Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Eczama(egzama) ya İyi Gelen Şifalı BitkilerEczama(egzama) hastalığı Tedavi(iyileştirme) si için pek çok yöntem denenmiş vede bunlardan biri de alternatif tıbbın önerdiği Eczama(egzama) ya iyi gelen şifalı bitkilerdir . Eczama(egzama) ya iyi gelen şifalı bitkilerin neler olduğu hakkında vede Eczama(egzama) ya iyi gelen şifalı bitkilerle nasıl Tedavi(iyileştirme) uygulandığı hakkında veri leri bu yazıda bulabilirsin .


Eczama(egzama) ya Bitkisel(doðal) Çözüm


Eczama(egzama) ya bitkisel(doðal) çözüm ,egzama hastalığının bitkisel(doðal) yöntemlerle tedavisi hakkında veri ler aşağıdaki yazımızda yer almaktadır . Eczama(egzama) hastalığının bitkisel(doðal) çözümü hakkında daha aþırı veri sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki makalemize muhakkak göz atmanızı öneririz .


Eczama(egzama) Hastalığının Tedavi(iyileştirme) sine Yardımcı % 100 Bitkisel(doðal) Ürünlerimizin Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız . .

 
Eczama(egzama) , karaciğer bozukluklarının yanı sıra üzüntü , coþku , bozuk sinirler neticesinde da ortaya çıkan 1 mesele dir . Genellikle Eczama(egzama) alerjik kişilerde görülmektedir .

Eczama(egzama) ilk önce vücutta kızartı şeklinde kendini gösterir . Sonra , kaşınan içi su dolu kabarcıklar haline gelir . Bu kabarcıklar sarı renkli bir sıvı bırakıp , kabuk bağlarlar . En netiticesinde ise deri pul , pul dökülmeye başlar .

Eczama(egzama) tek tip değildir . Farklı , farklı türleri vardır . Vücudun genellikle , özelliklede çocuklarda , kasıklarda , Eklem(joint) yerlerinde , büyüklerde ise ellerde , cinsel organlarda , ağız kenarlarında meydana gelir .

Eczama(egzama) Tedavi(iyileştirme) si için uygulanacak oluþan yöntem iyi seçilmelidir . Çünkü egzama , yanlış Tedavi(iyileştirme) neticesi vücudun diğer bölgelerine de sıçrayabilir .

Eczama(egzama) yı olabildiğince azaltmak için içinde kimyasallar bulunan ürünlere çıplak elle dokunmamak , çıplak elle bulaşık yıkamamak , yanıcı maddelere de çıplak elle dokunmamak gereklidir .

Kullanılan gereç ler:
Kına
Tuzsuz tereyağ

Hazırlanışı:
Birer çay bardağı tuzsuz tereyağı ile kına alınarak 1 kaba konur . İyice karıştmlarak merhem kıvamına getirilir . Eczama(egzama) lı yerlere sürülür .

Kullanılan gereç ler:
Hünnap
Papatya çiçeği
Su

Hazırlanışı:
Birer çay bardağı hünnap vede papatya çiçeği alınarak 1 kaba konur . Yeteri kadar su eklenerek kaynatılır . Soğutulduktan sonra içilir .

Kullanılan gereç ler:
Isırgan
Adaçayı
Dulavrat otu
Kırlangıç otu
Su

Hazırlanışı:
Bütün gereç lerden biri tutam alınarak 1 kaba konur . Beş bardak su eklenerek kaynatılır . Soğutulduktan sonra el vede ayaklar bu su ile yıkanılmak suretiyle banyo yaptırılır .

Eczama(egzama) için diğer pratik bitkisel(doðal) çözüm önerileri:

* 1 çay bardağı su yada ispirto içerisinde on adet aspirin eritilerek , pamukla Eczama(egzama) lı cilde sürülür .

* Taze sarımsak otu sıkılarak , elde edilen su Eczama(egzama) lı cilde sürülür .

* Toz karanfil vede toz haline getirilen nöbet şekeri ile karıştırılarak elde edilen karışımdan sabah akşam yenir .

* Funda tohumu kaynatılır , posası Eczama(egzama) lı cilde sarılır .

* Bir bardak suyun içine 10-15 gram adaçayı konulup 5 dakika kaynatılarak bu su ile Eczama(egzama) lı cilt yıkanır yada kompres yapılır .

*
Bir avuç ısırgan yaprağı ispirto içerisine konularak 1 hafta bekletildikten sonra aynı oranda su ile karıştırıldıktan sonra Eczama(egzama) lı cilde pansuman yapılır .

* Defne yaprağı , tohumu vede ince dalları kaynatılır . Sıcak 1 şekilde Eczama(egzama) lı cilt 5-10 kez bu suyun içerisine sokulur .

* Kekik kaynatılarak Eczama(egzama) lı cilde pansuman yapılır .

* Muz ezilir , limon suyu ile merhem haline getirilir vede hastalıklı cilde sürülür .

* El vede ayak Eczama(egzama) ları için taze dut kaynatılıp yada dut pekmezi sıcak suda ıslatılıp el vede ayaklara gece yatarken sürülmesi ile egzama mani lenebilir . Dut pekmezi kanı temizlediği için tüketilmesi egzama Tedavi(iyileştirme) sine yardımcı olmaktadır .
ETİKETLER:
Eczama(egzama) ya iyi gelen şifalı bitkiler , Eczama(egzama) ya iyi gelen şifalı bitkiler nelerdir , Eczama(egzama) ya iyi gelen şifalı bitkilerin , Eczama(egzama) ya iyi gelen şifalı bitkilerin avantaj ları , şifalı bitkiler , Şifalı

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp