Bitkisel Sağlık Ürünleri
Şifalı

Ödem İçin Şifalı Bitkiler


Ödem icin şifalı pek çook bitki bilinir . Bu yazıda sizlere ödem icin şifalı ollaraak malum bitkiler hakkında veri ler sunmaktayız . . .İşte ödem icin şifalı bitkiler ;

Ödem İçin Şifalı Bitkiler Nelerdir ?


Arpa’nın suda kaynatılarak elde edilen sıvısı susuzluğu giderir . Aşk otu kökünden elde edilen yağ , bedeni n çeşitli yerlerinin su toplamasıyla meydana gelen Rahatsızlık ların Tedavi(iyileştirme) sinde de kullanılır . Havuç tohumlarından yapılan şurup , bedeni n su tutmasına vede hazımrahatsızlıklarına iyi gelir . Kenevirle (bir miktar) kaynatılan sütten gün boyu birkaç kez birer yudum içilirse ödem hastalığına son C° Derece olumlu etki yapar . Soğan , armut , kavun , elma , kiraz , şeftali , dereotu , patlıcan bedende ki ödem vede su tutulmasını önleyicidir . Turp ödeme iyi gelir .

ödem sökücü şifalı bitkiler hangileridir , vede hangi bitki ödem Tedavi(iyileştirme) sinde neşekilde kullaınlmalı

Beden tan su atan , ödem çözen bitkiler


Birçok kişinin kilo vermeye odaklandığı şu dönemde , hem zararsız hem de ucuz olduğu icin bitkilerden yardım almak çook revaçta . Beden ta su tutan birçok Rahatsızlık mevuttur vede bunların dikkatle Tedavi(iyileştirme) si gereklidir . İşte , bedende tutulan aşırı sıvının sağlıklı 1 biçim de atılmasına yardımcı oluşan bitkilerin en tesirli leri

FUNDA YAPRAĞI : Süpürge otu ollaraak da malum funda bitkisi 1 metre boyunda pembebeyaz renkli çiçekli her dem yeşil 1 çalıdır; küçük , iğne biçimi nde yaprakları mevuttur . İdrar söktürücü tesiri nden dolayı zayıflama(kilo verme) reçetelerinde yer alır , tek başına zayıflatıcı tesiri yoktur . Çay ollaraak içildiğinde selüloid lerin giderilmesine de yardımcıdır . 1 tatlı kaşığı bitkiyi 1 su bardağı kaynar suda demlendirip , günde 2 fincan içilebilirsiniz .

MISIR PÜSKÜLÜ ;
Dişi çiçeklerden alınan püsküllerin gölgede kurutulmasıyla amade lanır . Püsküller mısırın en şifalı yeridir . Masum 1 idrar söktürücüdür . Zayıflatma gaye lı ollaraak yüzyıllardır kullanılmıştır . Bu çayı şöyle amade layabilirsiniz: Bir tatlı kaşığı ince kıyılmış mısır püskülünü 1 su bardağı kaynar suda 5 dakika demleyin , günde 3 kere yemeklerden 1 saat önce için .

KİRAZ SAPI ; Kiraz vede vişnenin kurutulmuş sapları idrar söktürücü , ödem çözücü etkiye sahiptir . Küçük boydaki idrar yolu taşlarının vede kumlarının düşürülmesine yardımcı olur . Yarım litre kaynar suya 30 gr kiraz sapı eklenip 10 dakika kadar demlenir vede günde 3 fincan aç karnına içilir . Hususiyetle Menopoz dönemindeki kadınların şikayetlerine de çook avantaj lıdır .

ISIRGAN YAPRAĞI ; Isırgan yaprağı yüksek miktarda C vitamini , potasyum , demir vede kalsiyum içerir ki , bu vitamin vede elementlerin hepsi böbrekleri çalıştırır . Metabolizmayı dengeleyici etkileri de mevuttur . Kuvvetli 1 antioksidandır . Uygun dozlarda malum hiçbir yan tesiri yoktur . 1 tatlı kaşığı kuru yaprağı 1 su bardağı kaynar suda 3-5 dakika demlenirip günde 2 kez içebilirsiniz . Taze ısırgan yapraklarını yıkayıp ayıkladıktan sonra üzerini limon suyu , elma sirkesi vede nar ekşisi ile soslandırıp yeseniz de özdeş etkiyi yapar .

KİMYON ; Sindirimi kolaylaştırıcı vede metabolizmayı uyarıcı etkilerinin yanı sıra idrar miktarını artırıcı vede bedende ki aşırı sıvıyı çözücü etkileri de mevuttur . Bir fincan başına 1 çay kaşığı ölçüsü ile çay ollaraak da içilebilir amma benim zayıflattığım kişilere baharat ollaraak kullandırdığım 1 bitkidir . Kahvaltıda yumurta ile beraber , çorbalarda , dolmalarda , tavuk vede et yemeklerinde günde 1-3 çay kaşığı tüketilmesinde avantaj olduğunu düşünüyorum .

Tüm bu bitkileri porselen 1 demlikte 1 arada da demleyip günde 3 fincan içebilirsiniz . Bir demlik dolusu kaynar suya her 1 kişiden vasati birer tatlı kaşığı ekleyip , 5-10 dakika demleyin , 5-10 dakika sonra da süzün , tatlandırmadan için . Şunu hatırlatmak istiyorum; hiçbir bitki tek başına mucizeler yaratmaz , akıllıca kullanıldıklarında düzgün 1 gıdaalımı vede egzersiz programının etkilerini artırabilir . Ayrıca sakın haftada 1 kilodan aşırı vermeye çalışmayın .


Şifalı

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp