Bitkisel Sağlık Ürünleri

Boğaz İltihabı İçin Şifalı Bitkiler


Boğaz iltihabı için şifalı pek çok bitki bilinir . Bu yazýda sizlere boğaz iltihabı için şifalı ollaraak malum bitkiler hakkında veri ler sunmaktayız . . .İşte boğaz iltihabı için şifalı bitkiler ;

Boğaz İltihabı İçin Şifalı Bitkilerle Bitkisel(doðal) Çözüm

      Boğaz iltihabına bitkisel(doðal) çözüm ,boğazların Enfeksiyon lanması durumunda başvuracağımız bitkisel(doðal) çözüm yolları hakkında veri ler aşağıdaki yazýmýzda yer almaktadır .Boğaz iltihabına karşı bitkisel(doðal) çözüm yolları hakkında daha aþýrý veri sahibi olmak için aşağıdaki makalemize göz atmanız yeterli olacaktır .

Boğazların iltihabı için doğal Tedavi(iyileþtirme) yolları özellikle bu mevsimlerde sık araştırılan 1 bitkisel(doðal) şifa konusudur .  Çocuklarda vede bebeklerde sık görülen boğaz iltihabı için şüphesiz en iyi Tedavi(iyileþtirme) doktorun önerdiği ilaç Tedavi(iyileþtirme) sidir . Bitkisel(doðal) çözümler bu tıbbi Tedavi(iyileþtirme) ye doktorun tasdik ı alındıktan sonra destek ollaraak verilebilir .

Boğaz iltihabı Umumi ollaraak soğuktan kaynaklanan vede mikrobik özellikte bir rahatsızlıktır . Boğaz iltihabı rahatsızlığının bitkisel(doðal) antibiyotik formüller ile Tedavi(iyileþtirme) si ise mümkün vede çok kolaydır . Her yerde bulabileceğiniz bitkiler ile boğaz  iltihabı rahatsızlığını iyileştirebilir vede kendinizi koruyabilirsiniz .

Boğaz iltihabına karşı bitkisel(doðal) çözümler;
 
*
Vasati 200 gram kadar çörek otu 1 kilogram katkısız bal ile karıştırılarak hergün 1 -2 tatlı kaşığı kadar yenilmelidir .

*
Boğaz iltihabı bitkisel(doðal) Tedavi(iyileþtirme) si için , kantaron vede kekik ıhlamur şeklinde kaynatıldıktan sonra bal ile karıştırılarak içilebilir .

*
Çörekotu , kekik , sinameki , misvak karıştırılarak ıhamur şeklinde kaynatılır vede bal ile karıştırılarak su bardağı kadar içilmelidir .

*
Boğaz iltihabı bitkisel(doðal) Tedavi(iyileþtirme) si için , civan perçemi vede az miktarda pelinotu kaynatıldıktan sonra elde edilen ılık su ile gargara yapılır .

*
Kayısı çekirdeği ceya elma çekirdeği , ayva çekirdeği yada kabak çekirdeği , hangisi temin edilebilirse ezilerek sıcak su içerisinde bekletilebilir . Elde edilen su içerisine bal ekleyerek gargara yapılır ve içilir .

*
Boğaz iltihabı bitkisel(doðal) Tedavi(iyileþtirme) si süresinde çığ pırasa yenilebilir .Şifalı

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp