KEMİK ERİMESİNİN BİTKİSEL TEDAVİSİ NASIL YAPILIR? | Bitkizane | Bitkisel Ürünler
15 yıl

KEMİK ERİMESİNİN BİTKİSEL TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

KEMİK ERİMESİNİN BİTKİSEL TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

                   

 

Kemiklerin zayıflaması, incelmesi ve kırılması ile teşhis edilen bir rahatsızlıktır. 45 yaşından sonra kadınların birçoğunda kemik erimesi görülür. Kemik dokusu sürekli değişen bir dokudur ve kan ile sürekli kalsiyum alışverişi yapar. Kemik erimesi boy kısalmasına, sırt ve eklem ağrılarına, akşamları bacak kramplarına, diş dökülmelerine ve diş eti sorunlarına sebebiyey verir. Osteoporoz, kemiklerin daha gözenekli ve giderek daha güçsüz ve kırılgan olmasına yol açar. Kemik erimesini önlemek için pratik bitkisel tedaviler şu şekildedir:


 

* Maydanoz; flor ve bor minerali bakımından çok zengin bir bitkidir ve bol bol tüketilmesi tavsiye edilir. Yaklaşık 90 gram kuru maydanoz 3mg bor ihtiva eder. Bu miktar birçok insanın almak isteyeceğinden fazladır.


 

* Karabiber dört değişik anti-osteoporoz bileşik içermektedir. Eğer karabiberi seviyorsanız yemeklerinize bolca serpmeniz tavsiye edilir.


 

* Fasulyeler yüksek oranda protein içeren besin kaynaklarıdır. Ancak idrarla yüksek oranlarda kalsiyum atılmasına neden olmazlar. Buna ek olarak soya fasulyesi ve diğer fasulye türleri, bitkisel bir östrojen olan genistein içerirler. Bu madde de kemiklere çok faydalıdır.


Ürününüz Sepetinize Eklendi
Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp
Yukarı Çık
Kapat

Bayramınız Mübarek Olsun

bayram Tebriği