Böbrek Taşı Düşüren Şifalı Bitkiler Var Mıdır | Bitkizane | Bitkisel Ürünler
15 yıl

Böbrek Taşı Düşüren Şifalı Bitkiler Var Mıdır

Böbrek Taşı Düşüren Şifalı Bitkiler Var Mıdır

                   

 

Böbrek Taşını Düşüren veya Önleyen Şifalı Bitkiler Var mıdır?

Bazı şifalı bitkiler ve doğal karışımlar bazı durumlarda böbrek taşını düşürmeye ve  önlemeye dahi yardımcı olabilir. Bazı durumlar tabirinden kasıt, eğer böbrek taşı kendi kendine düşebilecek ebatlarda ise bazı bitkiler idrar miktarını arttırıcı maddelei içerdiğinden böbrek taşını düşürmek için bu bitkiler fayda sağlar. Böbrek taşını önleyen bitkilerden kasıt ise böbrek taşları iyice büyümeden, çok küçük boyutlarda iken bu bitkilerinde etkisi ile idrar miktarının arttırılarak vücut dışarısına çıkarabilmesidir.

Eğer aileden genetik yollla gelen böbrek taşı hastalığınız bulunmuyorsa, böbrek taşlarının gelişimi büyük oranda yetersiz su ve sıvı tüketimi nedeniyledir.

 

Böbrek taşlarının oluşumu incelendiğinde, ilk etapta kristal şeklinde görülen böbrek kumu adı verilen parçalar oluşur. Daha sonra bu parçacıklar bir merkezde birleşerek büyümeye başlar ve böbrek taşı meydana gelir. Eğer ki yeterli seviyede su ve sıvı alımı yok ise böbrek taşları daha gelişmeden idrar yolu ile atılmaya başlanır ve böbrek taşı oluşumu büyük ihtimalle başka sebepler yok ise önlenmiş olur.

 


Ürününüz Sepetinize Eklendi
Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp
Yukarı Çık
Kapat

Bayramınız Mübarek Olsun

bayram Tebriği