Eklem Romatizması İçin Bitkisel Tedavi | Bitkizane | Bitkisel Ürünler
15 yıl

Eklem Romatizması İçin Bitkisel Tedavi

Eklem Romatizması İçin Bitkisel Tedavi

                   

 

Eklem romatizması tedavisi için pek çok bitkisel yöntem mevcuttur. Bazıları ise şunlardır;

 

1 çay bardağı sirke ile 1 çay bardağı zeytinyağı karıştırılır, üzerine 4 çorba kaşığı ufalanmış kafuru konur, eriyene kadar beklenir, sonra yünlü bir bezin üzerine yeterince dökülüp, ağrıyan yere sarılır. Aynı işlem her sabah ve akşam tekrarlanır.

 

1 kahve fincanı kına ile 1 çorba kaşığı hardal karıştırılır, üzerine azar azar su dökülerek yoğrulur ve ağrıyan yerlere sürülür, sabah akşam tekrarlanır.

 

1 avuç kıyılmış tere otu ile 1 avuç yaban pazı karıştırılır, iyice dövüldükten sonra ağrıyan yerlere sürülür. Yarım saat sonra ılık suyla sürülen yerler yıkanır ve kurulanır.

 

Ağrıyan yerlere konulacak kadar lahana yaprağı bir şişe yardımı ile yufka gibi açılır, üzerlerine zeytinyağı sürülür, ağrıyan yerlere sarılır. Aynı işlem 3 saatte bir tekrarlanmalıdır. Bu bitkisel çözüm lahana yaprağı yerine defne yaprağı ile de uygulanabilir.

 

4 bardak suya 1 tutam lavanta çiçeği, 1 tutam ayrık otu ve 4 ince dilim limon konur, 15 dakika kaynatıldıktan sonra temiz ve ince bir tülbentten süzülür. Sabah akşam her gün birer kahve fincanı içilir.

 

4 bardak kaynar suya 11 çorba kaşığı ufalanmış söğüt yaprağı konur, 20 dakika bekletildikten sonra süzülür, saat 10 ve 15 de birer su bardağı içilir.


Ürününüz Sepetinize Eklendi
Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp
Yukarı Çık
Kapat

Bayramınız Mübarek Olsun

bayram Tebriği