Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Eczama(egzama) ya İyi Gelen Şifalı Bitkiler



Eczama(egzama) hastalığı Tedavi(iyileştirme) si için pek çok yöntem denenmiş vede bunlardan biri de alternatif tıbbın önerdiği Eczama(egzama) ya iyi gelen şifalı bitkilerdir . Eczama(egzama) ya iyi gelen şifalı bitkilerin neler olduğu hakkında vede Eczama(egzama) ya iyi gelen şifalı bitkilerle nasıl Tedavi(iyileştirme) uygulandığı hakkında veri leri bu yazıda bulabilirsin .


Eczama(egzama) ya Bitkisel(doðal) Çözüm


Eczama(egzama) ya bitkisel(doðal) çözüm ,egzama hastalığının bitkisel(doðal) yöntemlerle tedavisi hakkında veri ler aşağıdaki yazımızda yer almaktadır . Eczama(egzama) hastalığının bitkisel(doðal) çözümü hakkında daha aþırı veri sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki makalemize muhakkak göz atmanızı öneririz .


Eczama(egzama) Hastalığının Tedavi(iyileştirme) sine Yardımcı % 100 Bitkisel(doðal) Ürünlerimizin Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız . .

 
Eczama(egzama) , karaciğer bozukluklarının yanı sıra üzüntü , coþku , bozuk sinirler neticesinde da ortaya çıkan 1 mesele dir . Genellikle Eczama(egzama) alerjik kişilerde görülmektedir .

Eczama(egzama) ilk önce vücutta kızartı şeklinde kendini gösterir . Sonra , kaşınan içi su dolu kabarcıklar haline gelir . Bu kabarcıklar sarı renkli bir sıvı bırakıp , kabuk bağlarlar . En netiticesinde ise deri pul , pul dökülmeye başlar .

Eczama(egzama) tek tip değildir . Farklı , farklı türleri vardır . Vücudun genellikle , özelliklede çocuklarda , kasıklarda , Eklem(joint) yerlerinde , büyüklerde ise ellerde , cinsel organlarda , ağız kenarlarında meydana gelir .

Eczama(egzama) Tedavi(iyileştirme) si için uygulanacak oluþan yöntem iyi seçilmelidir . Çünkü egzama , yanlış Tedavi(iyileştirme) neticesi vücudun diğer bölgelerine de sıçrayabilir .

Eczama(egzama) yı olabildiğince azaltmak için içinde kimyasallar bulunan ürünlere çıplak elle dokunmamak , çıplak elle bulaşık yıkamamak , yanıcı maddelere de çıplak elle dokunmamak gereklidir .

Kullanılan gereç ler:
Kına
Tuzsuz tereyağ

Hazırlanışı:
Birer çay bardağı tuzsuz tereyağı ile kına alınarak 1 kaba konur . İyice karıştmlarak merhem kıvamına getirilir . Eczama(egzama) lı yerlere sürülür .

Kullanılan gereç ler:
Hünnap
Papatya çiçeği
Su

Hazırlanışı:
Birer çay bardağı hünnap vede papatya çiçeği alınarak 1 kaba konur . Yeteri kadar su eklenerek kaynatılır . Soğutulduktan sonra içilir .

Kullanılan gereç ler:
Isırgan
Adaçayı
Dulavrat otu
Kırlangıç otu
Su

Hazırlanışı:
Bütün gereç lerden biri tutam alınarak 1 kaba konur . Beş bardak su eklenerek kaynatılır . Soğutulduktan sonra el vede ayaklar bu su ile yıkanılmak suretiyle banyo yaptırılır .

Eczama(egzama) için diğer pratik bitkisel(doðal) çözüm önerileri:

* 1 çay bardağı su yada ispirto içerisinde on adet aspirin eritilerek , pamukla Eczama(egzama) lı cilde sürülür .

* Taze sarımsak otu sıkılarak , elde edilen su Eczama(egzama) lı cilde sürülür .

* Toz karanfil vede toz haline getirilen nöbet şekeri ile karıştırılarak elde edilen karışımdan sabah akşam yenir .

* Funda tohumu kaynatılır , posası Eczama(egzama) lı cilde sarılır .

* Bir bardak suyun içine 10-15 gram adaçayı konulup 5 dakika kaynatılarak bu su ile Eczama(egzama) lı cilt yıkanır yada kompres yapılır .

*
Bir avuç ısırgan yaprağı ispirto içerisine konularak 1 hafta bekletildikten sonra aynı oranda su ile karıştırıldıktan sonra Eczama(egzama) lı cilde pansuman yapılır .

* Defne yaprağı , tohumu vede ince dalları kaynatılır . Sıcak 1 şekilde Eczama(egzama) lı cilt 5-10 kez bu suyun içerisine sokulur .

* Kekik kaynatılarak Eczama(egzama) lı cilde pansuman yapılır .

* Muz ezilir , limon suyu ile merhem haline getirilir vede hastalıklı cilde sürülür .

* El vede ayak Eczama(egzama) ları için taze dut kaynatılıp yada dut pekmezi sıcak suda ıslatılıp el vede ayaklara gece yatarken sürülmesi ile egzama mani lenebilir . Dut pekmezi kanı temizlediği için tüketilmesi egzama Tedavi(iyileştirme) sine yardımcı olmaktadır .




ETİKETLER:
Eczama(egzama) ya iyi gelen şifalı bitkiler , Eczama(egzama) ya iyi gelen şifalı bitkiler nelerdir , Eczama(egzama) ya iyi gelen şifalı bitkilerin , Eczama(egzama) ya iyi gelen şifalı bitkilerin avantaj ları , şifalı bitkiler , 



Şifalı

Bu Kategorideki Diğer Yazılar



Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp