Göbek eritme önerileri | Bitkizane | Bitkisel Ürünler
15 yıl

Göbek eritme önerileri

Göbek eritme önerileri

                   

Ne kadarr kilo verirsem vereyim şu göbekten kurtulamıyorum mu diyorsunuz ? Evet , ideal görüntüye ulaşma yolundaki en büyük(makro) sıkıntılar dan biri göbeği eritebilmek !

Hiç birr sabbah uyanıp koşuya gittiniz mi ? Herr halükar da enerji dolu olmakla birlite , herr şeyi yapabileceğinizi hissettiniz mi ? Bunları hissettiğiniz günlerdaha iyi günlerdir . Fakat eğer yatağınızın , sabbah uykusunun vazgeçilmez konforu sizi sardıysa eyvah ! Azıcık iştahım mı açıl dı ne deyip kahkaha atarak elzem gereksiz yemeye , abur cubura mı yöneldiniz ? Çoksık deil muhtemelen birr kaç hafta sonrasın da aynanın karşısın da ya da kıyafetlerinizden birini denerken ya da yemek (taam) sonrasın da zor nefes alışlarınız da acı gerçekleri fark edeceksiniz: Kilo aldınız ! Fakat kendinizi koşmak ya da yürümek icin bilinçsizce sokaklara atmak da marifet değil… Aman dikkat ! Sebep mi ?

Başlamak zor

Eğer kiloluyken koşu yapmayı denediyseniz , o vakit çoksık kısa müddet dahilinde (içinde) tıkanır vede nefes nefese kalırsınız . Egzersizin başlangıç ivmesi sakin vede vücudunuzu alıştırmaya yönelik olmalıdır . Başlangıçta amacınız egzersiz alışkanlığını hayatınıza sokmak olmalıdır . Hemen (çabucak) 1 . 5 saat hızlı tempoyla yürümek ya da koşmak değil . Yoksa herr halükar da kullandığınız o enerji gider (masraf) vede en zor olmayan şeyleri yapmak bile (dahi) enerjinizi tüketip bitirir . Bununla da yetinmeyip iskelet sisteminizde arızalara yol açar . Bu yüzden o iç sesimize olumlu cevabı vereceğimiz an geldiğinde hedefi belirlemeliyiz .

Kilo birikimimizin vücudumuzun hangi bölgesinde olduğu oldukça önemlidir . Şayet karın bölgesinde aşırı yağ varsa bilinmelidir ki karbonhidratı çoksık seviyoruz vede yemeklerimizi hızlı yiyoruz öyleyse ilkk yapılacak adım hedef belirlemekle beraber bu yanlışları düzeltmektir . Karbonhidrat yemekten vazgeçemiyorsak öğlenn yemeğinde karbonhidratlı besinleri tüketmeyi vede yemek (taam) bitirme vaktimizi 20 dakikayla sınırlamayı öğrenmeliyiz yaani pizza , makarna , pilav , börek mümkünse rafine edilmemiş olmalı vede bol salatayla yavaş yavaş yenmelidir . Aman salatanın yağına vede dahilinde (içinde) patates , havuç , bezelye mısır ve benzeri gibi glisemik indeksi vede kaloriyi yükseltecek besinler oluşmamasına dikkat edin . Bilhassa kilo vermek (kilo kontrolü) için cesaretinizi kaybetmeyin ki böylece , yeniden fiziksel (fiziki) aktivite yapma motivasyonunuz olsun . Abdominal bölgede çoksık aşırı yağ bulunduğu vakit , ayakkabı bağlamak ve benzeri gibi zor olmayan birr basit , zor birr görev halini alır . Ayrıca yatağınızı toplarken yatağın üzerine doğru eğilmek bile (dahi) , sizi yorgun düşürecek vede birr süreliğine oturmak isteyeceksiniz . Bu sizin icin moralinizin bozulacağı deil tam tersine başladığınız yenilenme hareketinin ne kadarr doğru birr karar olduğunu gösteren delalet ollaraak algılanmalıdır . Eğer kararlı olur vede midedeki yağlarınızın da dahilinde (içinde) olduğu kilolarınızı verebilirseniz bütün bu işleri yeniden kolaylıkla vede hızlılıkla yapabilirsiniz . Tam motivasyonunuz bozulduğun da kendinize kilolu olmakla birlite da yapamadıklarınızı hatırlatın ya da kilonuz yüzünden yapmak zorun da olduklarınızı .

