Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Ödem İçin Şifalı Bitkiler


Ödem için şifalı pek çok bitki bilinir . Bu yazıda sizlere ödem için şifalı ollaraak malum bitkiler hakkında veri ler sunmaktayız . . .İşte ödem için şifalı bitkiler ;

Ödem İçin Şifalı Bitkiler Nelerdir ?


Arpa’nın suda kaynatılarak elde edilen sıvısı susuzluğu giderir . Aşk otu kökünden elde edilen yağ , vücudun çeşitli yerlerinin su toplamasıyla oluşan hastalıkların Tedavi(iyileştirme) sinde de kullanılır . Havuç tohumlarından yapılan şurup , vücudun su tutmasına vede hazımrahatsızlıklarına iyi gelir . Kenevirle (bir miktar) kaynatılan sütten gün boyu birkaç kez birer yudum içilirse ödem hastalığına son C° Derece olumlu etki yapar . Soğan , armut , kavun , elma , kiraz , şeftali , dereotu , patlıcan vücuttaki ödem vede su tutulmasını önleyicidir . Turp ödeme iyi gelir .

ödem sökücü şifalı bitkiler hangileridir , vede hangi bitki ödem Tedavi(iyileştirme) sinde nasıl kullaınlmalı

Vücuttan su atan , ödem çözen bitkiler


Birçok kişinin kilo vermeye odaklandığı şu dönemde , hem zararsız hem de ucuz olduğu için bitkilerden yardım almak çok revaçta . Vücutta su tutan birçok hastalık vardır vede bunların dikkatle Tedavi(iyileştirme) si gereklidir . İşte , vücutta tutulan aþırı sıvının sağlıklı 1 şekilde atılmasına yardımcı oluþan bitkilerin en tesirli leri

FUNDA YAPRAĞI : Süpürge otu ollaraak da malum funda bitkisi 1 metre boyunda pembebeyaz renkli çiçekli her dem yeşil 1 çalıdır; küçük , iğne şeklinde yaprakları vardır . İdrar söktürücü tesiri nden dolayı zayıflama reçetelerinde yer alır , tek başına zayıflatıcı tesiri yoktur . Çay ollaraak içildiğinde selülitlerin giderilmesine de yardımcıdır . 1 tatlı kaşığı bitkiyi 1 su bardağı kaynar suda demlendirip , günde 2 fincan içilebilirsiniz .

MISIR PÜSKÜLÜ ;
Dişi çiçeklerden alınan püsküllerin gölgede kurutulmasıyla hazırlanır . Püsküller mısırın en şifalı yeridir . Masum 1 idrar söktürücüdür . Zayıflatma amaçlı ollaraak yüzyıllardır kullanılmıştır . Bu çayı şöyle hazırlayabilirsiniz: Bir tatlı kaşığı ince kıyılmış mısır püskülünü 1 su bardağı kaynar suda 5 dakika demleyin , günde 3 kere yemeklerden 1 saat önce için .

KİRAZ SAPI ; Kiraz vede vişnenin kurutulmuş sapları idrar söktürücü , ödem çözücü etkiye sahiptir . Küçük boydaki idrar yolu taşlarının vede kumlarının düşürülmesine yardımcı olur . Yarım litre kaynar suya 30 gr kiraz sapı eklenip 10 dakika kadar demlenir vede günde 3 fincan aç karnına içilir . Özellikle Menopoz dönemindeki kadınların şikayetlerine de çok avantaj lıdır .

ISIRGAN YAPRAĞI ; Isırgan yaprağı yüksek miktarda C vitamini , potasyum , demir vede kalsiyum içerir ki , bu vitamin vede elementlerin hepsi böbrekleri çalıştırır . Metabolizmayı dengeleyici etkileri de vardır . Kuvvetli 1 antioksidandır . Uygun dozlarda malum hiçbir yan tesiri yoktur . 1 tatlı kaşığı kuru yaprağı 1 su bardağı kaynar suda 3-5 dakika demlenirip günde 2 kez içebilirsiniz . Taze ısırgan yapraklarını yıkayıp ayıkladıktan sonra üzerini limon suyu , elma sirkesi vede nar ekşisi ile soslandırıp yeseniz de aynı etkiyi yapar .

KİMYON ; Sindirimi kolaylaştırıcı vede metabolizmayı uyarıcı etkilerinin yanı sıra idrar miktarını artırıcı vede vücuttaki aþırı sıvıyı çözücü etkileri de vardır . Bir fincan başına 1 çay kaşığı ölçüsü ile çay ollaraak da içilebilir amma benim zayıflattığım kişilere baharat ollaraak kullandırdığım 1 bitkidir . Kahvaltıda yumurta ile beraber , çorbalarda , dolmalarda , tavuk vede et yemeklerinde günde 1-3 çay kaşığı tüketilmesinde avantaj olduğunu düşünüyorum .

Tüm bu bitkileri porselen 1 demlikte 1 arada da demleyip günde 3 fincan içebilirsiniz . Bir demlik dolusu kaynar suya her 1 kiþiden vasati birer tatlı kaşığı ekleyip , 5-10 dakika demleyin , 5-10 dakika sonra da süzün , tatlandırmadan için . Şunu hatırlatmak istiyorum; hiçbir bitki tek başına mucizeler yaratmaz , akıllıca kullanıldıklarında düzgün 1 gıdaalımı vede egzersiz programının etkilerini artırabilir . Ayrıca sakın haftada 1 kilodan aþırı vermeye çalışmayın .


Şifalı

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp