Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Boğaz İltihabı İçin Şifalı Bitkiler


Boğaz iltihabı için şifalı pek çok bitki bilinir . Bu yazıda sizlere boğaz iltihabı için şifalı ollaraak malum bitkiler hakkında veri ler sunmaktayız . . .İşte boğaz iltihabı için şifalı bitkiler ;

Boğaz İltihabı İçin Şifalı Bitkilerle Bitkisel(doðal) Çözüm

      Boğaz iltihabına bitkisel(doðal) çözüm ,boğazların Enfeksiyon lanması durumunda başvuracağımız bitkisel(doðal) çözüm yolları hakkında veri ler aşağıdaki yazımızda yer almaktadır .Boğaz iltihabına karşı bitkisel(doðal) çözüm yolları hakkında daha aþırı veri sahibi olmak için aşağıdaki makalemize göz atmanız yeterli olacaktır .

Boğazların iltihabı için doğal Tedavi(iyileştirme) yolları özellikle bu mevsimlerde sık araştırılan 1 bitkisel(doðal) şifa konusudur .  Çocuklarda vede bebeklerde sık görülen boğaz iltihabı için şüphesiz en iyi Tedavi(iyileştirme) doktorun önerdiği ilaç Tedavi(iyileştirme) sidir . Bitkisel(doðal) çözümler bu tıbbi Tedavi(iyileştirme) ye doktorun tasdik ı alındıktan sonra destek ollaraak verilebilir .

Boğaz iltihabı Umumi ollaraak soğuktan kaynaklanan vede mikrobik özellikte bir rahatsızlıktır . Boğaz iltihabı rahatsızlığının bitkisel(doðal) antibiyotik formüller ile Tedavi(iyileştirme) si ise mümkün vede çok kolaydır . Her yerde bulabileceğiniz bitkiler ile boğaz  iltihabı rahatsızlığını iyileştirebilir vede kendinizi koruyabilirsiniz .

Boğaz iltihabına karşı bitkisel(doðal) çözümler;
 
*
Vasati 200 gram kadar çörek otu 1 kilogram katkısız bal ile karıştırılarak hergün 1 -2 tatlı kaşığı kadar yenilmelidir .

*
Boğaz iltihabı bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si için , kantaron vede kekik ıhlamur şeklinde kaynatıldıktan sonra bal ile karıştırılarak içilebilir .

*
Çörekotu , kekik , sinameki , misvak karıştırılarak ıhamur şeklinde kaynatılır vede bal ile karıştırılarak su bardağı kadar içilmelidir .

*
Boğaz iltihabı bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si için , civan perçemi vede az miktarda pelinotu kaynatıldıktan sonra elde edilen ılık su ile gargara yapılır .

*
Kayısı çekirdeği ceya elma çekirdeği , ayva çekirdeği yada kabak çekirdeği , hangisi temin edilebilirse ezilerek sıcak su içerisinde bekletilebilir . Elde edilen su içerisine bal ekleyerek gargara yapılır ve içilir .

*
Boğaz iltihabı bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) si süresinde çığ pırasa yenilebilir .Şifalı

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp