Bitkisel Sağlık Ürünleri
Şifalı

İbrahim Saraçoğlu Şifalı Bitkiler


Bu yazıda sizere İbrahim Saraçoğlu şifalı bitkilerle bronşit Tedavi(iyileştirme) sini anlatıyor . . .

İbrahim Saraçoğlu Bronşit İçin Şifalı Bitkiler

 Prof . Dr . İbrahim Saraçoğlu bronşit icin şifalı bitkileri açıklıyor . Prof . Dr . İbrahim Saraçoğlu bronşit hastalığına iyi gelen şifalı bitkilerini ve bitkisel(doğal) kürlerini bu yazıda inceleyebilirsiniz . . .

İbrahim Saraçoğlu Bronşit Tedavi(iyileştirme) si

Bronşit ve bronşite bağlı nefes darlığı şikayetlerinde yulaf kullanılabilir . Yulaf samanında bulunan scopoletin en önemli etken maddelerden biridir . Scopoletin özdeş zamanda bakteri yok edici , inflamasyona karşı , antiseptik , bronş rahatlatıcı , astıma karşı , bronş açıcı , bronş gevşetici , kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi önleyici hususi liklerede sahiptir . Scopoletin’in bütün bu hususi liklerini destekleyen , işlevini artıran enaz 5 adet yardımcı etkin madde daha mevuttur . Örneğin , yine yulafın kapsadığı proline vede pyridoxine maddeleri de astıma karşı niteliği oluşan maddelerdir . Scopoletin hem havuçta hem dolmalık biberde hem de kerevizde yeterli miktarda bulunmaktadır . Ancak , yulaf samanındaki kadar fonksiyonel vede de etkin değildirler . Bunun sebebi ise yulaf samanında bulunan işlev artırıcı maddelerin (functional mediator group) ne havuçta ne kerevizde ne de yeşil dolmalık biberde bulunmamasıdır .

Kürün Amade lanışı

Bir tutam (yaklaşık 5 gram) yulaf samanını kaynamakta oluşan 1 litre suya atılır . Ağzı kapalı ollaraak hafif ateşte 5 dakika kaynatılır . Soğuduktan sonra süzülür vede 3 hafta zaman since haftada 2 çay bardağı içilir . 3 haftanın netiticesinde şikayet Daimi ediyorsa Daimi edilir . Her içim için yulaf samanı suyunu taze amade lamak gereklidir . Kati likle 10 saatten fazla beklemiş yulaf samanı suyunu haricen yada dahilen kullanmayınız .
Şifalı

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp