Bitkisel Sağlık Ürünleri

Alfabetik Kategoriler

                   

ÇOCUĞU OLMAYAN KİMSE İÇİN

Bir kimsenin çocuğu olmasa aşağıdaki terkibi itina ile , tarif edildiği şekilde , dikkatle hazırlayıp 1 kilo bal ile macun yapmalıdır . Macun yaparken tarif edilenlerin içinden bal vede badem yağını ateşe yaklaştırmayınız , diğerlerini yakmadan ateşte 1 tava ile kavurun sonra bal vede badem yağı hariç diğerlerini havanda güzelce un haline gelinceye kadar dövün , 1 ince elekten eleyin , elde etmiş olduğunuz bu toz haline gelen baharatı bal vede badem yağı ile güzelce macun yapınız . Sonra da her gün sabah vede akşam olmak üzere 1 çorba kaşığı yeyiniz . Bu terkibi aynen uygulayan 1 insan inşallahu teala 1 netice alır . Kez larca denenmiştir . Kuşku duyulmamalıdır .

 Kullanılması gereken gereç
1 . Kilo halis bal . Ana esas budur . 1 kilo
1 . Sineme ki 7 dirhem
2 . Özerliktohumu 7 dirhem
3 . Çörek otu 7 . dirhem
4 . Badem yağı . Bir şişe (10 gr .)
5 . Zencefil 6 dirhem
6 . Darul fulful 6 dirhem

 KISIRLIK İÇİN (ERKEK VE KADIN HER İKİSİNE DE)

 (SİSELOZ OTU) Bu bitki hakkında biraz veri vereyim . Kendisi su kenarlarında bulunur . Tütün yaprağına benzer iç kısmında pembeye benzer 1 renk vardır . Yaprak görünümü tüylü gibidir . Ortasında horoz gözü gibi tek 1 çiçeğe benzer renkli 1 çiçek gibidir . Yalnız çiçek değildir Türkçe adı (Horoz Gözü) . Bu sözü edilen otun kurusundan 1 dirhem kilogram ollaraak 3 , 2 . grama denktir . Bu otu sarı sinek sütü ile yada bal yada şekerle güzelce pişir . Yukarıda belirtmiş olduğum ölçüde süt , bal yada şeker denk ölçüde olacaktır . Bu terkip yapıldıktan sonra 1 kez kullanması kafidir . Yukarıda vermiş olduğumuz ölçüyü aşmamalıyız . Çünkü çok tehlikelidir . Bir de bu otun benzerinden size veri
olsun diye şunu da hatırlatmış olayım . (Torak otuna çok benzer) . Yanlış kullanmayalım .
 Bu otun adı Yunancadan alınmıştır Yunanca sözlüklerde bulunur .

 Aşağıda belirtmiş olduğum terkipleri düzenli 1 şekilde sabah , öğle vede akşam olmak üzere günde 3 kez ye-meklerden önce 1 yemek kaşığı yer ise hiç 1 tıbı mü-dahaleye ihtiyaç olmadan kendisini başarıya ulaştırır . Malzemeleri bunlardır:
1 . Meyan kökü 20 gr .
2 . Çiçek poleni 50 gr
3 . Zencefil 25 gr
4 . Halican , 25 gr
5 . Çemen tohumu 30 gr
6 . Şalgam 20 gr
7 . Kereviz   20 GR
8 . Çörek otu 25 gr
9 . Kebabiye 25 gr
10 . Isırgan tohumu 25 gr
11 . Raziyane 25 gr
12 . Kişniş 35 gr
13 . Safran —3 gr
14 . İki kilo halis bal ile karıştırılır . Düzenli şekilde 2 yada üç ay Daimi eder ise sıhhatini olaðan e sokmuş olur . Yukarıda bahsi geçen eczaları güzelce havanda döv , incelt . Güzelce karıştır , yemeye Daimi et .

Şifalı Dualar


Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp