Bitkisel Sağlık Ürünleri

Alfabetik Kategoriler

                   

Rüyada Damak Görmek

Rüyada Damak Görmek Ne ANlama Gelir ?: Bir kimsenin rüyada damak görmesi , zevç ile zevceye , 2 ortağa yada 2 çocuğa vede bunların müşterek çalışmalarına delâlet eder .


RÜYADA DİŞ GÖRMEK

Nablusî (rh .a .) demiştir ki: “- Rüyada görülen diş , ecelin sona ermesine vede ezelde takdir edilen ömre delâlet eder .

Dişlerin hepsi , aileye , kabileye , kız vede erkek evlada alâmettir .
Bazı kere de rüyada görülen dişler mala , binit hayvanlarına , kiraya verilen eve vede tarlaya , hububata , ölüm vede hayata , ayrılığa vede birleşmeye işarettir .

Dişler emanet vede gizli şeylere de delâlet eder .” İbn-i Kesir demiştir ki: “Rüyada dişlerin küçüklüğü güzellik ile , büyüklüğü de müjde vede beşaret ile tâbir olunur .” Bazı kere de rüyada diş görmek , insanın tedbirli olmasına vede gizli işlere delâlet eder .

Denilmiştir ki: Üst çenedeki dişler , rüya sahibinin baba tarafından oluþan akrabalara delâlet eder .

Alt çenedeki dişler de ana tarafından akrabalardır .

Yine ikisi alt vede ikisi de üst çenede bulunan dört ön dişlerden alt çenedeki 2 ön diş , rüya sahibinin baba tarafından değil de , kendi neslinden meydana gelmiş oluþan en yakın kimselere delâlet eder .
Oğul vede kız yada torun gibi .

İbn-i Sîrîn hazretleri demiştir ki: “-Bir kimse rüyada 1 dişinin düştüğünü vede onu düştüğü yerde bulduğunu görse , eğer çocuğu vefat etti ise , onun yerine 1 evladı dünyaya gelir .

Düşen dişi arayıp bulamazsa , bu rüya , akrabadan birinin vefat edeceğine delâlet eder .

Rüyada dişlerinin her yeri çifte olduğunu görmek , akrabadan Önümüzdeki günlerde hayır vede menfaate işarettir .

” Cafer-i Sâdık (r .a .) demiştir ki: Rüyada diş görmek , altı şekilde tâbir olunur: a) Akraba vede ehl-i beyt , b) Mal , c) Menfaat , d) Gam vede keder , e) Akrabadan ayrılık , f) Zarar vede hasar .
Rüyada 1 dişinin ağrı vererek düştüğünü görmek , yakın vede sevdiği akrabadan birinin vefatına işarettir .

Ağrı vermeden düştüğünü görmek ise , uzak akrabadan birinin ölümüne delâlet eder .
Cabirü’l-Mağribî demiştir ki: Bir kimsenin rüyada ağrımakta oluþan dişine ilaç yaptığını yada çektirdiğini görmesi , hayır vede menfaate , keder vede gamdan kurtulmağa delâlet eder .

Bir kimsenin rüyada dili ile dişlerini kökünden kopardığını görmesi , söylenen üzücü 1 sözden dolayı aile halkının işlerinin bozulmasına delâlet eder .

İbn-i Sîrîn hazretleri demişlerdir ki: “- Rüyada dişi kökünden çekip koparmak , akrabaları ziyaret etmemeğe , diş çıkarılırken çıkan kan da , hısım vede akrabayı ziyaret etmemeden dolayı meydana Önümüzdeki günlerde günah , cep vede avuç içinde görülen dişler de , kız kardeş vede evlâdın çokluğuna alâmettir .” Rüyada dişlerinin çürümüş olduğunu görmek , aile durumunun zayıflığına alâmettir .

Yine rüyada dişlerinin aralıklı olduğunu görmek de , aile halkının dağılmasına vede malın noksanlığına delâlet eder .

Bir kimsenin rüyada azı dişlerini görmesi , kavmin büyükleri vede hayırlıları ile tâbir olunur , çünkü ağızdaki dişlerin en büyükleri azı dişleridir .

Kişinin rüyada dişlerinde siyahlık yada noksanlık , yada kırık bulunduğunu görmesi , yakınında meydana Önümüzdeki günlerde üzüntü vede kedere işarettir .
Rüyada dişinin altından olduğunu görmek , hatip vede edipler için hayır vede menfaate delâlet eder .

Rüyada dişlerini misvakla temizlediğini görmek , borç ödemeye vede sünnete tâbi olmaya delâlet eder .


ETİKETLER: Rüyada Damak Görmek , Rüyada Dil Görmek , rüyada damak diş görmek , rüyada damak kopması , rüyada damak yarılması , rüyada damak kırılması , rüyada damak şişmesi , rüyada damak vede diş görmekRüya Tabirleri

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp