Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Akciğer İçin Şifalı Bitkiler


Akciğer için şifalı bitkiler ollaraak pek çok bitki bilinir . Bu makalede sizlere akciğer için şifalı bitkiler hakkında veri ler sunmaktayız . . . İşte akciğer kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i vede akciğer için şifalı bitkiler;

Akciğer İçin Şifalı Bitkiler Nelerdir ?

Akciğer için şifalı bitkilerden brokoli

Kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi e karşı bizi koruyan vede ömrümüzü uzatan müthiş 1 sebze . Çok miktarda kalsiyum içerdiği için Kemik Erimesi(osteoporpoz) ne birebir . Mineral vede demir eksikliğini gideren brokoli , vitamin deposudur . Brokoli tutkunlarında ender ollaraak bağırsak vede akciğer kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i görülür , kalp dolaşım hastalıklarına da pek aþırı rastlanmaz . Kadınlarda göğüs kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi ini önler . Göğüs kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi ine vede spinabifida hastalığına karşı tesirli . Brokoli bol miktarda , göğüs kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i riskini azaltan 'indole' adlı 1 madde içeriyor . İndole , göğüs kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi ine sebep oluþan östrojen bozukluklarını mani liyor . Ayrıca brokolinin diğer 1 özelliği de , spinabifida hastalığını (doğuştan belkemiğinde son omurun kapanmamış olması) önlemesi .

Akciğer için şifalı bitkilerden çamfıstığı

Bronşit , verem , akciğer hastalıklarının çabuk iyileşmesine yardımcı olur . Ruhi çöküntüyü giderir . Kalp hastalıklarında da avantaj lıdır .

Akciğer için şifalı bitkilerden havuç

Haftada beş kere yendiği takdirde Harvard'ın araştırmalarına göre kadınlarda kalp enfarktüsünü , felç tehlikesini yüzde 68 oranında azaltıyor . Günde 2 havucun erkeklerde kandaki kolesterolü yüzde 10 oranında azalttığı görülmüştür . Her gün yenen 1 havuç da akciğer kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i tehlikesini yarıya indiriyor . Havuçtaki Beta-Karotin de gözleri yaşlılığın getirdiği görme zayıflığından koruyor vede bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor . Mide vede bağırsak kanamalarını önler , kansızlığı giderir , anne sütünü arttırır , yüz vede boyun kırışıklıklarını giderir , idrar vede bağırsak gazlarını söktürür , ülserdeki şikayetleri giderir . Kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi e karşı tesirli olduğu gibi cildin kurumasını da mani liyor vede bağışıklık sistemini güçlendiriyor . Beta karotin (kansere sebep oluþan serbest radikallari durduruyor vede bağışıklık sistemini güçlendiriyor) içeren havucun en büyük özelliklerinden biri içerdiği bu maddenin cildin kurumasını mani leyen A vitaminine dönüşebilmesi .

Akciğer için şifalı bitkilerden ökseotu

Kalbin atışlarını arttırır . Damar kireçlenmelerinde avantaj lıdır . Sara vede akciğer kanamalarında kullanılır .
Şifalı

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp