MİDE ÜLSERİNİN BELİRTİLERİ NELERDİR? | Bitkizane | Bitkisel Ürünler
15 yıl

MİDE ÜLSERİNİN BELİRTİLERİ NELERDİR?

MİDE ÜLSERİNİN BELİRTİLERİ NELERDİR?

                   

 

İlk aşamada mide ekşimesi ve midede beliren ağırlık hissi ortaya çıkmaktadır. Hasta kişi sürekli ağzında ekşimsi bir tat hissi ile karşılaşır ve tat alma duyusu normal bir bireye göre hassas değildir. Hasta kişinin dili, normal insanlara göre daha koyu bir renge bürünür. Karnın üst kısmında ağrı ve acı hissi ortaya çıkar.


 

İlk aşamada ortaya çıkan belirtiler sonrası tedavi için hekime başvurulmazsa hasta her yemek sonrası aşırı ağrılara maruz kalır. Baş dönmesi ve aşırı terleme hastalığın ikinci aşamasında meydana gelir. Kusmalar başlar ve çoğu zaman hastanın ağzından kan gelir, bazı hastaların büyük abdestleri kan şeklinde meydana gelir, hastalık artık ilerlemiş ve tedavisine bir an önce başlanması gereklidir.


 

Bu belirtiler ortaya çıktıktan sonra, en kısa zamanda tedaviye geçilmezse yemeklerden 2-3 saat sonra sırta doğru yayılan şiddetli mide ağrıları baş gösterir. Baş dönmesi ve terleme de görülür. Bu devrede, kusma ile bir miktar kan da görülebilir. Bazı kimselerin büyük abdestleri katran gibi olur. Bu işaretler, ülserin ilerlemiş olduğunu gösterir. Mide ülseri, bilhassa ilkbahar ve son bahar aylarında, çok rahatsız edici bir hal alır. Ağrı ve kanamalar artar.


Ürününüz Sepetinize Eklendi
Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp
Yukarı Çık
Kapat

Bayramınız Mübarek Olsun

bayram Tebriği