SEDEFİN TEDAVİSİNDE YARDIMCI OLACAK BİLGİLER | Bitkizane | Bitkisel Ürünler
15 yıl

SEDEFİN TEDAVİSİNDE YARDIMCI OLACAK BİLGİLER

SEDEFİN TEDAVİSİNDE YARDIMCI OLACAK BİLGİLER

                   

 

Sedef insanlarda oluşan en hassas hastalılardan bir tanesidir. Sedef hastalığının tedavi süreci oldukça uzun olmakla birlikte hastaların sabırlı olmasını gerektirmektedir. Bu süreçte beslenmeye özen gösterilmeli, şeker, et, hayvansal yağlar ve alkol tüketiminin sınırlandırılmalı, lifli besinler ve balık tüketimine ağırlık verilmelidir. Vitamin ve mineral eksiği varsa ya da besinlerden yeteri kadar yararlanılamıyorsa yüksek potansiyelli multivitamin ve mineral formülleri kullanılabilir.


 

A vitamini (günde 50.000 IU), E vitamini (günde 400 IU), Krom (günde 400mcg), Çinko (günde 30 mg), Selenyum (günde 200 mcg) olmak üzere eksikliklerinde kullanılabilir. Ancak özellikle A vitamininin hamilelerde kullanılması gebelik dönemi için sakıncalıdır ve kullanılmaması gerekir. Tıbbi bitkiler açısından bakıldığında, tedavide Silybum marianum (meryemana dikeni) bitkisinin kullanımı içeriğindeki silimarin denilen etkili maddenin karaciğer fonksiyonları ve yenilenmesi üzerinde olumlu etkisi nedeniyle önerilir. Bitkilerle tedavide alınan doz içerisindeki etkili maddenin, her alımında standart dozda olması gerektiğinden bu bitkiden yapılmış olan ve eczanelerde satılan, sağlık bakanlığı onaylı ürünlerin kullanılması önerilir. Ayrıca Hydrastis canadensis (hidrastis) bitkisinin kurutulmuş rizomları (toprak altındaki yumruları) ile hazırlanan infüzyonun (2 g drog üzerine 1 fincan sıcak su ilave edilir, 8 dakika bekletilip süzülür) kullanılması tedaviye yardımcı olacaktır. Yine de bu bitkiden hazırlanmış, standardize edilmiş, eczanelerde bulunan, Sağlık Bakanlığı onaylı ürünlerin kullanılması tercih edilmelidir.

Etiketler: sedef ,sedef nedir ,sedefin tanımı ,sedef hastalığı ,sedef hastalığı nedir ,sedef hasatlığının belirtileri , sedef hastalığının belirtileri nelerdir ,sedefin belirtileri ,sedefin belirtileri nelerdir ,sedef hastalığı nasıl oluşur ,sedef hastalığının oluşumu ,sedef hastalığının oluşum süreci ,sedefin nedenleri ,sedefin nedenleri nelrdir ,sedef hastalığının nedenleri nelerdir ,sedef neden oluşur ,sedef hastalığı nasıl gelişir ,sedef hastalığının çeşitleri ,sedefin çeşitleri nelerdir ,kaç çeşit sedef vardır ,kaç çeşit sedef hastalığı vardır ,sedefin türleri ,sedef kaç türdür ,sedef hastalığının türleri ,Sedef Nasıl Anlaşılır ,sedef hastalığı nasıl anlaşılır ,sedef nasıl oluşur ,sedef oluşumu nasıldır ,sedef başlangıcı ,sedef hastalığı nasıl başlar ,sedef hastaları ,sedefin başlangıç evresi ,sedefin başlangıcı ,sedef nasıl başlar ,sedef hastalığının başlangıcı ,sedef hastalığı nasıl balar ,sedef hastalığının başlangıç evresi ,sedef kimlerde görülür ,sedef hastalığı kimlerde görülür ,sedefin tedavisinde kulanılan ilaçlar ,sedef hastalığında kullanılan ilaçlar ,sedef hastalığında hangi ilaçlar kullanılır ,sedefin tedavisinde kullanılan ilaçlar ,sedef hastalığının tedavisinde kullanılan ilaçlar ,sedefte kullanılan ilaçlar ,sedefin tedavisinde hangi ilaçlar kullanılır ,sedefin tedavisinde cilt bakımıisedef hastalığında cilt bakımı ,sedef hastalığında cilt bakımı nasıl yapılır ,sedefte cilt bakımı ,sedefte cilt bakımı nasıl yapılır ,sedefte cilt bakımı önemli mi ,sedefte cilt bakımının önemi ,

Ürününüz Sepetinize Eklendi
Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp
Yukarı Çık
Kapat

Bayramınız Mübarek Olsun

bayram Tebriği