Bitkisel Sağlık Ürünleri
                       

Sıfalı Bıtkıler
Şifalı Bitkilerle İlgilenmek İsteyen Kişinin , Bitkinin Yapısı , Organları vede Bu Organların İşlevleri Hakkında Bazı Temel Veri lere Sahip Olması Gerekir . Bir Bitkinin Çeşitli Organları , Birbirine Benzemeyen Çeşitli Etken Maddeler İçerir .   
 -Yaygınlıkla kullanılan organ , glikozitler vede alkaloitler içeren yapraklardır .

-Kök vede yapraklar arasında taşıma işlevi üstlenen 1 yol ollaraak da tanımlanabilecek saplar ise umumiyetle kullanılmaz , amma bu kaide bazı bitkilerde değişebilir . Yani , bazı bitkilerin sapları da etken madde içerebilir .

-biçimde , bazı ağaçların kabukları da etken madde açısından varlıklı dir . Yeraltındaki , adeta depo görevi üstlenen sürgünler , biçimlerine göre , köksap , yumru , kök yada soğan adları ile tanımlanır .

-Kökler , topraktan emdikleri su vede madensel tuzları yapraklara gönderirler .

-Genellikle şeker , bazen vitaminler vede alkaloitler depolarlar .

-Çiçek vede meyve , bitkinin soyunun devamının sağlanması görevini üstlenmişlerdir .

-içerdikleri etken maddeler sebebi yle , şifalı bitkilerle Tedavi(iyileştirme) alanında önemli yere sahiptirler .


-Toplanmayan çiçek meyve oluşturur .

-Bitki tohumu , bitkinin gelişme aşamasında lüzumlu oluþan etken maddelerin özünü içeren 1 depodur .

-Çiçeksiz bodur bitkiler ise , çiçek tozu (polen) benzeri , sarımsı tozlar üretirler .

-Sitemizde , hiçbir yan etki yapıcı yada zehirleyici madde içermeyen , umumiyetle tanınan şifalı bitkiler vede onların Tedavi(iyileştirme) edici özellikleri tanıtılmaya çalışılacaktır . Bu sitedeki veri lerle , kendiniz için avantaj lı olacağına inandığınız reçeteleri gönül rahatlığı içinde uygulayabilirsiniz .

-Bazen olumlu sonuç alamamanız da söz konusu meydana gelebilir .

-Ama , önerilen reçeteleri uygun biçimde vede dozajlarda uyguladığınızda , kötü 1 sonuçla karşılaşmayacağınıza katiyetle inanabilirsiniz .

-Değerli ziyaretçimiz , şifalı bitkilerin Tedavi(iyileştirme) edici gücüne inanabilir vede hatta onlarla başarılı sonuçlar elde etmiş de meydana gelebilir siniz .

-Ama sağlığınıza gerçekten değer veriyorsanız , özellikle , önemli sonuçlara yol açabilecek hastalıklarda doktora görünmeyi gözardı etmeyiniz !

-bir rahatsızlık sandığınız emare ler , yaşamsal önemde 1 hastalığın ön emare leri meydana gelebilir ! . .

-Hastalıkların teşhisi vede Tedavi(iyileştirme) si yalnızca mütehassız tıp doktorlarınca gerçekleştirilebilir ! . .

-Lütfen bu konuyu gözardı etmeyiniz ! . .

-Bitkilerin Tedavi(iyileştirme) edici gücünden , zor olmayan rahatsızlıklarınızı geçiştirmek için avantaj lanın .

-Önemli hastalıkların tıbbi Tedavi(iyileştirme) si sırasında da , doktorunuzun tasdik ını almak kaydıyla , bu Tedavi(iyileştirme) ye şifalı bitkilerle destek verebilirsiniz .

-Ama , çok iyi tanımadığınız bitkilerle kendinizi Tedavi(iyileştirme) etmeye hiçbir vakit kalkışmayınız !

-Doğada her hastalığa çare olabilecek pek çok sayıda şifalı bitki vardır; amma bu bitkileri gereğince kullanabilmek için ilimsel eğitime de katiyetle lüzum vardır !

-Bu sitede sizlerle bitkilerin diğer isimleri , toplama vede saklama kuralları , botanik veri si , avantaj ları vede kullanım şekilleriyle alakalı veri ler verilmektedir .

-Cenab-ı Hak hiç 1 şeyi sebepsiz yaratmamıştır .

-Tabiatta mevcut oluþan bunca nebat vede canlıyı da 1 hikmet için yaratmıştır .Ayrıca bütün ilaçların ham maddesi bitkilerden elde edilmektedir .

-Şifalı bitkilerin Tedavi(iyileştirme) edici gücünden , zor olmayan rahatsızlıklarınızı geçiştirmek için avantaj lanın .   - Sağlığınıza gerçekten değer veriyorsanız , özellikle , önemli sonuçlara yol açabilecek hastalıklarda doktora görünmeyi gözardı etmeyiniz ! Basit 1 rahatsızlık sandığınız emare ler , yaşamsal önemde 1 hastalığın ön emare leri meydana gelebilir ! . .

-Hastalıkların teşhisi vede Tedavi(iyileştirme) si yalnızca mütehassız tıp doktorlarınca gerçekleştirilebilir ! . .

Lütfen bu konuyu göz ardı etmeyiniz ! . .   - Bu site deki veri lerin hiç biri hastalıkların teşhisi yada Tedavi(iyileştirme) si amacıyla yazılmamıştır .

-Bitkilerle yapılan Tedavi(iyileştirme) sadece vücuda 1 destek amacı iledir .

-Bir tıp doktoruna teşhis koydurmadan burada verili veri ler ile , şikayetiniz ne olursa olsun kendi kendinizi Tedavi(iyileştirme) etmeye kalkmayınız .

-Bitkilerin , aksi emare lmemiş ise yan etkileri yoktur , fakat kişiye özel ollaraak alerji yapabilirler . Alerji halinde uygulama kesilmelidir .


DOĞAYI KORU !


-Bitkileri toplarken doğayı da korumayı unutmayın ! Bunun için : Bitkileri kökleri ile 1 arada çekip koparmayın vede zarara yol açmayın .

-Çiçekleri vede yaprakları toplarken bitkileri ezmeyin vede topladığınız bitkileri naylon poşetlere yada cebinize koymayın . Bu halde bitkiler terlemeye başlar vede kurutulurken kararırlar .
 

Etiketler: şifalı ,  şifalı bitki ,  şifalı yemek ,  şifalı yiyecek ,  şifalı gıda ,  şifalı besin ,  şifalı ürün ,  şifalı sebze ,  şifalı meyve ,  şifalı baharat ,  şifalı baklagiller ,  şifalı içecekŞifalı

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp