Bitkisel Sağlık Ürünleri
Şifalı

Mustafa Aydıner Şifalı Bitkiler Ansiklopedisi


Bu yazıda Mustafa Aydıner şifalı bitkiler ansiklopedisinden alınmış şifalı bitkiler ile Tedavi(iyileştirme) metod leri vede bu şifalı bitkilerin nelere iyi geldiği hakkında veri ler yer alıyor .

MUSTAFA AYDINER ŞİFALI BİTKİLER ANSİKLOPEDİSİ MENAPOZ VE KEMİK ERİMESİNE DOĞAL ÇÖZÜM

Fitoterapist Mustafa Aydıner Menopoz dönemi sıkıntıları vede hususiyetle bu dönemde artan kemik erimesi Meselesi icin çook avantaj lı olacak 1 bitkisel(doğal) kür açıkladı .

GEREKLİ MALZEMELER :
* 100 gr teretohumu ,
* 100 gr hayıt tohumu ,
* 1 kg bal ,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Tere tohumu vede hayıt tohumu , kahve değirmeninde çekilir . Toz haline getirilen bitki tohumları , balaın içerisine karıştırılarak , macun yapılır . Eğer , yeni Menopoz a girilmiş ise , sabah akşam , 1 er tatlı kaşığı , daha önümüzdeki dönemlerde ise , 1 er yemek kaşığı yenir . Bu kür özdeş zamanda , Menopoz dönemindeki sıkıntı vede stres icin de oldukça avantaj sağlar

MUSTAFA AYDINER ŞİFALI BİTKİLER ANSİKLOPEDİSİ KISIRLIĞA BİTKİSEL ÇÖZÜM


Mustafa Aydıner’in açıkladığı bu bitkisel(doğal) kür çocuk sahibi olamayan eşler icin yardımcı olacak natural 1 bitki kürüdür .

GEREKLİ MALZEMELER :
* Bal , arısütü , ketentohumu , polen , zencefil , çörekotu , hurma , havlıcan , karabiber , badem , çam fıstığı , antep fıstığı , üzüm , dut kurusu , kayısı , incir , fındık , ceviz , keçiboynuzu , Acive hurması ,

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Balın içerisine , bütün gereç ler karıştırılıp , macun amade lanır . Hususiyetle Sperm(meni) azlığı oluşan erkelerde çok avantaj lıdır . Sabah kalkınca vede akşam yatmadan 1 kaşık yenir .
* Kadınlar icin ise , Al soğan çook avantaj lıdır . 3-4 adet al soğan , 1 lt lsuda haşlanır . Elde edilen suyun buhur ına otulur . Bu işlem kılcal damarları açmayı sağlar .
* kısırlık(infertilite) için , hurma çook avantaj lı 1 meyvedir . Hususiyetle tazesi , yok ise , kurusu , muhakkak kadınlar tarafından tüketilmelidir .


ANNE SÜTÜNÜ ARTIRAN BİTKİSEL KÜR


Mustafa Aydıner , anne sütünü artıran vede hem gebe likte , hem de emzirme döneminde , bedeni kuvvetlendirecek , öksürük Meselesi nu çözecek , mucize kürler önerdi .

GEREKLİ MALZEMELER :

* 1 kg dağ çiçek balı ,
* 100 gr susam ,
* 100 gr çörekotu ,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Çörekotu vede susam , tahta havanda dövülür . Balın içerisine karıştırılarak , macun yapılır . Sabah öğlen vede akşam , yemeklerden 30 dakika önce , 1-2 kaşık yenilir .

GEREKLİ MALZEMELER :
* 2 tatlı kaşığı çam balı ,
* 1 çay kaşığı zencefil .
* 1 tatlı kaşığı tereyağı ,

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ
: Bütün gereç leri , cezvenin içerisine koyup , kaynatın . Sıcak ollaraak , sabah vede akşam için . Bu şurup , ne kadar sıcak olursa , o kadar avantaj lıdır .
* Eğer , bu şurup yeterli gelmez ise , 1 er tatlı kaşığı , kestane balı , sabah akşam yenilmelidir .
* Diğer 1 tavsiye de , 2 tatlı kaşığı kestane balının içerisine , 1 çay kaşığı karabiber konulup , kaynatılır . Sıcak ollaraak , sabah vede akşam içilmelidir . Eğer , bal bulamaz iseniz , üzüm yada dut pekmezi de kullanabilirsiniz .
Şifalı

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp