ZAYIFLAMAK İÇİN ÇAYLAR | Bitkizane | Bitkisel Ürünler
15 yıl

ZAYIFLAMAK İÇİN ÇAYLAR

ZAYIFLAMAK İÇİN ÇAYLAR

                   

ZAYIFLAMAK İÇİN ÇAYLAR

Zayıflamak (kilo vermek) için çaylar ,  günümüzde kullanılmakta olan etkili (eylemsel) bir zayıflama (kilo verme) yöntemi olarak bilinir .  Bitkisel(Doğal) içeriği bulunan zayıflamak (kilo vermek) için çaylar üzerine sizleri bilgilendirmek için bu yazı de aradağınız bilgiler yer alıyor .

ZAYIFLAMAK İÇİN ÇAYLAR İLE KİLO VERMEK MÜMKÜNMÜ ?

Havaların yavaş yavaş ısınmaya başladığı şu günlerde bilhassa bayanların aklına takılan en çetrefilli sual ,  ‘Acaba ne yapsam da zayıflasam ? ’ oluyor .

Uzmanlara göre bayan ların aklına takılan bu sorunun cevabı çok basit: Bitki çayları .  Yeşil çay ,  biberiye ,  kekik ,  mate vede  funda yaprağı karışımıyla ayda vasat beş kilo verebilirsiniz .

Kışın aldığınız kilolardan kurtulmanız için üç ay süreniz var .  Bu müddet yaza sağlıklı (sıhhatli) vede  ‘fit   girmek için yeter (kafi) de artar bile .  Peki fakat nasıl yapmalı ,  hangi diyetisyene gitmeli ,  hangi diyetleri günü gününe takip etmeliyiz ?  Telaşlanmayın !  Size bir perhiz (diyet) programı önerecek değiliz .  Hemen herr aktarda bulabileceğiniz beşi bir yerde formülü ile üç ayda 20 kilo vermeniz olabilir !  Nasıl mı ?  Şöyle: Mate yaprağı ,  kekik ,  funda yaprağı ,  biberiye vede  yeşil çaydan oluşan karışımı ,  günde üç fincan içmeniz yeterli (kifayetli) .  Biz söylemiyoruz ,  uzmanlar öyle diyor !

Sağlıklı (sıhhatli) beslenme (yeme içme) vede  yaşam (hayat) uzmanı Dr .  Ender Saraç (vasıta) ,  natural yollardan kilo vermenin insan sağlığı için büyük önem taşıdığını söylüyor .    Bitki yaprakları ,  dengeli bir şekilde kullanıldığında vücuttaki yağları yakmaya vede  kolesterolü dengelemeye yardımcı oluyor   diyen Saraç (vasıta) ,  bitki çayı diyetiyle ayda beş kilo vermenin olabilir olduğunu vurguluyor .  Sağlıklı (sıhhatli) yaşam (hayat) uzmanı ,  bitki karışımlarından sahip olunan zayıflama (kilo verme) çayının gündelik iki ya da üç bardaktan fazla içilmemesi gerektiğini anlatım ediyor .  Saraç (vasıta) ,  "Diyet çayları hazırlanırken bitkiler kaynatılıyor .  Bu yanlış bir tatbik (uygulama) .  Doğru vede  etkili (eylemsel) bir bitki çayı hazırlamak isteyenler ,  suyu kaynattıktan sonra yaprakların demlenmesini beklesin . " şeklinde konuşuyor .

Beslenme (yeme içme) Uzmanı vede  Diyetisyen Taylan Kümeli ise yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte sağlıklı (sıhhatli) bir bedene sahip olmak isteyenlerin bitki çaylarına yöneldiğini belirtiyor .  Toksinlerin natural yöntemler sayesinde kolayca atılabileceğine dikkat çeken Kümeli ,  bitki çaylarının içerisine tatlanması için şeker karıştırılmasının yanlışlığına dikkat çekiyor .  Bu karışımların bazı hastalarda alerjiye yol açabileceğini hatırlatan Kümeli ,    Çabuk zayıflamak (kilo vermek) için aşırıya kaçmayın .    uyarısını yapıyor .

Mısır Çarşısı  nda şifalı bitkiler satan Sait Develi ,  yağ sökücü ,  tok tutucu vede  sindirimi kolaylaştırıcı bitki yapraklarından hazırlanan   beşi bir yerde   karışımının son kademe etkili (eylemsel) olduğu ,  müşterilerden olumlu tepkiler aldıkları bilgisini veriyor .  Mate ,  yeşil çay ,  funda ,  biberiye vede  kekik yapraklarının sıcak suda demlenmesiyle oluşan karışım ,  vüvutta biriken toksin vede  ödemi atarak ayda takribi (yaklaşık) beş kilo vermenizi sağlıyor .

Herr şifalı ot zayıflatır mı ?

Ünlülerin diyetisyeni Selahattin Dönmez: 2006 yılı American Journal of Clinical Nutrition dergisi mart sayısında yayınlanan bir yazı de bitki çaylarının zayıflama (kilo verme) üzerindeki olumlu sonuçlarına yer verilmişti .  Ben ,  bir diyetisyen olarak kilo problemi yaşamakta olan hastalara bitki çaylarını öneriyorum .  Peki ,  nedir bu bitki çayları ?  Herr şifalı ot ,  zayıflamaya yardımcı olur mu ?  Tabii ki bu olabilir değil .  Doğal ortamda yetişen kekik ,  yeşil çay ,  biberiye ,  mate vede  funda yaprağının ortak bir niteliği var .  O da şu: Bu bitki yaprakları kış aylarında insan vücudunda biriken toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor .  Fakat bu perhizin (diyet) yanında gün içersinde alınan besinlere çok dikkat etmek gerekir .  Eğer sıkı bir besin diyetinin yanında gündelik iki ya da üç bardak taze demlenmiş bitki çayları da kullanılırsa kilo vermeye yardımcı olur .  Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise bu bitkilerin bir uzman kontrolünde alınmasıdır .

Diyetisyen Oya Yüksek: Bu bitkiler ,  insan metabolizmasını hızlandırarak vücutta oluşan ödemi atmaya yardımcı oluyor .  Bilhassa yeşil çay ,  bunlar arasında en etkili (eylemsel) olanı .  Bitki yapraklarından oluşan bu karışımın natural olması vede  kimyasal madde içermemesi sebebiyle pek çok kişi tarafından kullanılıyor .  Burada mühim olan ise ‘doğal   diyerek aşırıya kaçmamaktır .

Beşi bir yerde nasıl hazırlanıyor ?

Bir litre kaynamış suya birer çay kaşığı mate ,  yeşil çay ,  funda ,  biberiye vede  kekik yaprağı atılır .  On dakika demlenmesi bekelenir vede  süzülerek içilir .

Ender Saraç: Doğal yollardan kilo vermek ,  insan sağlığı için büyük önem taşıyor .  Bitki çayı diyetiyle ayda beş kilo vermek olabilir .  Fakat günde iki ya da üç bardaktan fazla içilmemeli .

Taylan Kümeli: Son zamanlarda zayıflamak (kilo vermek) isteyenler bitki çaylarına baş vuruyor .  Kış aylarında vücutta biriken toksinler kolayca atılabiliyor .  Fakat bu karışımları içerken dikkat edilmeli ,  aşırıya kaçmamak lazım .

Selahattin Dönmez: Herr şifalı ot ,  zayıflamaya yardımcı olur mu ?  Sıkı bir besin diyetinin yanında gündelik iki ya da üç bardak taze demlenmeş bitki çayları da kullanılırsa kilo vermeye yardımcı olur .

Hangi bitki ,  ne işe yarıyor ?

            Mate yaprağı: Tüm dünyada obezite tedavisinde kullanılmakta olan mate çayı ,  yağ emilimini engelleyerek vücuttan su atımını kolaylaştırıyor .  Herr yaşta insanın rahatça kullanabileceği bitki ,  iştahı kapatarak zayıflamaya yardımcı oluyor .
            Yeşil çay: Son yıllarda kullanımı bir hayli artan yeşil çay ,  vücutta biriken toksinleri atarak sindirimi kolaylaştırıyor .
            Funda yaprağı: İyi bir böbrek çalıştırıcı vede  idrar sökücü olan yaprak ,  bu özelliğiyle zayıflamaya yardımcı oluyor .
            Biberiye: Yağ eritici vede  hazım kolaylaştırıcı bu bitki ,  vücutta biriken toksinleri atarak ideal bir kiloya kavuşmanızı sağlıyor .
            Kekik: Halk arasında yaygın olarak kullanılmakta olan kekik ,  sindirimi kolaylaştırarak vücuttaki fazla suyu atarak kilo vermenizi sağlıyor .
            İştah azaltan 10 bitki
            Sağlıklı (sıhhatli) kilo vermek isteyenler ,  iştah azaltan vede  yağ yakımını hızlandıran bu bitkileri tercih ediyorlar .  .  .
            At kuyruğu bitkisi idrar sökücü özelliğiyle biliniyor .  Yağ dokularını eritmeye yardım (destek) eden bitki ,  yaraların iyileşmesine de yardımcı oluyor .  Fakat tüm idrar söktürücü bitkilerde olduğu ve benzeri gibi fazla dozda kullanılırsa böbreklere zarar verebilir .
            Maydanoz ,  metabolizmayı hızlandırarak bağ dokusunu güçlendiriyor .  Maydanoz taam vede  çayını içmek ,  ödemlere vede  vücudun su toplamasına karşı çok etkili (eylemsel) bir Metod .
            Adaçayı ,  zayıflamak (kilo vermek) isteyenler tarafından iştah kesici olarak kullanılıyor .  Çay vede  yemeklerde baharat olarak da kullanılabiliyor .
            Fesleğen ,  vücutta biriken fazla suyu atmaya yardımcı oluyor .  Üstelik ,  içindeki eter yağların moral yükseltici etkisi bulunuyor .
            Kekik ,  stenzilat (indirim) sorunlarını iyileşme edici etkiye sahip vede  metabolizmayı hızlandırıyor .  Bağışıklık sistemini güçlendirmenin yanı sıra yorgunluktan yakınma (şikayet) edenlere zindelik veriyor .
            Civanperçemi ,  tatlıya karşı iştahı keser ,  tokluk hissi verir .  Tazelik veren lezzeti ,  ağır yemeklerin tadını hafifletir .
            Biberiye ,  sindirimi düzenler .  İyi bir canlandırıcıdır ,  kan dolaşımını hızlandırır ,  cildi sıkılaştırır .  Et yemeklerinde kullanılabilir .
            Tere ,  vücuttaki yağ yakımını hızlandırıyor .  İnce yaprakları pişince acılaştığı için çiğ taam gerekir .  Ayrıca dahilinde birçok vitamin barındırır .
            Sinameki ,  kalın bağırsakta suyun emilmesini önleyerek müshil görevi yapar .  Uzun süreli kullanımlarda bağırsaklarda yan etkilere yol açacağından idrar söktürücü niteliği bulunan rezene vede  nane ve benzeri gibi bitkilerle desteklenmesi gerekiyor .
            Balık otu ,  bünyenin kimyasını hızlandırarak zayıflamaya destek olur .  İçindeki maddeler tırnakları güçlendirerek saçlara parlaklık verir .  Salata vede  meyveli içkiler dahilinde kullanılabilir .


Ürününüz Sepetinize Eklendi
Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp
Yukarı Çık
Kapat

Bayramınız Mübarek Olsun

bayram Tebriği