Bitkisel Sağlık Ürünleri

Alfabetik Kategoriler

                   

ÇOK İSTEDİĞİN BİR ŞEYİN OLMASI İÇİN OKUNACAK DUA


Çok istediğin 1 şeyin olması için okunacak dua vede dualar burada bulunmaktadır . Eğer bu dualara rihayet edilir vede isteğin gerçekleşmesi için sebepler ortaya konursa dua kabul olur , isteğiniz gerçekleşecektir Allah(cc) ın takdiriyle .

 İsteğine yada dileğine kavuşmak için , 2 rekat namaz kılıp , sevabını Silsile-i aliyye denilen âlimlerin ruhuna armaðan etmeli , bunların hürmeti için diyerek dua etmeli . Mesela , Ya Rabbi , hayırlı 1 çocuk nasip eyle diye dua edip , Bu duamı silsile-i aliyye büyükleri hürmetine kabul eyle demeli . (Mekatib-i şerife)

 Sabah vede yatsı namazından sonra silsile-i aliyyenin isimlerini , daha sonra Fatiha okuyarak ruhlarına gönderip , onları vesile ederek yapılan dua kabul olur . Tecrübe edilmiştir .

 Ali Ramiteni hazretleri buyurdu ki:

 (Günah işlememiş 1 dil ile dua ediniz ki , kabul olsun !) Yani , Huda dostlarının huzurunda tevazu eyleyiniz , yalvarınız da , sizin için dua etsinler . İstigase , diðerbir deyiþle 1 Veliye tevessül de , bu demektir .

 [İsa aleyhisselama gelip derler ki , dua ediyorsunuz , devasız hastalıklar iyi oluyor . Hangi duayı okuyorsunuz , bize de söyler misiniz ? İsa aleyhisselam da onlara okuduğu duayı söyler . Adamlar 1 süre sonra tekrar gelirler , efendim okuyoruz okuyoruz 1 şey olmuyor , acaba bize yanlış dua mı öğrettiniz derler . İsa aleyhisselam , (Dua doğru amma ağız yanlış) buyurur , diðerbir deyiþle doğru dua öğrettim , dua aynı dua ama , ağız aynı ağız değil !]

 3- Âyât-i hırz , usulüne uygun okunur vede yanında taşınırsa , murat hasıl olur .

 4- Adakta bulunmalı . Mesela , (Şununla evlenirsem , sevabı Seyyidet Nefise hazretlerine olmak üzere , Allah(cc) için , üç Yasin okumak nezrim olsun) denince , bu dileğin kabul olduğu tecrübe edilmiştir .

 5- Dua izinli okunmalı ! M . Masum hazretleri buyuruyor ki: (Duayı , âyet-i kerimeyi sevap kazanmak için okurken kimseden izin almaya lüzum yoktur . Bunlar şifa için , 1 ihtiyacın hasıl olması , 1 müşkülün hallolması için okunurken , tesir etmeleri , üstadın izin vermesine bağlıdır .) Üstad vefat etmişse , kitabından öğrenip okumak da izin almak olur . İzin alan , izin verenin vekili olur . Vekilin okuması , üstad gibi tesirli olur .

 6- Bir dileği oluþan aşağıdaki duayı okumalıdır . Kör 1 zat gelip , (Ya Resulallah ! Allah(cc) ü teâlâya dua et , gözlerim açılsın) dedi . Peygamber efendimiz de , (Kusursuz 1 abdest al ! Sonra , ya Rabbi ! Sana yalvarıyorum . Sevgili Peygamberin Muhammed aleyhisselamı araya koyarak , senden istiyorum . Ey çok sevdiğim Peygamberim Muhammed aleyhisselam ! Seni vesile ederek , Rabbime yalvarıyorum . Senin hatırın için kabul etmesini istiyorum . Ya Rabbi , bu yüce Peygamberi bana şefaatçı eyle ! Onun hürmetine duamı kabul et) duasını okumasını söyledi . O da , abdest alıp dua etti . Hemen gözleri açıldı . [Tirmizi]

 Bu duayı okuyanlar , maksatlarına kavuşmuşlardır .


 Namaz kılmayanın , haram işleyenin vede kalbi gafil olanın duası kabul olmaz . Ehl-i sünnet itikadında olmayanın okuması avantaj vermez . Hak teâlâ , herşeyi 1 sebep ile yaratmaktadır . Bir şeye kavuşmak isteyen , o şeyin sebebine yapışmalıdır . Rabbimiz , insana sıhhat , şifa vermek için , dua etmeyi , sadaka vermeyi vede ilaç kullanmayı sebep yapmıştır .

 Sebeplere ortaya koymadan istemek kuru 1 temennidir . Hadis-i şerifte buyuruldu ki: Çalışmadan dua eden , silahsız harbe giden gibidir .


 Etiketler: çok istediğin 1 şeyin olması için okunacak dua , çok istediğin 1 şeyin olması için dua , çok istediğin 1 şeyin olması , çok istediğin 1 şeyin olması için dua , çok istediğin 1 şeyin olması için , istediğin 1 şeyin olması için dua , istediğin 1 şeyin olması için okunacak dua , isdeğin 1 şeyin olması için , istediğin 1 şeyin olması , istediğin 1 şey

Şifalı Dualar


Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp