BADEMCİK AMELİYATININ RİSKİ VAR MI? | Bitkizane | Bitkisel Ürünler
15 yıl

BADEMCİK AMELİYATININ RİSKİ VAR MI?

BADEMCİK AMELİYATININ RİSKİ VAR MI?

                   

 

Bademcik ameliyatı genel olarak büyük bir risk taşımasa da ameliyat esnasında ve narkoz esnasında oluşabilecek riskler mevcuttur. Bu risk anesteziden kaynaklanacağı gibi ameliyatın kendisinden de kaynaklanabilir. Ayrıca ameliyat sırasında oluşan iki açıklık ameliyat sonrasında da kalmaktadır. Bu açıklıklar zamanla kabuk bağlayarak iyileşir. Bu durum en büyük risktir.

 


 

Bademcik ameliyatının en büyük riskleri arasında ameliyat sırasında oluşan kanamalar yer almaktadır. Ancak gelişen teknikler ve aletler sayesinde bu riskler en aza indirilmektedir. Sonuç olarak ameliyatın riskleri bademciğin zararından daha azdır. Bademcikler alındığında vücudun savunma sisteminde herhangi bir değişiklik oluşmamaktadır. Vücudun savunma sistemini destekleyen faktörler birden fazla olup bademcikler bunlardan yalnızca bir tanesidir. Kişinin daha sık hasta olmasını bademciğin alınması etkilemez. Ancak bademcik ameliyatı olan kişi aşırı sıcak ve soğuk yiyecekler aldığında farenjit (yutak iltihaplanması) geçirme riski artar.


 

 

Ameliyat sonrası bazı durumlarda kanama görülebilir. Bu uyanma esnasında veya ıkınma durumunda karnın iç basıncıyla alakalıdır. Hasta ameliyat sonrası mutlaka kontrol edilmelidir. Kontrol zamanı ve periyodu hekim tarafından düzenlenmektedir. Bademcik ameliyatı sonrasında ilaç olarak genellikle ağrı kesici verilir. Bu ağrı kesici ilaç, damla veya şurup şeklinde olur.


Ürününüz Sepetinize Eklendi
Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp
Yukarı Çık
Kapat

Bayramınız Mübarek Olsun

bayram Tebriği