Uyku İçin Bitki Çayları | Bitkizane | Bitkisel Ürünler
15 yıl

Uyku İçin Bitki Çayları

Uyku İçin Bitki Çayları

                   

 


Uyku problemleriniz varsa ya da aşırı stresli bir yaşam sürdürüyorsanız rahatlatıcı uyku ilaçları almak mecburiyetinde değilsiniz. Akşamları içeceğiniz bir bardak sıcak çayla rahat bir uyku geçirebilmek ve sabah dinlenmiş olarak uyanabilmek gayet mümkündür.

 

Yatıştırıcı Çay: 
Bir tatlı kaşığı melisa, bir tatlı kaşığı kuru papatya çiçeği, Yarım tatlı kaşığı sarı kantaronu karıştırarak bir bardak kaynar suyun içine atın ve on dakika bekledikten sonra süzün.

 

Yatıştırıcı Çay :
Bir tatlı kaşığı adaçayı, bir tatlı kaşığı kekik, bir tatlı kaşığı mercanköşk, bir tatlı kaşığı papatya karıştırılarak bir bardak sıcak suda bekletildikten sonra süzülerek içilir.

 

Rahat Uyku Çayı: İki tatlı kaşığı gül yaprağı, bir tatlı kaşığı nane, bir tatlı kaşığı yasemin, yarım tatlı kaşığı tarçın, bir tatlı kaşığı pelin karıştırılarak bir süzgeçle bardağın üzerine koyulur. Üzerinden 1 bardak kaynamış su dökülerek içilir.

 

Akşam Çayı: İyi bir akşam geçirmek ve kolaylıkla uyuyabilmek için bir tatlı kaşığı gül yaprağı, bir tatlı kaşığı lavanta, bir tatlı kaşığı limon otu, bir tatlı kaşığı papatya, bir tatlı kaşığı ebegümeci çiçeği, bir tatlı kaşığı nane, bir çay topu ya da demliğe koyularak üzerine kaynar su dökülür. on dakika bekletildikten sonra içilir.

 

Uykusuzluk Çayı: 1 tatlı kaşığı mine çiçeği yaprağı, 1 tatlı kaşığı papatya, 1 tatlı kaşığı kuru nane karıştırılarak kaynar su eklenir. 8 dakika bekletildikten sonra süzülerek içilir.

 

 


Ürününüz Sepetinize Eklendi
Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp
Yukarı Çık
Kapat

Bayramınız Mübarek Olsun

bayram Tebriği