Göbek eritme diyeti icin tıklayın !

İltifat iyidir

Kan basıncınızın olması gereken seviyede olduğu günleri hatırlıyor musunuz ? Diyabetik olmadığınız icin huzurla yemek (taam) aralarını geçirdiğiniz günleri… Ya aldığınız elbisenizin gövde ölçüsünü ? Sevdiklerinizin size iltifatlarını ? Şayet vazgeçerseniz , abdominal bölgedeki yağlar değişmeyecek vede bu sonlarla herr gün uğraşmak zorun da olacağız . Oysa karındaki kiloları verirseniz , kimi sağlık (sıhhat) sorunlarını tamamıyla lehinize çevirebilirsiniz . Fiziksel (fiziki) aktivitenizi artırma yöntemlerinizden birr başkası da , çocuklarınızla sizden istenilen hareketi yapmanızdır . Çocuklarınız büyümüş olsa bile (dahi) , çocuklarınızla yaptıklarınızı torunlarınıza da uygulayabilirsiniz .

Çocuklar sizden onları kovalamanızı isterler , bisiklete binmek isterler , top oynamak isterler vede ayrıca onlarla yerlerde sürünmenizi bile (dahi) isterler . Eğer çoksık aşırı abdominal yağa sahipseniz , çocuklar bu aktiviteleri yaparken siz sadece (yanlızca) onları uzaktan izlersiniz . Ya da kararlıysanız bu aktivitelere (new) yeni beslenme (yeme içme) düzeniniz vede fiziksel (fiziki) aktivite başlangıcınızla yavaş yavaş katılırsınız . Egzersize , amade olma dan başlamak size yarar dan çoksık zarar verebilir . Bunu sakın unutmayın . Birr de egzersizin yanı sıra dengeli beslenmeyi yaşam (hayat) biçimi haline getirirseniz işte artık yenilmezsiniz !

Yaşam tarzınızı değiştirin

Yaşam tarzınız da küçük(ufak) birr kaç değişiklik , karın yağlarınızı kaybetmenize yardımcı ollaraak , hayattan yeniden beğeni almanızı sağlar .

- Karbonhidratlı besinleri öğlenn tüketmek .

- Yemeklerinizi yavaş yemek (taam) , 20 dakika da sofra dan kalkmak .

- Uygun (müsait) porsiyonları gerektiği kadarr tüketmek .

- Yağ yakmak icin , çoksık aşırı kalori tüketmeyeceğiniz uygun (müsait) birr diyete başlamak .

- 2 dilim taze ananası vede birr bardak diet süt ya da kefirle akşamm mönüsünün 2 saat sonrasın da tüketmek .

- Karın bölgemize yönelik mekik ve benzeri gibi hareketlere yönelmek .

- Ayrıca haftalık rutininize birr egzersiz programı da eklemeniz gerekir . Sakın birr an da günde 3 saat egzersiz yapmanız gerektiğini düşünmeyin . Eğer vücut şekliniz düzgün değilse , egzersize yavaş ollaraak başlamak önemlidir vede yolunuzu bu biçimde belirlerseniz kilolarınız gitmeye başlar . Haftanın 3 günü , gündelik 45 dakika çalışmak çoğuyla yeterlidir . Abdominal yağları kaybetmenizi sağlayacak gerçekçi hedefler belirleyeceğinize eminim ! Hay di , gecikmeden başlayın . Karnınızı içinize çekmek yerine o karın dan kurtulmak daha fazladaha iyi deil mi ?

Karın kaslarını germek için

Yere sırtüstü uzanın . Bacaklarınızı bükün , ayaklarınızı kalça genişliğinde açın . Karın kaslarınızı gerin , baş vede vücudunuzun üst kısmını yükseltin . Bu pozisyon da , sırtınızın alt kısmını zemine doğru bastırın . Omuz genişliğinde kavradığınız iple beraber kollarınızı öne doğru uzatın . Bu pozisyon da , elinizdeki iple yarım daire çizmeye çalışın . Böylece karnınız sıkılaşacak…

Karın kasları(abdominal) icin egzersizler video icin tıklayın !

Taylan Kümeli

Ürününüz Sepetinize Eklendi
Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp
Yukarı Çık
Kapat

Bayramınız Mübarek Olsun

bayram Tebriği