Penisin Sertleşmemesinin Sebebi | Bitkizane | Bitkisel Ürünler
15 yıl

Penisin Sertleşmemesinin Sebebi

Penisin Sertleşmemesinin Sebebi

                   

 


 

Penisin sertleşmesinde en önemli etken kandır. Eğer damarlarda bir tıkanıklık ya da daralma meydana gelirse, penise kan gitmesi zorlaşır ve gerektiği kadar kan akışı gerçekleşemez. Bu sebeple erkek ya çok zor ereksiyon olur ya da hiç ereksiyon olamaz.

 

Penisin sert olabilmesi için penise gelen kanın geri gitmemesi gerekir. Eğer toplardamarlarda yapısal ya da işlevsel açıdan bir rahatsızlık varsa penise gelen kan tutunamaz ve geri gider.

 

İktidarsızlığa sebep olabilecek başka bir neden de penis yapısındaki bozukluklardır.  Penis süngerimsi bir yapıdadır ve bu süngerimsi yapı adeta kanı emerek penisi kalınlaştırır ve sertleştirir. Eğer bu yapının işleyişinde herhangi bir sorun meydana gelirse penis sertleşemez. Bu gibi durumlarda bir üroloğa görünülmelidir.

 

Hormon bozukluğu da üremeyi doğrudan etkileyen bir faktördür. Hormon bozukluğu erkeklerde, erkeklik hormonunun az çalışması olarak karşımıza çıkar. Bu nedenle sperm sayısında azalmalar görülür ve cinsel yaşam direkt olarak olumsuz etkilenir.

 

Şeker hastalığı olanlar ereksiyon problemlerini  sıklıkla yaşarlar. Bunun nedeni ise kullanılan ilaçlardır. Özellikle tansiyon vekolesterol ilaçları kişinin cinsel hayatını olumsuz etkilemektedir. Bu tür hastalar sertleşme sorunu yaşadıklarını bildirmektedirler.

 

Vücudun her hangi bir bölgesinde ortaya çıkabilecek tüm hastalıklar da iktidarsızlığa neden olabilecek dolaylı etkenler arasındadır. Özellikle beyin yapısı ve işlevi ile ilgili problemlerde, karaciğer ve akciğerde görülebilecek sorunlarda ve  kalp rahatsızlıkları olanlarda iktidarsızlık olabilir.

 

 

 


Ürününüz Sepetinize Eklendi
Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp
Yukarı Çık
Kapat

Bayramınız Mübarek Olsun

bayram Tebriği