Bitkisel Sağlık Ürünleri
Şifalı

Boğaz İltihabı İçin Şifalı Bitkiler


Boğaz iltihabı icin şifalı pek çook bitki bilinir . Bu yazıda sizlere boğaz iltihabı icin şifalı ollaraak malum bitkiler hakkında veri ler sunmaktayız . . .İşte boğaz iltihabı icin şifalı bitkiler ;

Boğaz İltihabı İçin Şifalı Bitkilerle Bitkisel(doğal) Çözüm

      Boğaz iltihabına bitkisel(doğal) çözüm ,boğazların Enfeksiyon lanması durumunda başvuracağımız bitkisel(doğal) Netice yolları hakkında veri ler aşağıdaki yazımızda yer almaktadır .Boğaz iltihabına karşı bitkisel(doğal) çözüm yolları hakkında daha aşırı veri sahibi olmak icin aşağıdaki makalemize göz atmanız yeterli olacaktır .

Boğazların iltihabı icin natural Tedavi(iyileştirme) yolları hususiyetle bu mevsimlerde sık araştırılan 1 bitkisel(doğal) şifa konusudur .  Çocuklarda vede bebeklerde sık görülen boğaz iltihabı icin şüphesiz en iyi Tedavi(iyileştirme) doktorun önerdiği ilaç Tedavi(iyileştirme) sidir . Bitkisel(doğal) çözümler bu tıpsal Tedavi(iyileştirme) ye doktorun tasdik ı alındıktan sonra destek ollaraak verilebilir .

Boğaz iltihabı Umumi ollaraak soğuktan kaynaklanan vede mikrobik hususi likte bir rahatsızlıktır . Boğaz iltihabı rahatsızlığının bitkisel(doğal) antibiyotik formüller ile Tedavi(iyileştirme) si ise mümkün vede çook kolaydır . Her yerde bulabileceğiniz bitkiler ile boğaz  iltihabı rahatsızlığını iyileştirebilir vede kendinizi koruyabilirsiniz .

Boğaz iltihabına karşı bitkisel(doğal) çözümler;
 
*
Vasati 200 gram kadar çörek otu 1 kilogram katkısız bal ile karıştırılarak hergün 1 -2 tatlı kaşığı kadar yenilmelidir .

*
Boğaz iltihabı bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) si için , kantaron vede kekik ıhlamur şeklinde kaynatıldıktan sonra bal ile karıştırılarak içilebilir .

*
Çörekotu , kekik , sinameki , misvak karıştırılarak ıhamur biçimi nde kaynatılır vede bal ile karıştırılarak su bardağı kadar içilmelidir .

*
Boğaz iltihabı bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) si için , civan perçemi vede az miktarda pelinotu kaynatıldıktan sonra elde edilen ılık su ile gargara yapılır .

*
Kayısı çekirdeği ceya elma çekirdeği , ayva çekirdeği yada kabak çekirdeği , hangisi temin edilebilirse ezilerek sıcak su dahilinde bekletilebilir . Elde edilen su içerisine bal ekleyerek gargara yapılır ve içilir .

*
Boğaz iltihabı bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) si müddetinde çığ pırasa yenilebilir .Şifalı

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp