Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

İltihap Kurutucu Şifalı BitkilerÇeşitli hastalıkların oluşturduğu Enfeksiyon lanmalar rahatsız edici vede istenmeyen 1 Hal ollaraak bilinir . Bu oluşan Enfeksiyon kurutucu şifalı bitkiler ile Tedavi(iyileştirme) mümkündür . Sizlere Enfeksiyon kurutucu şifalı bitkiler vede bademcik iltihabı kurutucu şifalı bitkilerin neler olduğu hakkında aşağıda veri ler sunulmuştur .

Bademcik İltihabı Nedir ?

Vücudun müdafa mekanızmasının 1 parçası oluþan bademciklerde görülen Enfeksiyon lanmadır . Özellikle 9 yaşın altındaki çocuklarda bademcik iltihabı çok sık görülmektedir . Aslında , bademciklerin şişmesi , kızarması vede Enfeksiyon lanması , onların çalıştığının bir göstergesidir . Fakat , Enfeksiyon lanma Tedavi(iyileştirme) edilmesze başka hastalıklara da sebep meydana gelebilir . .

Bademcik İltihabı emare leri: Başlıca emare ler , boğaz vede baş ağrısı , ateş , titreme vede bademciklerde görülen sarı renkli Enfeksiyon lanmalardır . .

Bademcik İltihabı için Bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) yöntemleri: Bitkisel(doðal) antibiyotikler her türlü Enfeksiyon da olduğu gibi bademcik Enfeksiyon larında da kullanılır . Bunların başlıcaları , sarımsak , adaçayı vede ekinezyadır . Ayrıca , kekik , papatya , böğürtlen , hanımeli vede karahindiba da faydalıdır . .

BADEMCİK İLTİHAP İÇİN ŞİFALI BİTKİLER NELERDİR ?


Tedavi(iyileştirme) ye yardımcı olmak için kullanılabilecek şifalı bitkiler: .

Sarımsak: Günde çiğnenerek yenecek 2-3 diş sarımsak bademcik iltihabını gidermek için oldukça avantaj lı olacaktır . Sarımsak kokusunun önüne geçmek için cacık şeklinde yada bol maydanozlu vede limonlu 1 salatayla 1 arada yenilebilir . .

Adaçayı: Hazırlayacağınız 1 bardak adaçayı ile gün için 3-4 kez gargara yapmak bademcik Enfeksiyon larını gidermeye yardımcı olur . .

Kekik: Adaçayı gibi kekik çayı da gün boyunca gargara ollaraak kullanılabilir . 1 bardak kaynar C°de ki suya 1 çay kaşığı kadar kekik atıp bir-iki dakika demlendirdikten sonra süzerek elde edeceğiniz çayı gargara ollaraak kullanabilirsiniz . .

Bademcik İltihabından korunmak için C vitamini açısından varlıklı gıdalar tüketmeye vede aşırı sıcak yada soğuk şeyler yiyip içmemeye özen göstermek avantaj lıdır .Şifalı

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp