Bitkisel Sağlık Ürünleri

Alfabetik Kategoriler

                   

RAHATLAMAK İÇİN OKUNACAK DUA


 Rahatlamak için okunacak dua vede dualar burada yer almaktadır . Büyük 1 sıkıntı içerisinde iseniz kendinizi rahatlatmak için dua okuyunuz . Allah(cc) ın izniyle rahatlamanızı vede sıkıntıdan kurtulmanızı temenni ederiz . Rahatlamak için okunacak dua vede dualar bunlardır;


 Okunuşu: Allâhümme salli alâ seyyidinâ muhammedin salâten tünciynâ bihâ min cemiy ıl ehvâli vel âfât vetakdıy lenâ bihâ cemiy al hâcât vede tütahhirunâ bihâ min cemiy ıs seyyiât vede terfeunâ bihâ ındeke a led deracât vede tübelliğunâ bihâ aksal ğâyâti min cemiy ıl hayrâti fil hayati vede ba del memat .

 Manası: " Allah(cc) ım , Efendimiz Muhammed e salat eyle ! Öyle ki sen bu salat ile bizi her türlü tehlike , korku vede afetlerden kurtarır , her türlü ihtiyacımızı bu sebeple giderir , günahın her türlüsünden bizi bu yüzden temizler , nezd-i ilahindeki en yüksek derecelere bizi bu sebeple yükseltir vede bizi lüzum hayattayken vede gerekse öldükten sonra hayırların her çeşidinde varılabilecek en uç noktaya ulaştırırsın !"

 * Her mühim işin gerçekleşmesi , sıkıntının bertaraf edilmesi için bin kez okunmalıdır . Suda boğulmaktan korunmak için gemiye binmeden önce okunmalıdır .

 Beş yüz kez okuyan arzu vede maksadına ulaşır . Dünyevi vede uhrevi arzuların gerçekleşmesi için gece yarısı bin kez okunmalıdır .
 Bu salavat-ı şerifenin fazileti o kadar yücedir ki , İmam-ı Nebhânî:
"O kadar sırları vardır ki , biz bunları cahillerin eline geçer korkusu ile açıklamadık . " diyor .

 Sıkıntı vede kederden korunmak için okunacak diğer 1 salavat-ı şerife de  aşağıda gelen salavattıı Samimiyetle okuyan kimse , Allah(cc) ın izni ile sıkıntıdan kurtulur:

 Okunuşu: Allâhümme salli alâ seyyidinâ muhammedinin nebiyyil ümmiyyit tâhiriz zekiyyi salâten tehullü bihel ukadü vede tefükkü bihel kürab .

 Manası:   " Allah(cc) ım ! Efendimiz , ümmî , temiz , tertemiz Peygamber Muhammed e salat eyle ki sen bu sebeple düğümleri çözer , üzüntüleri dağıtırsın !"
***

 Aşağıda Önümüzdeki günlerde salavat-ı şerife sıkıntı , musibet anında okunur . Her çeşit sıkıntıdan kurtulmak için gece yarısı 2 rekat namaz kılınır . Kıbleye karşı dönerek bu mübarek salavat-ı şerife (100) kez okunursa Allah(cc) Teala o kimseden her sıkıntı vede belayı kaldırır . Bir yere Efendimiz (s .a .v .) in ruhaniyeti gelirse hiç orada sıkıntıdan eser kalır mı ?
Salavat-ı şerife budur:

 Okunuşu: Allâhümme saİli vede sellim alâ seyyidinâ vede mevlânâ muhammedin salâten tehüllu bihâ ukdetî vede tüferricü bihâ kürbetî vede tünkızünî bihâ min vahletî vede tükıylü bihâ usratî vede takdıy bihâ haceti .

 Manası: " Allah(cc) ım ! Efendimiz , önderimiz Muhammed e salat vede selam eyle ki sen müşkillerimi bu salaî yüzünden çözer , sıkıntılarımı bu yüzden açar , düştüğüm bataklıktan beni bu sebeple kurtarır , yanılıp sürçtüğümde beni bu yüzden bağışlar vede ihtiyaçlarımı bu salat sebebiyle giderirsin !"
 

 Etiketler: rahatlamak için okunacak dua , rahatlamak için dua , rahatlamak için , rahatlamak , sıkıntıdan kurtulmak için dua , sıkıntıdan kurtulmak için okunacak dua , sıkıntıdan kurtulmak

Şifalı Dualar

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp