan basıncının düşmesi için gerekli ilaçlar verilir. İltihaba neden olan mikrop ve bakteriyi yok etmek için gerekli ilaç tedavisi uygulanır. Hastadaki tuz ve sıvı kaybını düzene sokmak için uygun diyet programı uygulanır.

 


Ürününüz Sepetinize Eklendi
Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp
Yukarı Çık
Kapat

Bayramınız Mübarek Olsun

bayram Tebriği